Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 23:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)
PostNapisane: środa, 14 marca 2018, 09:22 
Sergent

cadrach napisał(a):
Z przyjemnością zagram z Wami w Krakowie. Może nawet dałoby się zwerbować Wally`ego? Ponoć Gwiezdny Kupiec mu nieobcy.

Jak najbardziej, ja bym dorzucił do tego jeszcze "Księcia" i mamy mini konwent w stylu retro :)

w ustach smak pieroga

PostNapisane: środa, 14 marca 2018, 10:02 
Caporal

Zabiorę klasyki PoG-a i TS (ZW).
Mam też grę Wallego - o kampanii Napoleona w Prusach 1806/07, też wrzucę :)

Mogę również zabrać, o ile jesteście zainteresowani :)
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/wojna-o-pierscien/

Gra stosunkowo szybka, dla 2-4 osób. Daje dużo radości i okazji do szydzenia z przeciwnika. Kupiłem dla moich chłopców (synowie i siostrzeńcy) im się podoba, mnie także.

PostNapisane: środa, 14 marca 2018, 10:45 
Padpałkownik

A nie można szydzić bez okazji?

Czy coś byś przeciw miała?

PostNapisane: środa, 14 marca 2018, 11:01 
Caporal

Zwłaszcza bez okazji, ale okazja to okazja!
https://www.youtube.com/watch?v=RK2Y_jD0jow

PostNapisane: środa, 14 marca 2018, 11:34 
Général de Division Commandant de place

Bambrough napisał(a):
Zamierzam znaleźć 3 ochotników aby przetestować nową grę o puczu w Chile w 1973 r., którą dostałem od Briana Traina: https://boardgamegeek.com/boardgame/247195/chile-73 Bardzo fajny patent na szybką i przyjemną grę. Jak ktoś chce to mogę podesłać instrukcję.

Fajnie, będzie można zagrać po ulubionej stronie księdza Michała Poradowskiego herbu Sas.
Jacek II Nowy napisał(a):
Zabiorę klasyki PoG-a i TS (ZW).
Mam też grę Wallego - o kampanii Napoleona w Prusach 1806/07, też wrzucę :)

Mogę również zabrać, o ile jesteście zainteresowani :)
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/wojna-o-pierscien/

Gra stosunkowo szybka, dla 2-4 osób. Daje dużo radości i okazji do szydzenia z przeciwnika. Kupiłem dla moich chłopców (synowie i siostrzeńcy) im się podoba, mnie także.

Przywieź, przywieź. Rohirrimowie już czekają. Ich konie też.

PostNapisane: środa, 14 marca 2018, 19:59 
Colonel en second

cadrach napisał(a):
Nie mogę gwarantować, w jakim stanie grałbym w tę grę. :-)

Tego nikt nie może zagwarantować ze swojej strony, przy tylu pokusach przemyskiego nocnego życia... :D
W "Peryklesa" rzeczywiście jeśli grać, to pełną rozgrywkę - ale ja nie traktuję tego wstępnego umawiania się forumowego jako zobowiązań, chodzi mi raczej o orientację co zabrać, żeby potem się nie okazało, że fajnie by było, tylko nikt nie wziął... - tymczasem nawet bagażnik Wally'ego ma granice pojemności, zwłaszcza, jeśli chce w nim zmieścić także paru Pasażerów. ;)

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2018, 03:07 
Caporal-Fourrier

Widzę, że cisza w sprawie QM'14, w takim razie wezmę sam, żeby nie było że nie ma :)

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2018, 11:40 
Lieutenant-Adjudant-Major

leliwa napisał(a):
Bambrough napisał(a):
Zamierzam znaleźć 3 ochotników aby przetestować nową grę o puczu w Chile w 1973 r., którą dostałem od Briana Traina: https://boardgamegeek.com/boardgame/247195/chile-73 Bardzo fajny patent na szybką i przyjemną grę. Jak ktoś chce to mogę podesłać instrukcję.

Fajnie, będzie można zagrać po ulubionej stronie księdza Michała Poradowskiego herbu Sas.

No to fajnie. Jeszcze kogoś zwerbujemy i możemy w jakiejś przerwie ruszać z Jankiem Puczystą.

PostNapisane: czwartek, 15 marca 2018, 12:02 

Bambrough napisał(a):
leliwa napisał(a):
Bambrough napisał(a):

No to fajnie. Jeszcze kogoś zwerbujemy i możemy w jakiejś przerwie ruszać z Jankiem Puczystą.

"A na drzewach zamiast liści będą wisieć...." I tym razem czołgi nie będą się zatrzymywały na czerwonym na skrzyżowaniach.

PostNapisane: poniedziałek, 19 marca 2018, 11:15 
Padpałkownik

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy. Zatem ja zacznę serię podziękowań i podsumowań.

Jak powiedział Wujek Dobra Rada: widzicie, klimat był raczej zawsze przeciwko nam. Tak też było tym razem, ale siarczyste mrozy, zawieje, zamiecie i zadymki nie zepsuły nam zabawy. Najważniejszym punktem mojego tegorocznego programu była długa (8 etapów) rozgrywka w HIS-a. Była bardzo ciekawa, ale przez dłuższy czas raczej nie będę wracał do tej gry. A pomyśleć, że kiedyś, w Lublinie albo w Muszynie, zagraliśmy dwie pełne rozgrywki i nawet zaczęliśmy trzecią...

Tyle podsumowań. Tradycyjnie dziękuję organizatorowi za to, że w ogóle mu się chciało. Współuczestnikom zaś za wspólną grę, żarty, dokazywania, tradycyjne szydzenie z przeciwników oraz, rzecz jasna, śniadania w barze Rubin :D

Czy coś byś przeciw miała?

PostNapisane: poniedziałek, 19 marca 2018, 11:27 
Lieutenant

Pozdrowienia i podziękowania dla Łukasza i współuczestników.
Z przynajmniej kilku powodów, to najbardziej klimatyczne, wyjazdowe spotkanie papierowych strategów.
Tym razem było nas około 15 osób i jak zawsze towarzyszyła nam nadwyżka gier.

Do zobaczenie za rok w Przemyślu.

PostNapisane: poniedziałek, 19 marca 2018, 13:28 

Nadwyżka gier oraz niedobór alkoholu? Czyli nic nowego 8-)

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: poniedziałek, 19 marca 2018, 14:14 
Sergent

Gratulacje i szacunek dla organizatora że ciągle ma czas i chęci :)
Mimo standardowej serii porażek było przyjemnie - udało się zagrać w Fornovo, Małego Elektryka, Quatermastra, 1/3 kampanii Operation Dauntless oraz w Wyścig Piaskarek. Smutno że to aż tak szybko zleciało, no może na chwilę czas jakby stanął w miejscu w godzinach oczekiwania na klucz do konwentu skonfiskowany przez Leliwę.
Do zobaczenia za rok!

w ustach smak pieroga

PostNapisane: poniedziałek, 19 marca 2018, 21:56 
Colonel en second

Ja też z wielkimi podziękowaniami - przemyskie konwenty to dla mnie rzadka okazja, by pograć w to, na co ma się ochotę i ten także nie zawiódł pod tym względem. Z mojej strony cztery udane rozgrywki:
1) "Perykles" Bambrough i Leliwa jako Sparta contra Ateny kierowane przez Master Yodę i mnie. Wygrana Leliwy na koniec 6-go etapu, dość niespodziewana (mea culpa, nie doczytałem zasad w tym punkcie :oops: ). Gra bardzo dobrze się sprawdza przy ograniczeniu do minimum wymiany informacji między partnerami (zakaz pokazywania sobie chitów etc.). Ogólnie, tytuł w moich oczach się zrehabilitował. Wadą immanentną jest jedynie niedostosowanie do psychiki graczy, jej unaocznieniem jest tryumfalne "Wygraliśmy" Bambrougha, choć jako żywo gra nie przewiduje zwycięstwa zespołowego, a Partner Leliwy szczycić się mógł w tym momencie jedynie miejscem przedostatnim. Wydaje się, że Autor nie przewidział aż takiej dominacji ducha teamu, "Perykles" jest obliczony na pilnowanie lidera, także ze strony partnera, a nie samobójcze poświęcenie w imię wspólnego zwycięstwa. :P
2) "Churchill" z Master Yodą i Łukaszem. Rozgrywka bardzo ciekawa, do końca nieprzewidywalna - przy niezdobytej Japonii Łukasz prowadził przede mną 61 go 60, zgodnie z trzecia procedurą zwycięstwa oznaczało to rzut kostką, który jemu odjął 6, mnie 3 (połowa zaokrąglając w górę): jak łatwo policzyć, przy 1 Łukasz wygrywał, przy 2-3 remisowaliśmy, przy 4-6 wygrywałem ja. Na pewno przy "Churchillu" nie można się specjalnie przejmować kwestią zwycięstwa, poza tym jest jednak świetną zabawą, mam jednak obawy, czy przy tym stosunkowo prostym mechanizmie, przeciw któremu gracze walczą nie staje się powtarzalny - czy Koledzy bardziej doświadczeni maja jakiś pogląd w kwestii replayability?
3) "Thirty Years War" z Raubritterem - kapitulacja (moja, rzecz jasna :oops: ) w 7 etapie, nadal bardzo dobra opinia, natomiast: w grze, mimo jej prostoty, podobnie jak w "Ścieżkach" bardzo ważną rolę odgrywa znajomość talii kart, jeśli nie będę miał więcej okazji do rozgrywki (np. gdyby jakiś egzemplarz pojawił się w Krakowie :)) to sporadyczne spotkania z TYW na konwentach będą miały jednak charakter szkoleniowy, a Michał w końcu się znudzi udzielaniem mi lekcji :P
4) QG 1914 (Łukasz i Rafał contra Błażej, Leliwa i ja) partia szybka i przyjemna, acz naznaczona szybkim upadkiem Paryża, wobec realnego odpadnięcia z gry jednego z graczy nawet najlepsze starania obu pozostałych aliantów nie mogły odwrócić losów wojny.
Gwoli kronikarskiej ścisłości: było nas równo 15, jeśli nie liczyć krótkotrwałej wizyty Hamilikara z synem. Reprezentowane były: Fajsławice (Leliwa), Katowice (Cadrach) Kraków (Master Yoda, Samuel), Przemyśl (Łukasz), Rzeszów (JB), Szczucin (Jacek, Wally), Warszawa (Bambrough, Janek, Pędrak, Raubritter), Zamość (Błażej, Rafał) - oczywiście w przypadku Rafała i Wally'ego powinienem podać łamane przez Kraków, a w przypadku Łukasza przez Anglia Środkowa, a Bambough'a przez Ortelsburg, ale kto to w sumie będzie sprawdzał... :P

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 00:28 
Lieutenant

Zapomniałeś Samuelu o Króliku z Warszawy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]