France40, Normandy44 itp

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

France40, Normandy44 itp

Post autor: Silver »

Ma ktoś możliwość i chęć przystąpienia do rozgrywki w tygodniu od rana w wymienione gry?
Grzeinjk
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2017, 00:13

Re: France40, Normandy44 itp

Post autor: Grzeinjk »

A czy satysfakcjonowałaby Cię nieśpieszna rozgrywka przez maila?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: France40, Normandy44 itp

Post autor: Silver »

Mogą być kłopoty związane np. z błędnymi posunięciami które najlepiej korygować na żywo.
Chyba, że znasz doskonale grę.
Grzeinjk
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2017, 00:13

Re: France40, Normandy44 itp

Post autor: Grzeinjk »

Instrukcje do France przeczytałem już parokrotnie mam tylko pare wątpliwości dotyczących wykładni paru przepisów, doświadczenie z grami wojennymi również mam a Vassal umożliwia prowadzenie 'loga' dzięki któremu możemy odtwarzać sobie krok po kroku nasze dokonania na planszy, tym samym weryfikować swoje postępy. Gra przez maila może jedynie zwalniać tempo przy wykonywaniu overrunów. Obecnie nie mam czasu na rozgrywkę na żywo aczkolwiek mógłbym takowej spróbować dopiero w październiku.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: France40, Normandy44 itp

Post autor: Silver »

Byłoby lepiej umówić się na prostszą France.
Niestety akurat pakuję się na konwent planszówkowy to nie będę miał czasu do poniedziałku by omówić szczegóły już nie w tym wątku chyba.
No i trzeba zaufania co do losowania wyników starć.
Ale niestety jakoś nie widzę jak przeprowadzać walki bo przecież po każdym ataku przeciwnik musi określić się gdzie ucieka i czy ucieka czy raczej próbuje postawić się ze zdeterminowana obroną.
Chyba nie da się przez maile grać w takie akurat gry.
Grzeinjk
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2017, 00:13

Re: France40, Normandy44 itp

Post autor: Grzeinjk »

Log w Vassalu o ile się nie mylę też pokazuje wyniki rzutu kością. Ja to widzę tak, że atakujący przeprowadza rzuty na wszystkie starcia zamieszczając na planszy markera z odpowiednim rezultatem po czym odsyła log broniącemu aby ten wykonał odwrót. To prawda może się zdarzyć ze wynik jednego starcia zależy od drugiego, nieuniknione wtedy będzie zwolnienie tempa gry. Jeśli nie przekonuje Cię taka forma to chętnie umówiłbym się na żywo ale to jak powiedziałem gdzieś za miesiąc, z tym że ja długo myślę (w końcu jestem odpowiedzialny za życie tysięcy żołnierzy!) dlatego preferuje nieśpieszną metodę mailingową ;)

P.S.
Odpowiedz mi proszę na napisaną dawno wiadomość prywatną - oczywiście już na spokojnie po konwencie (zazdro)
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: France40, Normandy44 itp

Post autor: Salvadore21 »

Ja przez Vassala bym na France 40 się pisał jeśli ktoś zna dobrze zasady, bo ja niestety jestem dopiero po ich przeczytaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”