XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Raubritter »

Jeżeli ktoś jeszcze jeszcze szuka noclegu, to zwolniło nam się miejsce w hotelu stosunkowo niedaleko Domu Harcerza (http://www.anticaresidence.pl/). Cena to niecałe 250 złotych za dwie noce (w tym śniadanie :) ).

Jakby ktoś był zainteresowany, to proszę o kontakt na priva.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Santa
Sergent-Major
Posty: 164
Rejestracja: środa, 8 maja 2013, 12:45
Been thanked: 4 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Santa »

Wieczorem w sobotę ktoś chętny na "Sukcesorów"? Mogę też pyknąć w jakąś inną wieloosobówkę. Ze sobą będę miał "Sukcesorów", "Wilderness War", "Zimną Wojnę". Oczywiście inne tytuły też wchodzę w grę :).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Myślę, że skoro popołudniu w sobotę zakończą się dwie duże wieloosobówki, ustawianie zespołów na sobotę wieczór i tak ostatecznie rozegra się wtedy. Jaś i Grześ na pewno są nastawieni do HISa, więc jeśli zagram, to z nimi. Ale i tak policzymy się jutro na miejscu, teraz wszelkie rachunki są obarczone zbyt wielkim ryzykiem. 8-)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Raubritter »

Santa pisze:Wieczorem w sobotę ktoś chętny na "Sukcesorów"? Mogę też pyknąć w jakąś inną wieloosobówkę. Ze sobą będę miał "Sukcesorów", "Wilderness War", "Zimną Wojnę". Oczywiście inne tytuły też wchodzę w grę :).
Ja generalnie zawsze chętnie w Sukcesorów.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Fluffy
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 23:19

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Fluffy »

Chcialem potwierdzic Gwiezdnego Kupca jutro g. 10 :)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Magnum-KR »

Dziękuję organizatorom i współgraczom. W tym roku bardziej było kameralnie, niż w poprzednim ale atmosfera, jak zawsze, przednia.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Namek »

Podziękowania dla Samuela jak i całej ekipy za kolejny udany konwent :).
Fluffy
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 23:19

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Fluffy »

Dziekuje rowniez, niestety nie udalo mi sie dotrzec w niedziele.
Zaliczylem jednak dwie udane partie T&T, oraz, od dawna wyczekiwana, partie Gwiezdnego Kupca.
Ekipom od obu gier bardzo dziekuje :)

Ps: jakie wrazenia z Gwiezdnego Kupca? Czy ktos z ekipy bylby chetny na jakies regularniejsze granie w ta grę? (w odswiezonej szacie graficznej) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Khamul »

Podziękowania dla organizatora. Podziekowania dla Namka za 2 rozgrywki w Zimną Wojnę i Ryszarda III, dla Dajmiecha za Cronium i Ryszarda III, dla Konrada za Tczew. Bawiłem się przednio jak zwykle w Krakowi. Trochę martwi jedynie ilość uczestników, ale miało to swoje plusy. Oby do zobaczenia na jesieni.

PS. Relacja zdjęciowa na http://strategie23pal.blogspot.com/2018 ... owski.html jakby jakieś zdjęcie trzeba było usunąć dajcie proszę znać na PW.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Serdecznie dziękuję wszystkim Przybyłym na konwent, w szczególności współuczestnikom znakomitych partii, w których miałem przyjemność wziąć udział. Ponadto zaś Wally'emu, bez którego transportowej pomocy to wszystko by się nie odbyło, gościnnemu MDK i (nieobecnemu, ale może kiedyś przeczyta) Koledze Wojtkowi, dzięki któremu sprawnie i szybko zrobiłem w przeddzień zakupy. :)
Było znacznie bardziej kameralnie niż poprzednio, na liście znalazło się nas 29, co miało dla mnie jednak i dobrą stronę, bo spokojnie ogarniałem kwestie organizacyjne, a i pograć też sobie pograłem. 6 partii (i, niby to nieistotne, ale jednak 3 wygrane :P ): "Falling Sky", "Here I Stand", "Sekigahara", 2 x "Pax Rennaissance", "Time of Crisis". Bliższy opis jak trochę odpocznę. ;)
Przy okazji: czy ktoś pisze relację (Khamulowi wielkie podziękowania za tę zdjęciową :) )? Jeśli nikt, to coś skrobnę, ale raczej bardzo skromnego - choć w sumie i konwent jakoś szczególnie nieskromny nie był. ;) Do zobaczenia - z Krakusami i Ślązakami, mam nadzieję, w ciągu paru tygodni (grozi nam podobno kolejna partia "Gwiezdnego Kupca" :) ), w dalszej perspektywie jest (miejmy nadzieję) Muszyna, i oczywiście zapraszam do Niepołomic w ostatni weekend września! :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Raleen »

Gratuluję udanej imprezy!

Co do relacji, cadrach ma napisać, ale przydałaby mu się Twoja pomoc Samuelu, bo nie był na całym konwencie. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami jakoś się uda.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Dziękuję bardzo, Cadrachu i Raleenie, w takim razie czekam na szczegółowe pytania od Cadracha, a teraz ogólnie parę obserwacji:
Było nas rzeczywiście na tyle niedużo, że cały czas mieściliśmy się w jednej sali. A może rzecz ułatwiał fakt, że "szły" głównie rozgrywki wieloosobowe. Do najpopularniejszych należał "Triumph & Tragedy", który Magnum i Arshenik rozegrali bodaj trzy razy, różnie dobierając trzeciego partnera. Ponadto "Falling Sky", "Risinig Sun". "Time of Crisis", "Pax Rennaissance" rozegrane były po 2 razy, o QG 1914 oczywiście nie trzeba już nawet wspominać, naliczyłem przynajmniej 5 rozgrywek. Sobota do popołudnia zdominowana była przez dwie monumentalne partie, HISa i "Gwiezdnego Kupca". Wśród duosobówek warto wymienić kilka gier taktycznych, których imion nie pomnę (była jednak i starożytność, i średniowiecze, i II wojna), ponadto "Sekigahara", "Kingdom of Haeven", "Hands in the Sea" i "Wilderness War".
Gości z dalszych okolic było wśród nas 10: Konrad i Raubritter ze Stolicy, Cadrach, Khamul, Namek i Saw 11 reprezentowali Śląsk i Zagłębie, Santa Poznań, JB Rzeszów, Rafał i Błażej Zamość. Z młodszych Gości byli stali bywalcy Jaś i Grześ, ponadto dwu harcerzy z 5 KDH "Piorun", którzy dzielnie sobie poczynali z "Sekigaharą".
Prostuję też pomyłkę z poprzedniego postu: rozegrałem jednak 7 partii, "Falling Sky" poszło dwa razy, pierwsza partia zakończyła sie pierwszej zimy, nie pamiętam kto wygrał, na pewno nie ja. :P
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Raubritter »

W pierwszej kolejności podziękowania składam na ręce szanownego Organizatora. Michale, mam nadzieję, że Twój zapał do organizacji będzie się utrzymywał na niezmiennie wysokim poziomie!

Dziękuję również współuczestnikom (samego konwentu, jak i piątkowej wycieczki "Cracow by night"). Było bardziej kameralnie, to fakt, ale wciąż bardzo zabawnie. Żartom i krotochwilom nie było końca!

Nie przywiązywałbym też wielkiej wagi do niższej frekwencji. Zabrakło kilku stałych bywalców, co - mam nadzieję - należy złożyć raczej na karb przyczyn niezależnych i jednostkowych.

A w ogóle, to miałem też okazję trochę pograć, głównie w hardkorowe monstery dla fanatyków: Time of Crisis, Rising Sun, QG1914. Nie zabrakło też na moim stole lżejszych tytułów, takich jak Sukcesorzy czy Kingdom of Heaven :D
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: clown »

Rising Sun? I nikt was nie ukrzyżował za niehistoryczne gry? 8-) :lol: Widać w Krakowie dobra atmosfera (nie licząc smogu :P)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Khamul »

A w ogóle co to była za historyczna gra z japońskimi potworami?

Ha, teraz widze, że własnie Rising Sun...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”