III Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

III Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Post autor: Monthion »

W tej kadłubkowej edycji Ligi zagrają jedynie 4 osoby, toteż rozgrywki toczyć się będą tylko w jednej grupie. Mamy 4 tygodnie na rozegranie wszystkiego, więc czasu z pewnością wystarczy. Zachęcam do podczytywania regulaminu. Do boju!
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Silver (USSR) vs. Monthion (USA) 1 - 0 w 9 turze.

Bliski Wschód od początku gry pod wyłącznym wpływem ZSRR (ale wpływy tylko w Izraelu, Iraku, Iranie i Syrii – potem Egipt).
W Azji cała jej zachodnia część i Azja Południowo-wschodnia oprócz Filipin czerwona), Japonia, Korea Południowa i Australia USA. O Koreę Północną zaciętą walkę toczyliśmy w turze 3.
W Afryce Algieria do czerwonych a o RPA walka wygrana przez niebieskich.
W Ameryce Północnej Panama po zamachu do ZSRR a w Południowej Chile zajęte przez czerwonych.
W Europie przewaga niebieskich w całej Europie Zachodniej a we Wschodniej wpływy ZSRR więc ogólnie tu punktuje USA.


W 6 turze dostałem 3 punktowe karty: Ameryka centralna, Ameryka południowa i Afryka. W headline zagrałem Afrykę bo bałem się jednak, że wydarzenie będzie zablokowane przez USA i okazało się że niesłusznie.

W 9 turze wszystko rozstrzygnęło się po zagraniu karty OPEC i wcześniejszym punktowaniu Bliskiego Wschodu oraz Muslim revolution przeze mnie. Rozstrzygnęły 4 kraje: Irak, Iran, Arabia Saudyjska i Emiraty Arabskie za które otrzymałem kolejne 4 punkty i uzbierałem ich równo 20.
Skoncentrowałem się tak bardzo na tym rejonie, że już nie patrzyłem jak traciłem wpływy w Azji wschodniej.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Ciekawa partia ja dość szybko zdobyłem dominację nad Europą a Silver nad B. Wschodem i Azją. To plus miazga w Azji Płd, Wsch. dało gdzieś w połowie gry 18 punktów przewagi Silvera i w tym momencie udany scoring Ameryki Płd. gdzie miałem dominacje za który dostałem 5 punktów był swego rodzaju punktem zwrotnym. Dzięki Sadatowi, rządom marionetkowym i dyplomacji wahadłowej udało mi się w pewnej chwili zdobyć dominację na b. Wschodzie. A później także zremisować w Azji. Ale niestety Silver miał Muslim revolution i zaraz po tym w następnej turze scoring bliskowschodni który znów mnie na krawędź katastrofy zaprowadził. No i już się nie udało odwrócić losów rozgrywki.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Pulkovnik (USSR) vs. Silver (USA) 1 – 0.
Zdecydowane i szybkie zwycięstwo w niewielu turach


Pulkovnik (USA) vs. Silver (ZSRR) 1 - 0 po końcowym podliczaniu.
W ostatniej rozgrywce wszystko ważyło się do końca, do ostatniej tury.
Zwycięstwo miało wielu ojców ale mimo zagrania przeze mnie Aldricha w ostatniej turze i ustawieniu kart to jednak sam zagrałem karte z Ropa z Morza Północnego i przeciwnik mógł zagrac o 1 kartę więcej czym mnie dobił odbierając punkty w Europie i na jeszcze jednym kontynencie.
Miałem 3 VP ale po końcowym podliczaniu:
*** Scoring in Europe ***
USSR: 3(presence) +2(battlegrounds) = 5
USA: 3(presence) +2(battlegrounds) +1(adj. to USSR) = 6
*** Scoring in Asia ***
USSR: 3(presence) +4(battlegrounds) = 7
USA: 3(presence) +1(battlegrounds) +1(adj. to USSR) = 5
*** Scoring in Central America ***
USSR: No score.
USA: 5(control) +3(battlegrounds) = 8
*** Scoring in South America ***
USSR: 2(presence) +1(battlegrounds) = 3
USA: 5(domination) +2(battlegrounds) = 7
*** Scoring in Africa ***
USSR: 1(presence) +2(battlegrounds) = 3
USA: 1(presence) +3(battlegrounds) = 4
*** Scoring in Middle East ***
USSR: 5(domination) +5(battlegrounds) = 10
USA: 3(presence) = 3
The Americans have the China Card: +1 to the VP total
VPs up 6, now at 3
********************************************************
The USA player wins the game!!!
********************************************************
pulkownik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pulkownik »

Druga partia wypas, po moim błedzie z początkowym rozstawieniem i coup w Italy Silver'a który wyczyścił wszystko mimo Red Scare/Purge, a ja nie miałem wpływów w pobliżu bo z ułańską fantazją 1 ip wystawiłem sobie w Turcji sytuacja była mocno skomplikowana. Na szczęście dla mnie przeciwnik zapomniał o -1 i kartą za 2 chciał zająć Włochy co pozwoliło mi odzyskać stracone ziemie. Cała grę duża presja USSR. Pkt na -10 połowę rozgrywki i prawie całkowita kontrola M. East. Końcowa tura była kluczowa. Silver dostał Aldricha i całą rękę moich kart, ostatnią kartę którą ustawił mi to 4, a potem sprezentował mi Ropę z Morza Północnego, co spowodowało, że mogłem zagrać 7 pkt bez jego odp. na samym końcu czym pokrzyżowałem jego totalną dominację na świecie we wszystkich kluczowych miejscach. Zrobił to bo nie chciał dać mi Tear Down This Wall, ale ostatecznie i tak stracił kontrole nad Europą. Było blisko ;)...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 09:21 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
pulkownik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pulkownik »

Starcie

Lukasz (USSR) vs Pulkownik (USA) rozstrzyngneło się na korzyść USA w 6 rundzie Lukasz pecha miał niebywałego dzieki temu pierwszy raz w życiu miałem kontrole w Azji i punktowanie jednorazowe za 17 !!!
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:22 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Silver (USA) vs. Lukas (ZSRR) 1 - 0 w 9 turze.
Wygrana w przedostatniej turze na punkty.
Na początku tej tury punktowałem w Ameryce Południowej ale przeciwnik tam przeniósł wpływy i brakowało mi tylko 1 VP.
Miałem tylko jeszcze scoring Europy gdzie wszystko się ważyło.
Dodatkowo miałem na ręku chyba 5 kart z wydarzeniami ZSRR.
Na koniec gry miałem dominację w Ameryce Centralnej, Afryce i Azji. Na Bliskim Wschodzie przeciwnik. W innych regionach była równowaga.
pulkownik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pulkownik »

Starcie
Lukasz (USA) vs Pulkownik (USSR) bo bardzo cieżkich pierwszych pięciu rundach jednak na korzyść Rosjan zakonczone Wargames w 9 rudzie.
Łukasz K
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 13 grudnia 2010, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Łukasz K »

Silver (ZSRR) vs. Lukas (USA) 0 - 1 w 8 turze.
He he moje pierwsze punkty
Ogólna przewaga ZSRR jednakże świetnie przygotowana prowokacja CIA i Defcon 1 w Headline.

Ech Pulkownik sklepał mnie aż miło co tu dużo gadać jestem miękki jak kaczuszka, a z Silverem nie było sensu przedłużać tej męczarni i zakończyliśmy przed czasem. Dzięki chłopaki, jeszcze 2 gry z Mistrzem :d
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Silver (USA) vs. Monthion (USSR) 1 - 0 w ostatniej turze przy podliczaniu końcowym nastąpiło automatyczne zwycięstwo poprzez Kontrolę Europy.
Bardzo rzadki przypadek.
Bardzo wyrównana rozgrywka do końca.
W ostatnich 2 turach każdy miał szanse na zwycięstwo.
W przedostatnim ruchu ostatniej tury gry zagrałem „Mur musi runąć” i wyrównałem wpływy w NRD i było tam 3:3. Tylko, że w sąsiadujących RFN i Polsce miałem dominację. Tak więc kontynuując to wydarzenie zrobiłem w NRD realigment i tym sposobem też opanowałem NRD i zdobyłem całkowitą dominację w Europie.
Jeszcze zdążyłem na koniec karta Chin zrobić realigment w Ameryce Centralnej i pozbawić rywala kontroli nad Meksykiem i Kubą zdobywając dominację nad tym rejonem.
Kontrola pozostałych rejonów:
Azja: USA
Bliski Wschód: ZSRR
Afryka: ZSRR
Ameryka Południowa: ZSRR
Ameryka Centralna: USA
Tym samym zakończyłem już rozgrywki i 3 razy wygrałem oraz 3 przegrałem.

obrazek koncowy
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: III Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Post autor: Silver »

Co dalej.
Kończymy i rozgrywamy pucharowe mecze?
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: III Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Post autor: Monthion »

Salve!

Wobec niedokończenia rozgrywek a potem długiej awarii forum stajemy przed dylematem co dalej zrobić z III edycji Ligi Twilight Struggle. Można by rozważyć co najmniej 2 drogi sfinalizowania rozgrywek.
Pierwsza; wyłonić zwycięzcę na podstawie dotychczasowych wyników, a za nie rozegrane w terminie partie przyznać walkowery i na tej podstawie określić zwycięzcę (ze względu na to że to zasadniczo przeze mnie się one przedłużyły i nie odbyły, chciałbym aby były w takiej sytuacji przyznane na korzyść moich oponentów z Ligi).
Druga; przedłużyć termin ligi i dograć wszystkie partie do końca i dopiero po tym/dzięki temu wybrać zwycięzcę.
Ze względu na niewielką liczbę uczestników Ligi na dane rozwiązanie muszą się zgodzić wszyscy, dopiero jak nie osiągniemy konsensusu pozostanie się zastanowić co dalej.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: III Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Post autor: Silver »

Najlepiej byłoby dokończyć, tylko szybko skontaktować trzeba się z partnerami z danej grupy.
Potem mecze pucharowe i ja bardzo chętnie zacząłbym kolejne rozgrywki.
pulkownik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: III Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Post autor: pulkownik »

Jestem za przedłużeniem terminu i dokończeniem rozgrywek
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: III Edycja Ligii Twilight Struggle - rozgrywki

Post autor: Monthion »

Chyba Lukasz K. też chciał kończyć, czy mnie pamięć myli?
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Twilight Struggle”