II Gra w Galicję

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

ok, a więc ja dowodzę Grupa Kovessa i 3 armią, a Pablo armiami 1 i 4 :)
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

powiedzcie mi jak gra się w taki system, przez to CB? z jaką częstotliwością trzeba przesyłac sobie pliki, jak je tworzyc, itd, itp? :D
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

[...]
3 i 8 chyba, bo 4 i 5 nie chcę :)
W takim razie ja zagram rosyjskimi 4 i 5 Armiami.

Ja chcę, mnie weźcie, mnie, mnie!!!

Shadow, skontaktuję się z Tobą wieczorem około 20 na GG i wtedy Cię poinstruuję jak grać przez CB.

Szkoda, że Pablo się nie odezwał.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

ja dopiero będę mógł byc na gg jutro (tj. wtorek 13.12) w godzinach 10-11.30 :( wcześniej nie mam dostępu do gg :( a Pablo się odezwie... zaraz się z nim skontaktuję ;)
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

Pablo będzie na forum może jeszcze dzisiaj do 16tej (?), bądź jutro w godzinach porannych (raczej napewno) :wink:
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja jestem tylko wieczorami na GG.
Przed południem jeno w soboty i niedziele.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

No proszę, nie miałem dostępu do forum 2 dni, a tu takie zmiany. Zatem co ja o tym myślę: oczywiście zgadzam się objąć 1 i 4 armię austriacką, ale mam kilka pytań (być może w niektórych zdubluję Shadowa):
1.jaki jest mechanizm tej gry? (tzn. wiem, że po wykonaniu swoich działań przesyła się plik dalej, ale: jak się porusza, walczy, itd.?)
2.ile można trzymać dany plik u siebie?
3.czy mapy są jakoś połączone? (tzn. czy będzie można przerzucać w razie potrzeby wojska np. spod Przemyśla pod Kraśnik?)
4.itd. czyli będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie inne porady i instrukcje
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

1.jaki jest mechanizm tej gry? (tzn. wiem, że po wykonaniu swoich działań przesyła się plik dalej, ale: jak się porusza, walczy, itd.?)
po wykonaniu swojego ruchu przesyła się plik dalej - dokładnie tak. Walki najlepiej przez GG.
2.ile można trzymać dany plik u siebie?
Sama gra nie przewiduje żadnych ograniczeń, chyba że koledzy Cię pogonią :wink: .
3.czy mapy są jakoś połączone? (tzn. czy będzie można przerzucać w razie potrzeby wojska np. spod Przemyśla pod Kraśnik?)
Tak, jest to jedna duża mapa, więc z przerzucaniem nie ma problemu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

A co z sama grą? Dostaję plik, otwieram go i co? Jak mogę się poruszyć, jak uzyskać efekt walki, jak zaznaczyć okopy, utratę punktów wytrzymałości, itp.? I jak wygląda sprawa z GG (pomijając już to, jak się je stosuje w tej rozgrywce?)- przecież może być taka sytuacja, że jak będę miał czas na wykonanie ruchu to inni akurat nie będą mogli być na necie...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

pablo8019 pisze:A co z sama grą? Dostaję plik, otwieram go i co? Jak mogę się poruszyć, jak uzyskać efekt walki, jak zaznaczyć okopy, utratę punktów wytrzymałości, itp.? I jak wygląda sprawa z GG (pomijając już to, jak się je stosuje w tej rozgrywce?)- przecież może być taka sytuacja, że jak będę miał czas na wykonanie ruchu to inni akurat nie będą mogli być na necie...
Umówmy się pablo na konkretny dzień i konkretną godzinę razem z Shadow'em, to Wam wyłożę.

Na razie powiem tylko tyle, że gra się identycznie jak na stole w Tannenberg.
Sama znajomośc programu wymagana jest tylko po to, żeby przy jego pomocy zrobić ruch, wysłac koledze, a potem stosując GG przeprowadzić starcia. Ponieważ będziecie grali na Archanioła i mnie, więc nie będzie problemów z poprowadzeniem starć na początek.

Wieczorem jestem na GG - 6315092.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Chyba rzeczywiście taka GG-konferencja będzie najlepsza, jeśli chodzi o wprowadzenie nowych graczy w temat. Może powiem jak mi to pasuje, bo u mnie dostęp do GG jest na razie utrudniony (a w pracy go nie mam) - przyszły tydzień, czwartek wieczorem. Mój numer GG to 2080269. Ale żeby tak długo nie czekać to możecie to załatwić wcześniej ze Shadowem, beze mnie, a on mi potem wszystko wytłumaczy. I tak chyba byłoby najlepiej...
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

ja na gg będę w piątek od 15tej do godz 18tej, w sobotę i niedzielę to już dłużej - przez cały dzień z przerwami
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2827 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Shadow of the East pisze:ja na gg będę w piątek od 15tej do godz 18tej, w sobotę i niedzielę to już dłużej - przez cały dzień z przerwami
To się jakoś zmówimy.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

jak coś to piszcie mi na priva z tymi instrukcjami do gry przez CB (szczególnie zastanawia mnie rozgryka przez GG? system walk itd) bo będę (postaram się być) na forum codziennie, a na gg to będę w piątek, sobotę, niedzielę i w następnym tygodniu od wtorku :)
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Awatar użytkownika
Shadow of the East
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Shadow of the East »

ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie! co to będzie! :D czemu nikt sięnie odzywa na ten temat, czekamy na debatęprzez gg?? jeśłi tak to do jutra (16.00-17.30),bądź najpóźniej do soboty (po północy- ok pierwszej, drugiej nad ranem lub później- po 9tej) :)
A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn an uben tanatha le faelas! (Show them no mercy! For you shall receive none!)
Zablokowany

Wróć do „Rozgrywki w sieci”