[S] FortGier.pl

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

W Forcie Gier można też już zamówić najnowsze "dziecko" naszego Gospodarza, czyli Iganie 1831 :)
Gra została wydana w formie dodatku do Ostrołęki. Do rozgrywki niezbędne są elementy poprzedniej gry.
Jeśli komuś przypadła do gustu Ostrołęka, na pewno będzie także zadowolony z tego dodatku. Mniejsza bitwa na pewno wpływa także na szybkość rozgrywki.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

Na pierwszy rzut w nowym roku szykuję zamówienia na gry wydawnictwa GMT Games.
Ostatnie nowości to porcja reprintów dla miłośników "kolorków" z GMT:

Commands & Colors: Ancients 6th Printing
Commands & Colors: Ancients Exp.1 Greece & The Eastern Kingdoms 3rd Printing
Commands & Colors: Ancients Combo Pack Exp.2+3 2nd Printing
Commands & Colors: Napoleonics Exp.1 Spanish Amy 3rd Printing
Commands & Colors: Napoleonics Exp.2 Russian Army 3rd Printing
Commands & Colors: Napoleonics Exp.3 Austrian Army 3rd Printing
Commands & Colors: Napoleonics Exp.4 Prussian Army 2nd Printing

Można też zamawiać Talon1000 i SpaceCorp, które nie zdążyły na poprzedni import (złożone już zamówienia są ważne).

Oczywiście można zamówić także każdą inną dostępną obecnie grę tego wydawcy. Jeśli danego tytułu nie ma jeszcze na naszej stronie, proszę o kontakt.
Ewentualne zamówienia bardzo proszę składać do niedzieli 6 stycznie do godz. 21.
Okres oczekiwania to około 30 dni. Płatność, gdy gry dotrą już do mnie.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

Witajcie!

Z nowym rokiem mam dwie wiadomości. Z jednej pewnie wielu skorzysta, druga pewnie część zmartwi, choć może nie będzie tak źle.

Dobra wiadomość jest taka, że uruchomiłem na stronie promocyjną sprzedaż z obniżoną ceną na wszystkie gry dostępne od ręki na magazynie. Obniżki od 10 do 40%. Zaznaczam, że większość tytułów mam po 1 egz., więc kto pierwszy, ten lepszy :)

Zła wiadomość jest taka, że niestety nie mogę dalej prowadzić Fortu. Obecnie nie przyjmuję nowych zamówień na gry do sprowadzenia. Zamówienia już złożone są ważne i w miarę możliwości będę je realizował. Jak pewnie wielu z Was nie chciałbym, aby Fort zniknął zupełnie. Ba, myślę, że są możliwości rozwoju i ktoś mógłby go dalej prowadzić i rozwijać. Oczywiście wymagałoby to zaangażowania swojego przede wszystkim czasu, organizacji pracy i także pewnych funduszy. Ze swojej strony deklaruję pomoc i podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które jakieś na pewno w ciągu tych 7 lat zdobyłem.
Dlatego też ogłaszam:

Jeśli jakaś osoba lub firma byłaby poważnie zainteresowana odkupieniem sklepu internetowego FortGier.pl i prowadzeniem dalej tego szczytnego dzieła, bardzo proszę o kontakt najlepiej telefoniczny (602 298 308) w dni powszednie po godz. 17 lub w weekendy o ludzkiej porze :).

Dalej już bezpośrednio byśmy rozmawiali i ustalali ewentualne warunki i szczegóły transakcji.
Liczę, że jednak Fort nie zniknie i będzie dalej zapewniał najszerszy w Polsce dostęp do planszowych gier wojennych i być może nie tylko.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Neoberger »

SZOK
SZOK
SZOK

Czuję się jak dziecko co straciło grunt pod nogami.
Co teraz będzie? Poważnie.
Berger
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Raleen »

Również mam nadzieję, że sklep definitywnie nie zniknie.

Pewne wieści już do mnie dochodziły wcześniej, tylko dlatego nie jestem zszokowany.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Rafał_1982
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 00:15
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Rafał_1982 »

Wybaczcie ten ekshibicjonizm, ale uważałem, że powinienem.
Bo tak generalnie, to czytam, że większość ludzi tyko (d)u..py bolą o to, gdzie teraz będą gry kupować.
I wcale nie mam na myśli Szanownych Panów powyżej, ale raczej wypowiedzi umieszczane na Facebooku.

Witam

W związku z informacją o zakończeniu działalności Fortu Gier w dotychczasowym kształcie pragnę ze swojej skromnej strony serdecznie Panu podziękować, jako jeden z licznych wieloletnich klientów sklepu, za profesjonalną i życzliwą obsługę, a przede wszystkim za umożliwienie rozwijania swojego hobby związanego z wojennymi grami planszowymi.

Myślę, że nie jestem osamotniony w swoim poglądzie, ale uważam, że gdyby nie Pańska działalność, to polscy gracze byliby pozbawieni możliwości realnego zetknięcia się z tak dużą paletą gier wojennych, zwłaszcza mniejszych, mniej popularnych wydawnictw. Nie mówię już w ogóle o czasach, kiedy Fort był jedynym poważnym dostawcą zagranicznych gier planszowych na naszym rodzimym podwórku. Szczerze mówiąc, im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej jestem przygnębiony myślą o tym, jak to teraz będzie ze sprowadzaniem mniej komercyjnych tytułów. Oczywiście są inne sklepy, ale ich oferta nie stanowi nawet namiastki tego, czym był Fort. Jest Ebay, ale ceny też są "nieco" inne.
No cóż, wierzę, że mimo wszystko ktoś przejmie pałeczkę i będzie kontynuował tą szczytną, aczkolwiek niełatwą działalność.

A tak zupełnie na koniec Konrad (wybacz osobisty ton, nie znamy się nawet), to jeszcze raz dzięki za godziny dzikiej frajdy spędzonej nad grami zakupionymi w Twoim sklepie. Dzięki za otwarcie drzwi na inny, światowy wymiar boardgamingu. To było kilka lat temu, ale pewnych rzeczy się nie zapomina i myślę, że nie jestem jedyny w tym względzie. To jest niewymierzalne i niepoliczalne w PLN-ach. To po prostu wartość dodana dla całego rodzimego hobby.
I to po prostu Twoja zasługa.

Patrząc na to wszystko z perspektywy klienta mogę się tylko domyślać ile trudu, zapału, czasu i pieniędzy kosztowało Cię rozkręcenie tej, jak się domyślam, raczej charytatywnej działalności. Jeszcze raz dzięki za to, że Ci się chciało. Tym niemniej zdaje sobie sprawę, że nic nie trwa wiecznie, a życie stawia przed nami ciągle nowe wyzwania. Z drugiej strony, ktoś napisał na Fejsie, że kończy się pewna epoka i niestety chyba się z nim zgadzam.

Pomyślności na przyszłość życzę i wybacz ten nieco przydługi pseudoosobisty esej, ale myślę, że Ci się po prostu należało. Z perspektywy niemalże 40. letniego amatora kartonowych żetoników udającego gen. Czujkowa pod Stalingradem chciałem tylko powiedzieć, że Fort Gier był zawsze dla mnie czymś więcej niż kolejnym sklepem internetowym z grami. Był kawałkiem historii tego hobby w Polsce i myślę, że nikt z tych, co byli tu od początku Ci tego nie zapomni.

Pozdrawiam
Rafał
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2019, 16:28 przez Rafał_1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Raleen »

Dołączam się do podziękowań i wyrazów uznania dla Konrada. Nie będę nawet próbował zamieszczać tutaj tak obszernego i znakomitego wpisu jak Rafał. Za wiele w Forcie nie kupowałem z tej racji, że w ostatnich latach zajęty byłem głównie robieniem własnych gier, a z pieniędzmi na hobby też bywało dawniej różnie. Ostatnio byłem raczej po drugiej stronie - autora i de facto przedstawiciela wydawcy, który sprzedawał gry za pośrednictwem Fortu Gier. Mogę powiedzieć, że również od tej strony współpraca z Konradem wyglądała świetnie i życzę wszystkim autorom i wydawcom takich kontrahentów. Chciałem mu podziękować również za wiele zrozumienia dla realiów wydawania gier w Polsce, z czym wśród sprzedawców bywa różnie. Zdarzało nam się także współpracować podczas imprez, jak Pola Chwały, Grenadier czy Strategos, na których Fort Gier miał swoje stoisko. Także będę ją zawsze bardzo dobrze wspominał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

Dziękuję bardzo Kolegom za miłe słowa. Niewątpliwie utwierdzają mnie w przekonaniu, że było warto zakładać Fort 7 lat temu.
Natomiast, jak to chyba napisał Maciunia, to nie koniec świata, nikt nie umarł :)
A mam szczerą nadzieję, że Fort Gier przetrwa i pod nowym kierownictwem jeszcze rozwinie skrzydła.
Trzymajmy kciuki :)

A na marginesie, mam obecnie lekkie opóźnienie w wysyłce zamówień.
Staram się systematycznie je przygotowywać, ale pewnie ostatecznie nadrobię zaległości w weekend, za co bardzo przepraszam.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

Licząc na pozytywne zmiany, szykuję jednak zamówienie na gry wydawnictwa GMT Games.
Ostatnie nowości to:

Panzer Expansion #4: France 1940
SPQR Deluxe Edition 2nd Printing
Paths of Glory Deluxe Edition

Oczywiście można zamówić także każdą inną dostępną obecnie grę tego wydawcy. Jeśli danego tytułu nie ma jeszcze na naszej stronie, proszę o kontakt.
Ewentualne zamówienia bardzo proszę składać do niedzieli 10 lutego do godz. 21.
Okres oczekiwania to około 30 dni. Płatność, gdy gry dotrą już do mnie.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

Niestety, ja mogę zamówić grę dopiero, gdy się ukaże i najczęściej jest już po fazie rozsyłania do klientów z P500 - GMT najpierw rozsyła P500, a potem do szerokiego obiegu.
Natomiast CC:M jest dostępna, więc można zamawiać.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Lasalle
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 12:36

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Lasalle »

Wiem, że to inne wydawnictwo, ale może w związku z tym, że jest możliwość realizacji gier od GMT, to może w jakimś momencie uda się też zrealizować zamówienie dostępnych gier od VPG. Mianowicie zainteresowany jestem zakupem: Hundred Days 20 i Prussia 20 oraz Expansion Kit do systemu Napoleonic 20.
FB1
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 7 września 2017, 15:05
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: FB1 »

Również jestem chętny na zamówienie z VPG. Dodatkowo może i zamówienie z Vae Victis weszło by w grę?
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: duc de Fort »

Na razie zamówień na VPG nie zbieram. Jak się to zmieni, na pewno dam znać, ja lub ktoś nowy ;)
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Frank Drebin »

Witam
Czy wiadomo dlaczego GMT zrezygnowało z dodatku Barbarian do SPQR ?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: [S] FortGier.pl

Post autor: Teufel »

A nie ma go w 2nd printing Deluxe version od razu już?
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”