Forumowa Liga Twilight Struggle - dyskusja ogólna

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Może jednak do tego ustawienia początkowego sił USA dołożyć dać możliwość dodania dodatkowych punktów dla USA w Europie. Przewidziano to chyba też w Wargameroomie.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

1. To co proponuje Marcon, jest artykułowane przez większą liczbę osób np. Ouragana.
2. Propozycja Silvera jest zbyt daleko idąca, nawet w Internet Twilight Struggle League http://wargameroom.com/itsl11.htm możliwe opcje zasad do głosowania to tylko;
- No optional cards, +3 influence awarded to USA at start
- Optional Cards, with no play balance adjustment
3. Jestem w stanie się przychylić do sugestii Marcona i Ouragana i zagrać na zasady 2 edycji + 3 wpływy dodatkowe dla USA na początek, jeśli nie usłyszę od osób które zgłosiły się do 2 tury ważkich kontragumentów 10 punkt regulaminu zostanie zmieniony.
4. Zastanawiałem się też nad tym co kiedyś proponował Silver odnośnie grania ze sobą osób które nie weszły do finału o niższe pozycje, żeby nie kończyły rozgrywek wcześniej i mogły jeszcze o coś walczyć. Było by to do przeprowadzenia jeśli będziemy grać w 2 grupach po 4 graczy ( po prostu osoba z 2 miejsca z grupy A grała by o 3 miejsce w turnieju z osobą z 2 miejsca w grupie B, z kolei osoby z 3 miejsc w grupach o 5 miejsce w turnieju itd.). Natomiast jeśli ktoś jeszcze dołączy zrobią się 3 grupy a wówczas nie wiem jak by to miało wyglądać, jeśli ktoś ma propozycje chętnie się z nimi zapoznam.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Monthion pisze: 3. Jestem w stanie się przychylić do sugestii Marcona i Ouragana i zagrać na zasady 2 edycji + 3 wpływy dodatkowe dla USA na początek, jeśli nie usłyszę od osób które zgłosiły się do 2 tury ważkich kontragumentów 10 punkt regulaminu zostanie zmieniony.
.
Osobiście proponowałby wam negocjacje przed każdą grą w tej kwestii, a nie odgórne dodawanie zawsze +3 dla USA. Dobry gracz grający ZSRR raczej nie przejmie się tymi 3 PZ dla USA. A tak negocjujemy ile chcemy oddać USA za to żeby grać ZSRR.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Łukasz K
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Łukasz K »

Moim skromnym zdaniem
- Zasady z wydania Deluxe + opcjonalne karty + Chiny (wojna cywilna)

Przeciez gramy obiema straonami i to że częściej wygrywali Sowieci wcale nie wskazuje że ktoś (jakis gracz) miał gorzej. Każdy mial takie same warunki i albo je lepiej wykorzystał albo nie. Moze w ramach pomocniczego podsumowywania można by podliczać w której turze ktos wygrał oraz jaki był wynik na koniec.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Propozycja Arteusza oznaczać by mogła rezygnację z idei rozgrywania pojedynków w systemie mecz i rewanż różnymi stronami. Bo cóż jeśli ktoś by 2 razy przelicytował oponenta w chęci grania ZSRR, albo na odwrót w ogóle nie chciał grać ZSRR i o żadne wpływy dla USA nie zabiegał?
Wariant Chinese Civil War jest brany pod uwagę ale od następnej edycji wpierw chciałbym zobaczyć jak wygląda rozkład partii wygranych przez poszczególne strony w 2 standardowych rodzajach zasad. Głos Łukasza K poczytuje zatem jako opowiedzenie za zasadami które obowiązywały w I edycji naszej Ligi. Jednak wciąż jak na razie więcej osób opowiada się za drugą opcją. Jeśli nic się nie zmieni II edycję rozegramy bez kart opcjonalnych ale za to z 3 dodatkowymi punktami wpływów dla USA na początku.
MiG
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 16:53
Lokalizacja: Konin

Post autor: MiG »

ja byłbym jednak za systemem rozgrywania rewanżu. Wtedy nie ma zupełnie znaczenia czy +3 czy +20 dla USA będzie. Poza tym więcej gier=więcej przyjemności z grania :> A tak - zwłaszcza dla początkujących (np. dla mnie) - trudno będzie licytować z pełnym rozeznaniem.

I druga sprawa: czy jest ktoś może chętny do małego sparringu? nawet niekoniecznie pełna gra - nigdy nie grałem przez wargameroom i zupełnie nie mam pojęcia jak to załatwić technicznie już nie mówiąc o specyfice gry - wiec może to być kilka rund, takie małe wprowadzenie:)
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

MIG - napisałem Ci na gg wiadomosć, że mógłbym zagrać... ale nie odpowiedziałeś :)

W moim profilu jest nr gg jak by co to daj znać :)

Co do zasad II edycji Monthion wyraził już moje poglądy. Jednak chciałbym wypróbować jednak jeszcze jeden wariant wystawiania początkowych wpływów, poprzez rozgrywke z doświadczonym graczem z zasadami obowiązującymi w I edycji by zobaczyć jak on chodzi.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

W temacie poświęconym regulaminowi zamieściłem regulamin do II edycji, najważniejsze zmiany dodane dziś to wydłużenie turnieju ze względu na liczbę graczy do 06.02.2011 (w tym rozgrywki grupowe do 30.01.2011). Oraz zupełnie nowy punkt 19, mówiący o rozgrywkach o 3, 5 i 7 miejsce.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Dobiegła końca II edycja czas przedyskutować ją i zastanowić się nad ew. nowościami do regulaminu. Zagadnienia które mi się nasuwają do przemyślenie to:
- Kwestia terminów zgłoszeń wyników (doprecyzowanie kto może zgłaszać , zwycięzca, organizator ligi, przegrany w danej rozgrywce, ktoś inny? Doprecyzowanie do kiedy można zgłaszać, w ostatniej edycji część partii została zgłoszona (i de facto odbyła się) już po terminie.
- Sprawa rozgrywek w fazie pucharowej gdzie ważne jest tempo. Jak postępować z osobą którą np. wygrała 1 partię, a potem nie może (lub nie chce) rozegrać dalszej/dalszych.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:00 przez Monthion, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Nie gramy o pieniądze.
Trzeba wyrozumiałości by dostosować się, uelastycznić.
Ja też nie zawsze mogłem bo byłem w szpitalu lub miałem noce w pracy i fizycznie nie byłem w stanie.
Lub szersze ramy czasowe stosować.
Niektórzy nie zgłoszą się może do ligi gdy widzą że zbyt mało czasu na rozgrywki.
A jeszcze ma ruszyć liga w Hannibal RvC.
Łukasz K
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Łukasz K »

Również jestem za wydłużeniem rozgrywek. Będzie większy komfort i na ostatnią chwilę nie trzeba będzie kończyć gier. A zapis by doprecyzować kto może zgłaszać wydaje mi się niepotrzebny - ot jeden z graczy zgłosi jak było. Nie przesadzajmy, czy ktoś zgłosił nieprawdziwe wyniki?
Co do kwestii braku możliwości dokończenia gier finałowych to chyba jest na to odpowiedni "paragraf", który można by stosować. Nie umówił się, walkower. Wiem, że to trochę brutalne i wygląda na ustalenie wyniku przy zielonym stoliku ale karawana musi jechać dalej.
Ogólnie nie wydaje mi się by koniecznie trzeba było coś zmienia w regulaminie poza wydłużeniem czasu, i głosuje za rozgrywką na zasadach Deluxe + (ewentualna wojna domowa w Chinach). Oczywiście zgłaszam się do kolejnej edycji.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 lutego 2011, 23:07 przez Łukasz K, łącznie zmieniany 1 raz.
pulkownik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pulkownik »

Moim zdaniem ponieważ i tak gramy obiema stronami.
Optional cards + no balance adjustment powinno rozwiązać problem.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Tylko że w pierwszej edycji optional cards jakoś się nie sprawdziły i ZSRR wygrywało prawie wszystkie partie. W II edycji procent zwycięstw Amerykanów był jednak zdecydowanie wyższy
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

Ta gra nie ma i nie bedzie miała balansu. Bez znaczenia jakim systemem zagramy. Jestem za optional cards, bo bedzie jakas odmiana od poprzedniej edycji :D
Łukasz K
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Łukasz K »

Panowie nie ma co zwlekać. Proponuję zapisy do końca przyszłego tygodnia. 28 lutego losowanie grup (jeżeli będzie odpowiednia liczba zgłoszeń) i 1 marca start. Co wy NATO ;) ?
Ostatnio zmieniony sobota, 19 lutego 2011, 17:14 przez Łukasz K, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Twilight Struggle”