Carthage

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Tak mnie ponownie naszła chęć zagrania w tą grę. Znajdzie się ktoś chętny? Może RyTo chciałbyś wrócić na sycylijskie pola?
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Do wakacji nie wrócę żetonami na sycylijskie pola. Do wakacji muszę je zwiedzić od wschodu na zachód i z powrotem, ale na kartach mojej pracy i książek naukowych.

Innymi słowy - życie się o mnie upomniało, kosztem gier planszowych. Do wakacji albo się nie uda i będę miał bardzo dużo czasu, w tym również na wojenne z tych dłuższych, albo się uda i będę miał dość czasu na wojenne z tych dłuższych.

Sorry, Winnetou.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Szkoda, może w takim razie ktoś inny?
Przy okazji, skoro mój post "zniknął" tutaj, to można skasować ten, który wstawiłem ponownie w temacie gry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przeniosłem je tutaj, bo z założenia do umawiania się na granie jest ta część forum.
Już robię porządek.

Za to jakby co kiedyś też mogę być chętny, dodam, że kiedyś miałem okazję przejść krótkie szkolenie z RyTo w tą grę. Z tym, że jeśli miałbym grać, to jednak zdecydowanie w realu, średnio mi się chce bawić w Vassale, po prostu tak jest dla mnie szybciej (i przyjemniej ;) ).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Oki, tylko, że na granie na żywo ostatnio kompletnie nie mam czasu. Niemniej będę pamiętał.
Awatar użytkownika
adamns
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2009, 00:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: adamns »

Jako że to mój ulubiony okres byłbym chętny na Carthage lepiej na żywo ale w ostatecznosci Vassal, ale z tłumaczeniem bo niestety instrukcja tej gry jest dla mnie za ciężka, przymierzam się do zakupu tej gry jednak przed kupnem chciałbym wypróbować, jeśli chodzi o czas jakim dysponuje to od 20.00 do późnego wieczora w soboty i niedziele już nie bardzo żona i syn :) czasami jakaś imprezka w gronie rodzinnym
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Mogłoby dać radę, ale poza vassalem i konwentami raczej ciężko będzie się ze mną umówić. Niemniej wolałbym jakbyś jednak zajrzał do instrukcji, to wtedy łatwiejsze byłoby tłumaczenie. Zresztą gra ma tą zaletę, że wystarczy, że jeden z graczy zna dobrze mechanikę, drugi musi się mniej więcej jedynie orientować.
Na jakieś wstępne tłumaczenie możemy się umówić począwszy od przyszłego tygodnia. Pewnie nie zaszkodzi jak odszukasz wątek dotyczący gry na tutejszym forum.
Awatar użytkownika
adamns
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2009, 00:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: adamns »

Ok, postaram się w miarę moich możliwości przygotować.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 stycznia 2011, 14:20 przez adamns, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”