[Toruń] Konwent Zahcon

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

A gdzie konkretnie? Gdzies na Rubinkowie?
Zeka

Post autor: Zeka »

Tak, w tym roku konwent została przeniesiony na Rubinkowo.
Swoją drogą ciekawie, czemu nie jest już we forcie IV?
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Post autor: Maedhros »

Sprawa prosta: chciano od nas tyle samo pieniędzy (trochę więcej) co w zeszłym roku, dając za to mniej pomieszczeń. Gdybyśmy na to poszli to plansze w ogóle nie weszłyby do programu. Szkoła mniej klimatyczna, ale dużo bardziej "elastyczna przestrzennie". Więcej przestrzeni = więcej możliwości = szerszy program.

a, byłbym zapomniał: zwiedzanie rozgłośni tylko z pochodniami...

:twisted:
Zeka

Post autor: Zeka »

Tak myślałem, że coś w tym stulu miało miejsce.
Czy ma ktoś zamiar zagrać w WB lub B35 (w tym wypadku jakieś naprawdę nieduże starcie)?
Ostatnio zmieniony piątek, 22 września 2006, 19:23 przez Zeka, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeka

Post autor: Zeka »

Comandante:
Ile osób się zgłosiło do gry w Battles of Waterloo?

Maedhrost, zdradź jakieś szczegóły dotyczące sędziowania... Jaka gra (bądź gry) mają zostać tak rozegrane?

P.S. I czy jeszcze ktoś jest chętny pograć w PoG?
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Do Battles of Waterloo - zero zgloszen. Chyba wycofam oferte :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

cisza, nic sie nie dzieje w sprawie Battles of Waterloo.

A tutaj przepisy, dla chetnych:

http://www.gmtgames.com/living_rules/li ... l#waterloo


Kto sie tam wybiera w ogole na ten Zahcon? Czy ja bede mial z kim w co zagrac?
Zeka

Post autor: Zeka »

Zasady ściągnięte, teraz tylko opanować sztukę walki :wink: Niniejszym zgłaszam swą chęć zagrania w "Battles of Waterloo".

Co do ilości osób, podejrzewam że do ostatecznej deklaracji upłynie sporo czasu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czasu zostało jeszcze ok. 2 miesięcy. Jesteśmy po konwencie "Pola chwały" więc proponuję zając się dyskusją o organizacji Zahconu.

Ja w każdym razie organizacyjnie uporałem się z tamtym konwentem więc mogę wziąc się za następny, tak jak kolegom obiecałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Post autor: Maedhros »

uhm, możesz wnioski "zapodawać"
:wink:
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Zeka pisze:Zasady ściągnięte, teraz tylko opanować sztukę walki :wink: Niniejszym zgłaszam swą chęć zagrania w "Battles of Waterloo".

Co do ilości osób, podejrzewam że do ostatecznej deklaracji upłynie sporo czasu.
Poczekaj moze z czytaniem zasad do momentu az bedziemy miec wiecej chetnych. Moze Nico? Albo Dezerter/Proyektor/Grzegorz B?
Zeka

Post autor: Zeka »

No dobrze, ale i tak mam sporo czasu do dyspozycji. Odkurzyłem sprawę z husytami, więc może na tym się chwilowo skupie (no i żuawach Unii:))
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do wniosków organizacyjnych ja bym przede wszystkim proponował, żeby koledzy z Torunia co poniektórzy dawno już zarejestrowani na tym forum zajrzeli do nas i trochę napisali o imprezie, nawet jak mają organizowac inne części niż strategiczna i nie czują się ze strategiami związani. Zwracam uwagę, że do nas też różni ludzie zaglądają, więc może akurat. Te LARPy dot. PRL niektórych pewnie by np. zainteresowały.

To był wniosek pierwszy.

Nam także szykuje się niedługo pewne poszerzenie forum, więc będę mógł dotrzec do szerszego grona z ogłoszeniem o konwencie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

I w ogole moze, kolezenstwo z Torunia by sie wypowiedzialo na temat tego konwentu! Jakie atrakcje? Czy dziewczeta w strojach regionalnych będą (podawac piwo)? Jak sytuacja z noclegami? Jak daleko od miasta do tej szkoly (?) na Rubinkowie? Jakie kolory maja szaliki Apatora Torun? I dlaczego nalezy ukrywac fakt pochodzenia z Bydgoszczy? ;-)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Jako bydgoski "tyfus" powinienem się cieszyć, że impreza ma być bezalkoholowa, bo trafiło mi się już w przeszłości, że w trakcie popijania piwka w barze ktoś dosłyszał, że jesteśmy z kolegami z Bydgoszczy, padło hasło "bić tyfusów j...anych"i całe szczęście, że byłem parę lat młodszy i sprawnie pokonałem płot ogródka piwnego :D .Niechęć jest duża i powszechna (nie tylko bezmózgi kibole, ale także ludzie na poziomie- i tu różnica w porównaniu do nastrojów bydgoszczan, gdzie poza kibolami panuje obojętność względem Torunia).Z mojego 7-letniego pomieszkiwania w Toruniu w czasie studiów własnych i żony wynika że najważniejsze dla powstania tak silnej niechęci było to, że przed reformą "gierkowską" Toruń był miastem powiatowym w województwie bydgoskim i doświadczył ograniczeń z tym związanych (nawet Hotel Helios nie mógł być podobno wyższy, czy też większy bo w mieście powiatowym była sztywna granica wielkości).Poznałem ostatnio Teufela i szczęśliwie jedyna nasza bydgosko-toruńska relacja jest taka, że fajnie, ze tak blisko mieszkamy, bo można sobie pograć.Co dowodzi niezbicie, że stratedzy przerastają jakiekolwiek uprzedzenia :) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”