II Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Marcon (ZSRR) vs Monthion (USA) - zwycięstwo automatyczne ZSRR w 4 turze (pozdrowienia dla szczęśliwej kostki ;) )
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

Pułkowniku... Ale pod koniec lat 80 nie było już ani jednego komunisty w krajach Europy zachodniej. To się sypało na maksa :)
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2011, 07:57 przez Ouragan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Czy wszyscy skończyli rozgrywki bo do dzisiaj był oficjalny termin.
Jeśli tak to trzeba zamieścić tebele i może jakieś dogrywki będą.
MiG
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 16:53
Lokalizacja: Konin

Post autor: MiG »

Marsjanin (ZSRR) - 1 : MiG (USA) - 0
Dograliśmy do samego końca. Rozstrzygająca była 9 tura i Aldrich...:/

Co do zakończenia tej rundy to wygląda na to, że jeszcze trochę nierozegranych partii pozostało (no chyba, że dziś taki wysyp będzie). Więc może lepiej o dzień-dwa zakończenie fazy grupowej przesunąć?
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Chciałem zamieścić zbiorczo wszystkie wyniki, m.in. dlatego iż późno zacząłem (życie ma to do siebie że zwycięża często nad hobby) i w sumie nie liczyłem że dogram wszystko do końca)

Moje partie;
Monthion(ZSRR) – Marcon (USA) 1- 0 zwycięstwo w 9 turze przez Wargames
Monthion(USA) – Silver (ZSRR) 1- 0 emocjonująca rozgrywka zakończona końcowym zliczaniem
Monthion (ZSRR) – Silver (USA) 1-0 zdecydowane zwycięstwo w 4 turze
Monthion (USA) – Łukasz K (ZSRR) 1-0 zwycięstwo w 8 turze przez Wargames
Monthion (ZSRR) – Łukasz K (USA) 1-0 zwycięstwo w 8 turze też przez Wargames


Partie o których wiem że zostały rozegrane ale nie znalazły się tu jeszcze;
Łukasz K (ZSRR) – Marcon (USA) 1- 0 zwycięstwo po końcowym zliczaniu
Marsjanin (ZSRR) – Ouragan (USA) 1 -0 automat w 5 (lub 6) turze


Podsumowanie wszystkich partii

1 grupa;
Silver – Łukasz K 0-1(p), 1-0(p)
Silver – Marcon 0-1(p), 1-0(p)
Silver – Monthion 0-1, 0-1(p)
Łukasz K – Marcon 0-1(p), 1-0
Łukasz K – Monthion 0-1(p), 0-1(p)
Marcon – Monthion 0-1(p), 1-0(p)


2 grupa;
MiG-Marsjanin 0-1, x
MiG-pulkownik 0-1(p), 0-1(p)
MiG-Ouragan 1-0 (p), x
Marsjanin – pulkownik 0-1, 0-1(p)
Marsjanin – Ouragan 1-0(p), x
Pulkownik – Ouragan 1-0(p), 1-0(p)

(p) - zwycięstwo przed czasem
x - partia nie rozegrana w ogóle (lub nie do końca)

jak widać nie odbyły lub nie zostały dokończone gry;
Marsjanin (USA) - Ouragan (ZSRR)
MiG (USA) - Ouragan (ZSRR)
MiG (ZSRR) - Marsjanin (USA)

Sędzia Ligi zdecyduje o walkowerach w tych grach. Ja zdecydowanie opowiadam się za zachowaniem dyscypliny turniejowej i nie przesuwaniem czasu fazy grupowej celem rozstrzygnięcia zaległych partii. Swoje stanowisko motywuje faktem że czas przeznaczony na rozegranie fazy grupowej był długi i nawet jak ktoś zaczął z gigantycznym opóźnieniem jak ja i praktycznie do ostatniego dnia gonił termin, miał szanse się wyrobić.


Zakładając że w nierozstrzygniętych grach zostaną nałożone obustronne walkowery, tabele grup wyglądają następująco;


1 grupa;
1. Monthion 5 pkt.
2. Marcon 3 pkt
3. Silver 2 pkt. (Jest wyżej bo ma większą ilość zwycięstw uzyskanych przed zakończeniem 10 tur tj. 2, a Łukasz K. tylko jedno)
4. Łukasz K 2 pkt.

2 grupa
1. pułkownik 6 pkt.
2. Marsjanin 2 pkt.
3. MiG 1 pkt.
4. Ouragan 0 pkt.


Wobec tego w rozgrywce o 1 miejsce zagrali by; Monthion i pulkownik
o 3 miejsce; Marcon i Marsjanin
o 5 miejsce; Silver i MiG
o 7 miejsce; Łukasz K i Ouragan


Jeśli tak będzie po sprawdzeniu, jutro Sędzia Ligi powinien rozlosować kto zaczyna którą stroną i zaczynamy fazę finałową
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do terminu, zgadzam się, skoro był jasno zakreślony, trzymajcie się ustalonych wcześniej zasad. Nie pozostaje nic innego jak zakończyć fazę grupową.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Łukasz K
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Łukasz K »

Chłopaki (Silver, Monthion, Marcon) dziękuję za emocjonujace rozgrywki. Czekam na finały i na koleją edycje ligi :D . Co do gier to oczywiście sporo błędów po mojej stronie, kilka razy zagapiłem sie i potem pozostało tylko zgrzytanie zębów (np zapodałem w headlinie wojnę w Wietnamie na siebie, itp. ). Choć były też ciekawe momenty (Zdrajcy zblokowali powstanie CIA) :D .

Co do przeglądania kart. Z tego co sie orientuje diskard może byc przejrzany jak również karty które spadły. I są opcje w Wargamerromie by wyświetlić sobie ten spis.
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

Też jestem za walkowerami, nie ma co przeciągać ligi, tym bardziej że zostały mi gry ZSRR, które mnie nudzą :)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Maszyna losująca (czyli ja) wylosowała:

o 1 miejsce zagrali by; Monthion (ZSRR-zaczyna) i pulkownik (USA)
o 3 miejsce; Marcon (USA-zaczyna) i Marsjanin (ZSRR)
o 5 miejsce; Silver (USA-zaczyna) i MiG (ZSRR)
o 7 miejsce; Łukasz K (ZSRR-zaczyna) i Ouragan (USA)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Czyli gramy 2 spotkania i gdy będzie po nich remis to zdecyduje raczej ta 3 rozgrywka (remis mało prawdopodobny), gdzie każdy zagra ta stroną, którą grał w pierwszej rozgrywce.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

@Silver zacytuje Ci stosowny fragment regulaminu
"21. Jeśli potrzebna będzie faza pucharowa gra się w niej do uzyskania przez kogoś 2 pkt., co jest równoznaczne ze zwycięstwem , gra się na przemian USA i ZSRR (kto zaczyna decyduje losowanie wykonane przez Sędziego Ligi pierwszego dnia danej fazy pucharowej )"
pulkownik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pulkownik »

Pierwszy mecz finałowy rozegrany.

USA (Pulkownik) pokonało USSR (Monthion) w 6 turze.

Rozgrywka zaczeła się sporym problemem USA po De Gaulle w headline i utracie Francji w pierwszej rundzie, dominacja USSR tutaj utrzymała się już nie zachwiana na szczęście dla mnie był tylko jeden Scoring
Na Bliskim Wschodzie sytuacja była dość wyrównana przez dwa scoringi z niewielką przewaga dla USSR
Ciekawie natomiast było w Azji mimo utraty Południowej Korei USA utrzymało mocno dominująca przez prawie cała grę. 2 wypasiaone Scoringi turaj weszły dla USA. Pod koniec 3 rundy w Japoni było wpływów 15/14 i karta chinska u amerykanów.
Początek 4 rundy Headline prawdziwy majstersztyk: USA - usuri USSR - AB Tready
USSR dokłąda do Japoni na 15/18 a US 2 do N Korei 2/3 i Japoni 17/18, Rosjanie decydują się zatrzymać korea a Us korzystając z karty chinskiej zatrzymują Japonię.
W Afryce niewiele sie działo.
Ameryka Północna - Nie udał się cup USSR i dwa religmnety w Panamie, Fidel został zdjęty przez Junte z Nicaraguii, potem powolny rozwój US zajęcie meksyku , Panamy i Cuby, w 6 turze w Headline za zirenka USA wyciągnęło od USSR scoring NA mając kontrolę ale ponieważ miałem również scoring S.Ameryka gdzie byłem tylko w Argentynie zdecydwałem się na cup za dwa w Afryce (nieudany zresztą).
Gwoździem do trumny był dla USSR nieudany Cup w Meksyku 3/0 grany z 3op gdzie rzucił 1 i kontrola nad tym regionem pozostała az do scoringu.
Zakonczyłem grę grając The Alliance for Progress za 5 VP.

Generalnie po obu stronach większość cup nie udana ale meczyk b. ciekawy.
Ostatnio zmieniony środa, 2 lutego 2011, 18:18 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

No to mistrz prawie zdetronizowany.
Nie wiem jak inni ale teraz będę chciał w następnej edycji spotkać się z Pułkownikiem by zobaczyć jak on to robi i spróbować pokonać go sprawiając niespodziankę. Choć pokonać Monthiona to tez dopiero wyzwanie.
pulkownik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pulkownik »

1-0 do przerwy to jeszcze nie detronizacja :) poczekajmy na wynik drugiego meczu tym bardziej że to twardy zawodnik.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Grałem jako USA z MiGiem. Przegrałem.
Było w miarę wyrównanie.
Aż przyszła 7 tura i dostałem 4 scoringi (rekord świata) – Azja, Południowa Ameryka, Środkowy Wschód i Afryka.
To osłabiło moje możliwości rozwoju ale i tak punktowo nie zjechałem zanadto.
Straty lub brak zysków terenowych spowodowało że w 8 turze poszedłem va banque.
Zagrałem w fazie wstępnej Duck and Cover i to podobno uratowało mnie od przegranej spowodowanej przyszłym Wargames. Przeciwnik podglądał co zagrywałem bo wcześniej daleko zaszedł w kosmos.
Zagrałem Czarnobyl by przeciwnik nie dokładał do Europy. Zyskałem przewagę we wszystkich krajach oprócz Polski (ale tam już niewiele brakowało) natomiast przegrałem bo miałem na ręku tez niestety 3 karty rosyjskie powodujące obniżenie Defconu z 2 na 1: We will bury you, Ortega elected in Nicaragua i Lone Gunman. Znów niekorzystny układ kart. I przegrałem zagrywając na koniec jedna z nich. Jedna wcześniej wysłałem w kosmos. nie miałem na dodatek karty Chin.
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Twilight Struggle”