Pełne implementacje gier wojennych

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Galatolol
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 października 2012, 20:48

Pełne implementacje gier wojennych

Post autor: Galatolol »

Znacie jakieś gry wojenne (mam na myśli takie z planszą ;) , dlatego np. FAoS odpada) posiadające komputerową wersję (w przeglądarce bądź jako program do instalacji) z prawdziwego zdarzenia, czyli nie coś w stylu Vassala, który jest bardziej wirtualnym stołem, tylko coś, co powie jaki można zrobić następny ruch, nie dopuści do nieprawidłowej akcji itd. Innymi słowy pełna implementacja. Rozgrywka może być turowa lub w czasie rzeczywistym.

Wiem o Warplannerze (dotyczy gry World at War, więc dla hardcorowców) oraz Hexwar.com (to za to jest płatne, nie licząc Napoleon at Waterloo).
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Pełne implementacje gier wojennych

Post autor: clown »

Conflict of Heroes oraz Band of Heroes mają swoje wersje elektroniczne.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Galatolol
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 października 2012, 20:48

Re: Pełne implementacje gier wojennych

Post autor: Galatolol »

Nikt nie kojarzy nic więcej?
To nie muszą być aż tak kompleksowe implementacje jak ta CoH, wystarczy że nie pozwoli na zrobienie błędnego ruchu, graficznie może być uboga.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Pełne implementacje gier wojennych

Post autor: clown »

Przejrzyj jeszcze stronę Wargameroom. Tamtejsze moduły mają takie właśnie zabezpieczenia przed ruchem itp. Grałęm przez niego raz w Here I Stand.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Vandal
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 6 marca 2014, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pełne implementacje gier wojennych

Post autor: Vandal »

Nie do końca ta kategoria wagowa ale na Steamie dostępny jest Memoir.
http://store.steampowered.com/app/108210/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”