Memoir '44

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Memoir '44

Post autor: Thomas »

Witam. Czy jest ktoś na forum kto byłby chętny zagrać ze mną i równocześnie nauczyć mnie grać w Memoir'44 online za pośrednictwem VASAL'a? Myślę o kupnie tej gry, ale nie miałem okazji jej poznać na zywo, a niechciałbym wyrzucać kasy w coś co mi się nie spodoba. Jeśli jest więc ktoś chętny do nauczenia mnie gry jak i do samej rozgrywki to poproszę o info.

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ja mogę być tym kimś ale napewno nie przed świętami :/
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

OK dzięki to w takim razie w po nowym roku możemy coś pyknąć, bo wyjeżdżam i nie bedzie mnie od świąt do stycznia. Może jednak ktoś ma czas przed świętami żeby zagrać i mnie poduczyć?

Pozdro
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

W Memoira nie ma co uczyć mimo wszystko. Można zobaczyć jak ta gra chodzi w praktyce - ale strategii nie ma tam żadnej w sumie. Na początku jeśli jesteś Thomasie po ciężkich bojach w hardcory Dragona (bo jednak przy M44 nawet lekkie planszówki dragonowe to kraina tygrysów ;)) to będzie to bardzo miła odskocznia ale tylko na chwilkę- bo w tej grze nie ma w sumie żadnych możliwości i po pewnym czasie z radością zasiądziesz znowu po lekturze 50 stron SL i poprowadzisz swoje drużyny wsparte umiejętnie czołgami, obejdziesz ogień krzyżowy ckmów, puścisz ogień artyleryjski na pozycje wroga etc.... tu w tej grze prawie tego nie ma- owszem jest artyleria, są czołgi ale nie daje ta gra prawie żadnych wartości intelektualnych. Ot takie moje zdanie i chyba lepiej kupić cobie Comand and Colors podobny engin ale jednostki są już różnorakie i myślę że ta gra działa!
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Wszystko ładnie pięknie, tylko że w planszówki, a przede wszystkim strategie , to nie mam za bardzo z kim grać, więc taki Memoir'44 jeśli już kogoś namówie będzie przyjemną zabawą :) Dlatego chciałbym się nauczyć w to grać zanim wywale stówke albo i więcej :D

pozdro
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Chętni do gry przez VASALa w M'44 proszeni są o PW. Umówimy się na konkretny dzień i godzinę i możemy coś zagrać. Zakupiłem sobie planszówkową wersję i testuję grę, więc VASAL daje super mozliwości gry z rzeczywistym przeciwnikiem.

Pozdro
Thomas
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Są chętni do gry w Memoir'44, Kryptonim Lew Morski lub Piekło na Pacyfiku? Piszcie na PW, albo tutaj!!

Pozdro
Thomas
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Moge sprobowac, jesli mi lopatologicznie wytlumaczysz zasady :)
Zwlaszcza dzialanie tego VASSALA.
Ale za tydzien, jutro mam wyjazd do Warszawy, bede dopiero w czwartek, a zanim sie ogarne po powrocie, to spokojnie mozemy to omowic w przyszlym tyg.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Spoko nie ma problemu. Zasady są do ściągnięcia ze strony producenta, i to w dodatku po polsku. Tylko 2 dodatki nie są przetłumaczone, ale i angielskie zasady można załapać w kilka minut, zresztą jakby co służę pomocą :)

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tylko tak przy okazji jest oddzielny dział do planszówek granych przez komputer czyli z wykorzystaniem takich programów jak właśnie VASSAL, Cyberboard itp. Jest on u góry, tam gdzie są konwenty, kluby i nazywa się "Rozgrywki w sieci".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”