Forumowa Liga Twilight Struggle - dyskusja ogólna

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Forumowa Liga Twilight Struggle - dyskusja ogólna

Post autor: Monthion »

Jako że zebrało się kilku chętnych, spróbujemy zainicjować rozgrywki w Twilight Struggle.

Oto moje tezy do regulaminu.


1. W co gramy - w Twilight Struggle
2. Za pomocą jakich platform do gry online - Wargamroom oraz Vassal
3. Kto może grać - każdy zarejestrowany użytkownik forum strategie
4. Regulamin Ligi opracowujemy do piątku 10.12.2010 do 24.00
5. Zgłoszenia do Ligi prowadzimy do niedzieli 12.12.2010 do 24.00
6. Rozgrywki 1 edycji trwają do 02.01.2011 do 24.00
7. Zgłoszenie do turnieju jest darmowe, w pierwszej edycji Ligi nie ma nagród
8. gramy przy użyciu zasad
a) 2 edycji + ITSL (+ 3 punkty dla USA na starcie dla wyrównania)
lub
b) zasady edycji deluxe (opcjonalne karty włącznie z Aldrich Ames remix + 2 punkty wpływu dla USA w Kanadzie)
9. Rozgrywki są wprowadzone w zależności od liczby zgłoszeń w;
a) 1 grupie - zdobywca największej liczby punktów wygrywa Ligę
lub
b) w większej ilości grup w których rozlosowuje się uczestników i gdzie grają oni pierwszym etapie, po czym zwycięzcy grup grają w finale (ew. półfinałach a potem finale)
10. Gramy systemem każdy z każdym (ew. jeśli będzie potrzeba pucharowym w dalszej fazie)
11. Za zwycięstwo otrzymuje się 1 pkt. za remis 0,5 pkt. a za porażkę 0 pkt.
12. Gramy w trybie mecz i rewanż raz USA raz ZSRR (wedle uzgodnienia stron)
13. Jeśli potrzebna będzie faza pucharowa gra się do uzyskania przez kogoś 2 pkt., co jest równoznaczne ze zwycięstwem , gra się na przemian USA i ZSRR (kto zaczyna decyduje losowanie)
14. Spory rozstrzygają strony między sobą, w razie braku porozumienia rozstrzyga ostatecznie Sędzia Ligi - jest to osoba nie biorąca udziału w turnieju.
15. Notoryczne uchylanie się od partii (do 3 terminów) lub rezygnacja z udziału w Lidze, skutkuje odpowiednio walkowerem/walkowerami na rzecz przeciwników uchylającego się/rezygnującego.

Mile widziane wszelkie uwagi i wnioski.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 marca 2011, 17:12 przez Monthion, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

No to jak już pewnie wiadomo, wchodze w to :P
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Uzupełnienie tez.

16. Do zgłoszenia umożliwiającego grę w Lidze konieczne jest podanie jakiegoś kontaktu do siebie (np. gg, numer telefonu)
17. W razie nie możliwości skontaktowania się z dwoma graczami mającymi prowadzić rozgrywkę, przed wyznaczonym terminem końca rozgrywek (lub fazy rozgrywek) Sędzia Ligi może przyznać obustronny walkower (po 0 pkt.)
Awatar użytkownika
redy
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 29 stycznia 2009, 22:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: redy »

Ja oczywiście też się zgłaszam.

Optowałbym za graniem w wersję deluxe bo tę edycję posiadam. We wcześniejszą nie grałem, więc nie bardzo wiem jakie są różnice. Chyba, że są niewielkie i ktoś mi wytłumaczy. Czytałem jednak, że ponoć balans jest większy w deluxe.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Tylko by daną rozgrywkę można było zasejwować w razie czego i odegrać np. kolejnego dnia.
Może lepiej byłoby trochę luzu, gdyby „zawodnicy” w miarę możliwości wcześniej umawiali się miedzy sobą co do rozgrywek (gdy akurat będą mieli czas). Takie uelastycznienie przyspieszy rozgrywki. Oczywiście trzeba wszystko notować by każdy z każdym rozegrał 2 rozgrywki po jednej dla każdej ze stron konfliktu.
Za mało czasu by wyrobić się z 10 grami (gdy 5 chętnych do ligi) w tym roku.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Jeszcze jedno uzupełnienie do tez;
18. Żadne wyniki z partii Twilight Struggle granych pomiędzy uczestnikami Ligi przed 13.12.2010 (tj. jej pierwszym dniem) nie są wliczane do punktacji turniejowej.

Podobnie jak redy skłaniam się do grani zasadamia wyartykułowanymi w punkcie 8b moich tez czyli po prostu najnowszymi.

Jako Sędzia Ligi przydał by się nam ktoś kto zna zasady, ma jakiś autorytet i nie będzie jednocześnie sam grał w Lidze. Zaproponował bym Arteusza na to stanowisko.


**********************
To jeszcze dopiska po przeczytaniu posta Silvera;

19. Każdą partię Ligi można dowolną ilość razy zatrzymywać, zapisywać i ponownie grać od zapisanego miejsca, jedynie ograniczenie dotyczy czasu skończenia całej partii a wyznaczane jest przez koniec Ligi (lub fazy w Lidze)


Teraz szczegółowa rozpiska moich propozycji, jak miały by wyglądać rozgrywki w zależności od liczby zgłoszeń;

do 5 graczy - 1 grupa, każdy z każdym
6 graczy - 2 grupy po 3 graczy + finał między zwycięzcami grup
7 graczy - 2 grupy - jedna po 3 graczy i jedna po 4 graczy + finał między zwycięzcami grup
8 graczy - 2 grupy po 4 graczy + finał między zwycięzcami grup
9 graczy - 3 grupy po 3 graczy + 2 półfinały pomiędzy zwycięzcami grup i osobą z 2 miejsca z najwyższą liczbą pkt. + finał między zwycięzcami półfinałów
10 graczy - 3 grupy - dwie mające po 3 graczy i jedna mająca 4 graczy + 2 półfinały pomiędzy zwycięzcami grup i osobą z 2 miejsca z najwyższą liczbą pkt.* + finał między zwycięzcami półfinałów
11 graczy - 3 grupy - dwie dwie mające po 4 graczy i jedna mająca 3 graczy + 2 półfinały pomiędzy zwycięzcami grup i osobą z 2 miejsca z najwyższą liczbą pkt.** + finał między zwycięzcami półfinałów
12 graczy - 4 grupy po 3 graczy + 2 półfinały pomiędzy zwycięzcami grup + finał między zwycięzcami półfinałów
itd.


* drugiemu graczowi z grupy 4-osobowej nie wlicza się wyników 2 partii wybranych przez niego
** drugim graczom z grup 4-osobowych nie wlicza się wyników 2 partii wybranych przez nich
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 grudnia 2010, 10:21 przez Monthion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

By każdy zadeklarował czy ma możliwość hostowania grze.
Bo jak się spotka 2 zawodników bez takiej możliwości to nie będzie gry.
Ja mogę hostować ale nie zawsze bo zależy jakim komputerem się posługuję.
Ale będę chciał załatwić tak bym mógł niezależnie – chyba musze dokupić router.

Pisałem że mało czasu na rozgrywki bo np. ja nie zawsze mogę wieczorami a jak mogę to niekoniecznie by zdążyć z pełną rozgrywką. Pisałem też że często mogę grać w tygodniu od rana do popołudnia ale pewnie większość z was tak nie może.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Jeśli jest problem techniczny z wargameroomem to można grać na vassalu i na odwrót.Można rozegrać obydwie partie "nie będąc" serverem w wargameroomi czy gospodarzem pokoju w vassalu. Natomiast nie mam pomysłu co w sytuacji gdy i przez wargameroom i przez vassal, nie będzie można zagrać.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Sursum!

(Ten wpis ma na celu większe zwrócenie uwagi na temat i proszę mnie za niego nie strofować :P )
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

No to ja też się zgłaszam ;)
GG mam podane w profilu

Myślę że moglibyśmy wystartować od razu od tego weekendu.

Acha i od razu piszę ze niestety nie mogę hostować rozgrywek w wargameroomie
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Więc jeszcze odnośnie punktu 8) to mamy wszyscy zdecydować się czy gramy w jedną z wymienionych opcji czy decyduje daną parą grając mecz i rewanż.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Silver pisze:Więc jeszcze odnośnie punktu 8) to mamy wszyscy zdecydować się czy gramy w jedną z wymienionych opcji czy decyduje daną parą grając mecz i rewanż.
Tak, jedną z opcji.

********************

Do tych którzy nie mogą hostować gry, próbowaliście tego;
Wargameroom Third-Party Server 0.2 (last updated 10/9/06) -- allows a neutral party to serve for two or more players who can only connect as the client.
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

Opcja rewanżu jest najsprawiedliwsza. Teoretycznie są głosy, że Rosjanie są lepsi i aby wygrać siłami wolności trzeba więcej szczęścia :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Ouragan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redy
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 29 stycznia 2009, 22:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: redy »

Ponieważ jeszcze nie grałem w TS, i jeżeli dziś mi się nie uda (trwają rozmowy) na rozgrywkę na żywo, będę poszukiwał sparingpartnera do gry przez sieć :D

Dziś wieczór, albo jutro wieczór.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Ja grałem połowę rozgrywki w klubie przy planszy. Teraz ostatnio rozegrałem chyba 3 rozgrywki w sieci. Wszystkie Rosjanami i wszystkie przegrałem lub już do tego dochodziło.
Jednak w lidze chcę wystąpić i nawet jak będę na końcowej pozycji to i tak będę dalej gram a może sprawię niespodziankę i wygram z liderem. Na korupcję nie będę podatny.
A tak w ogóle to chyba większość czy rozgrywek kończy się przed czasem?
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Twilight Struggle”