Orzeł Morski - wrażenia z rozgrywek

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.

Jak oceniasz Orła Morskiego?

Super
4
50%
Fajna
0
Brak głosów
Ujdzie w tłumie
2
25%
Słabizna
0
Brak głosów
Nie moja tematyka
2
25%
 
Liczba głosów: 8
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10548
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2089 times
Been thanked: 2820 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Sek w tym, że moja gra to Orzeł Morski, zaś Lew Morski to gra Noviny.

To, co wyżej widzisz, to zrzut pliku CB do Orłowego scenariusza Narvik
9 kwietnia 1940.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
SebeQ
Caporal-Fourrier
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 10:52

Post autor: SebeQ »

Lew Morski to ta gra w BoB, samoloty i te sprawy, chyba że się myle.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tutaj macie dyskusję o Lwie morskim:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?t=692
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
SebeQ
Caporal-Fourrier
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 10:52

Post autor: SebeQ »

W takim razie widziałem grę Jenerała von Auffenberg "Orzeł morski".
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10548
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2089 times
Been thanked: 2820 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

To mnie teraz bardzo ciekawi, z kim i gdzie grałeś.
Serio pytam.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
preclo

Post autor: preclo »

SebeQ pisze:Kiedyś widziałem Orła. Z tego co pamiętam rozgrywka była dość uciążliwa z powodu bałaganu z tabelami i kartami jednostek.
Uciążliwa? Moim zdaniem, i pewnie wszystkich grających w Orła Morskiego na I PMS, gra nie jest wcale uciążliwa.
Jest strasznie szybka i emocjonująca, a że czasem trzeba coś znaleźć w tabelkach, których nie jest wcale tak dużo, albo zapisać coś na kartce, to naprawdę nie zwiększa jej stopnia komplikacji i nie ujmuje uroku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10548
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2089 times
Been thanked: 2820 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

preclo pisze:
SebeQ pisze:Kiedyś widziałem Orła. Z tego co pamiętam rozgrywka była dość uciążliwa z powodu bałaganu z tabelami i kartami jednostek.
Uciążliwa? Moim zdaniem, i pewnie wszystkich grających w Orła Morskiego na I PMS, gra nie jest wcale uciążliwa.
Jest strasznie szybka i emocjonująca, a że czasem trzeba coś znaleźć w tabelkach, których nie jest wcale tak dużo, albo zapisać coś na kartce, to naprawdę nie zwiększa jej stopnia komplikacji i nie ujmuje uroku.
Dość powiedzieć, że osoby, które dotychczas nie grały, po kilku zdaniach wstępu i wyjasnieniu tabelek grały jak lala.
Inna sprawa Preclu, że keidyś były karty typów i wtedy było dużo mieszania - nie było tak wygodnych tabel, jak teraz.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
SebeQ
Caporal-Fourrier
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 10:52

Post autor: SebeQ »

Przepisy do gry znalazłem gdzieś w sieci, nie pamiętam już gdzie. Możliwe że były niepełne. Nie grałem w Orła, po prostu wydawało mi się że prowadzenie kart jednostek dla wielu okrętów powoduje spowolnienie rozgrywki.
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

SebeQ pisze:Przepisy do gry znalazłem gdzieś w sieci, nie pamiętam już gdzie. Możliwe że były niepełne. Nie grałem w Orła, po prostu wydawało mi się że prowadzenie kart jednostek dla wielu okrętów powoduje spowolnienie rozgrywki.
Zgadza się, ale to są bardzo stare przepisy. Dziś Orzeł Morski to już zupełnie inna gra, o niebo ciekawsza i szybsza.

Żałuj że nie byłeś na PMS. Co to się działo na Morzu Północnym i pod Narwikiem :D .
SebeQ
Caporal-Fourrier
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 10:52

Post autor: SebeQ »

I wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10548
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2089 times
Been thanked: 2820 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

SebeQ pisze:I wszystko jasne :)
Miałem świadomość tego, o czym mówisz - kilkukrotnie grałem i niestety działało to powoli, ciągłe zerkanie do kart i tabelek.
Obecnie kart nie ma, zaś tabelki na spółę z żetonami zawierają wszystko to, co potrzebne do walki.
Gra się dużo szybciej, a jak widać rozgrywka w Przemyślu wiele osób zachęciła.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Zablokowany

Wróć do „Rozgrywki w sieci”