Pojemniki na żetony

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 42 times
Been thanked: 34 times

Pojemniki na żetony

Post autor: SeeM »

Gdzie kupujecie pojemniki na żetony, takie jak pakowane do pudełka Combat Commander Europe? Trochę mi się mieszają w woreczkach strunowych różne żetony i odrobinę niszczą przy okazji.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Raleen »

W niektórych grach GMT są takie fajne plastikowe elementy z przegródkami, np. w SPQR czy Napoleonic Wars. W sumie kto wie czy nie najlepsze rozwiązanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dzieniu
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: środa, 12 lutego 2014, 10:45

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: dzieniu »

http://msgarden.pl/pl/p/Organizer-NORP-DUO/448
Polecam - sam mam firmy Stanley, ale drogo wychodzi, bo 100 za duży pojemnik.
W segregatorze pojemniki są wyjmowalne i różne wielkości.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: killy9999 »

SeeM pisze:Gdzie kupujecie pojemniki na żetony, takie jak pakowane do pudełka Combat Commander Europe?
To jest znane jako "tacka na żetony" ew. "tacka GMT" i jest dostępne w kilku sklepach z grami planszowymi:

Rebel
Planszomania (w chwili kiedy to piszę akurat są niedostępne)
FortGier (też chwilowo brak)
Srebrny Smok

Są też głębsze wersje robione przez DVG:

Planszomania
Fort Gier

Ja mam tacki GMT we wszystkich moich grach wojennych z wyjątkiem gier bloczkowych. Nie wyobrażam sobie organizowania żetonów w czymś innym. Sugestie żeby kupować pudełka z Castoranmy proponuję zignorować - ani taniej, ani wygodniej. Tacki idealnie mieszczą się do pudełek formatu GMT, a pudełka z Castoramy niekoniecznie.
gaseki
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 16 maja 2014, 19:12

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: gaseki »

W Europie ponoć łatwiej dostać tacki Chessex. Wg mnie mają tę wadę, że są z jednego kawałka plastyku, czyli nie da się zdjąć pokrywy, bo jest na zawiasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”