CB Tannenberg - prace

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

CB Tannenberg - prace

Post autor: Lord Voldemort »

Grohmann pisze:Podaję link do powyższych gameboxów (powyższy nie działa):
==>
Rok_1920
Ostatnia Wojna Cesarzy

Faktycznie zapomniałem o tych gamebox'ach ale są już tak długo 'w obrocie' , że każdy kto się średnio interesuje CB z pewnością je posiada.
Ale prawda są też i tacy, którzy jeszcze mogli ich nie posiadać.
Mam gamebox do OWC przerobiony do CB 2.0 (z mozliwoscia maskowania zetonikow) jakby ktos chcial to na maila sie prosze zglaszac.

Grohmann, jak tam prace nad GBXem do Tannenberga? Ostrze sobie na niego zabki od nie pamietam jak dlugo...

V.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

No właśnie dobrze, że przypomniałeś Lord'zie.
To prawda , obiecywałem że skończe box zdaję się, że we wrześniu.. no ale cóż parę rzeczy spadło na mnie i odłożyłem projekt.
W dodatku początkowo czekałem długo na skany, które gdy jednak dostałem (w kilkunastu częściach!) to uznałem, że lepiej będzie bez skanów wykonać.

Prace nad boxem są już ukończone. Pozostało wyłapanie bugów, niezgodności z mapą oryginalną (mapę wykonałem ręcznie w CB) oraz jakieś inne kosmetyczne poprawki. Następnie stworzenie scenariuszów i gotowe.

Box w wersji prototypowej można sciągnąć tutaj:

http://www.gryplanszowe.internet.v.pl/Tannv0.98.zip

Oczywiście chyba nie musze dodawać, że wszelkie opinie, uwagi mile widziane.
Get the graal or die tryin.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Grohmann, gratulacje! naprawde Swietnie to wyglada!
Co do skanow, to tez sam kiedys tego probowalem ale efekty nie byly najlepsze (skaner A4 to za malo).

Proponowalbym dodac nazwy miast, ew. jakas numeracje heksow.

Co do jednostek dodatkowych, to proponuje dodac:
- zeton rosyjskiego d-cy kawalerii: Chan Naczichewański 1-B (moze dowodzic wszystkimi jednostkami kawalerii w zasiegu swojego dowodzenia)
- zeton rosyjskiego d-cy XXIII korpusu: Kondratikow 2*N w sklad kopusu wchodzi 2DS, 3 DG oraz artyleria przyporzadkowana czasowo IIKS (d-ca wjezdza na mape w pierwszym etapie jako uzupelnienia gdzies z okolic Bialegostoku).

Oprocz tego mozna zrobic to, co zrobilem z moim Tannenbergiem - czyli zetony jednostek z maskowaniem (a'la B35) oraz duuzo zetonow "pustych". Taka namiastka gry na 2-3 plansze z sedzia...

W wolnej chwili siade i sprawdze, czy mapka jest ok (choc na tej "oryginalnej" sa bugi, ktore mozna by w CB poprawic - np. linia kolejowa z A15 powstala dopiero w okresie miedzywojennym).

V.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Lord Voldemort pisze: Co do jednostek dodatkowych, to proponuje dodac:
- zeton rosyjskiego d-cy kawalerii: Chan Naczichewański 1-B (moze dowodzic wszystkimi jednostkami kawalerii w zasiegu swojego dowodzenia)
- zeton rosyjskiego d-cy XXIII korpusu: Kondratikow 2*N w sklad kopusu wchodzi 2DS, 3 DG oraz artyleria przyporzadkowana czasowo IIKS (d-ca wjezdza na mape w pierwszym etapie jako uzupelnienia gdzies z okolic Bialegostoku).
Grohmann się już postarał z tymi żetonami, z tym że to nie generał Kondratikow, a Kondratowicz, który powinien być BEEEEEE, a nie NOOOOOO (w czasie bitwy nawiał ze sztabu,a nie był tylko bierny).
Co do artylerii, to powinna wjechać koleją na Łomżę bądź Mławę - a nie stać z II KA Szajdemana bądź Scheidemana jak kto woli (23 mortirnyj artillerijskich diwizjon miał swój garnizon w Górze Kalwarii), zaś sztab korpusu XXIII stał obozem w niejakiej Wsi Warszawa :wink:, tej koło Płocka, nie mylić z Wsią Warszawa koło Ratajów (niedaleko Szczucina, kongresowy brzeg Wisły).
Sztab Chana Nachiczewańskiwego został zrobiony jako sztab korpusu kawalerii gwardii, a ja się zastanawiam, czy to nie było jeszcze co innego (czyli że byłyby w rzeczywistości dwa improwizowane sztaby kawalerii).

No i oczywiście II AK czyli KA, nie KS (Armiejskij Korpus, nie Striełkowyj Korpus, takich w 1914 w armii carskiej nie było, nawet korpusy wschodniej, których dywizje/brygady były strzeleckie, nie było nazywane strzeleckimi - patrz Turkiestanskije Korpusa - ale turkiestanskiej brigady strieleckije, Sibirskije Korpusa - ale diwizji sibirskich striełkow, Kawkazskije Korpusa).


Co do Cyberboardów, to jest drugi moduł i plik Cb do Orła - nazywa się to Lissa 1917, zaś będzie trzeci, Operation weserubung 1940 r.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Zulu von Auffenberg pisze: Grohmann się już postarał z tymi żetonami, z tym że to nie generał Kondratikow, a Kondratowicz, który powinien być BEEEEEE, a nie NOOOOOO (w czasie bitwy nawiał ze sztabu,a nie był tylko bierny).
Co do nazwiska, to faktycznie przekrecilem, a co do poziomu aktywnosci to nie mialem wczesniej zadnego info.
Co do artylerii, to powinna wjechać koleją na Łomżę bądź Mławę - a nie stać z II KA Szajdemana bądź Scheidemana jak kto woli (23 mortirnyj artillerijskich diwizjon miał swój garnizon w Górze Kalwarii), zaś sztab korpusu XXIII stał obozem w niejakiej Wsi Warszawa :wink:, tej koło Płocka, nie mylić z Wsią Warszawa koło Ratajów (niedaleko Szczucina, kongresowy brzeg Wisły).
OK. Jeszcze jakies zmiany co do ustawienia poczatkowego :?:
Sztab Chana Nachiczewańskiwego został zrobiony jako sztab korpusu kawalerii gwardii, a ja się zastanawiam, czy to nie było jeszcze co innego (czyli że byłyby w rzeczywistości dwa improwizowane sztaby kawalerii).
Z moich inforamcji wynika, ze Chan dowodzil cala kawaleria 1 Armii, nie tylko gwardyjska. Tzn. dowodzilw ten sposob,ze w trakcie bitwy pod Gumbinnen 4 DK sie wypasaly na tylach :twisted:
No i oczywiście II AK czyli KA, nie KS (Armiejskij Korpus, nie Striełkowyj Korpus, takich w 1914 w armii carskiej nie było, nawet korpusy wschodniej, których dywizje/brygady były strzeleckie, nie było nazywane strzeleckimi - patrz Turkiestanskije Korpusa - ale turkiestanskiej brigady strieleckije, Sibirskije Korpusa - ale diwizji sibirskich striełkow, Kawkazskije Korpusa).
Tutaj sie zagalopowalem, dzieki za wyjasnienia.

Zulu, masz ten fragment mapki miedzy Galicja a Tannenbergiem w wersji elektronicznej? Bo teraz to moznaby caly Ostfront do jednego GBXa wrzucic - to dopiero bedzie jazda :warrior: :!:

V.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Mam w formie elektroniecznej zarówno środek jak i dwie małe mapki dodatkowe - z Krakowem i Siedlcami.
Na dodatek są przcież jeszcze Bałkany :-) i mapa do przerzutów kolejowych.
Spytajcie Generała wojsk kolejowych Pędraka, jak mu się rządziło rosyjskimi kolejami.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Mi się średnio podoba, rzeczywista plansza lepiej się prezentuje moim zdaniem :)
Co do nazw miast to uznałem, że dam tylko nazwy tych, które maja jakiś wpływ na rozgrywkę. Nie chciałem po prostu zbytnio 'przesycić' mapy aby pozostała czytelna. Natomiast numeracji heksów chyba nie ma sensu dawać z tej prostej przyczyny, iż taka występuje w programie CB.
Co do jednostek dodatkowych, to proponuje dodac:
- zeton rosyjskiego d-cy kawalerii: Chan Naczichewański 1-B (moze dowodzic wszystkimi jednostkami kawalerii w zasiegu swojego dowodzenia)
- zeton rosyjskiego d-cy XXIII korpusu: Kondratikow 2*N w sklad kopusu wchodzi 2DS, 3 DG oraz artyleria przyporzadkowana czasowo IIKS (d-ca wjezdza na mape w pierwszym etapie jako uzupelnienia gdzies z okolic Bialegostoku).
Chana zrobiłem tak jak sugerował kiedyś (bodajże na Tisie) Zulus jako 2-B. Podporządkowałem mu kawaleryjskie 1DG i 2DG.
W skład XXIIIK włączyłem 2DP i 3DG ale bez artylerii. Natomiast dowodce korpusu Kondratowicza jako 2-B zrobiłem.
Mam właśnie problem z ich rozmieszczeniem. Skłaniałbym się do tego aby Chan zaczynał grę na mapie w raz z jedna z podległych dywizji, natomiast Kondratowicz zaczynał grę wraz z 3DG i mógł zostać dopiero ruszony (oraz w pelni funkcjonowac) w momencie uaktywnienia sie tegoz związku taktycznego.
Oprocz tego mozna zrobic to, co zrobilem z moim Tannenbergiem - czyli zetony jednostek z maskowaniem (a'la B35) oraz duuzo zetonow "pustych". Taka namiastka gry na 2-3 plansze z sedzia...
Trzeba by zrobić dla każdego poziomu osobną jednostkę. Na moje oko lepiej zrobić kolejny lekko zmodyfikowany gamebox dla potrzeb gry sedziowskiej. Choc nie wiem czy ktos grywa przez CB z sedzia? :)
W wolnej chwili siade i sprawdze, czy mapka jest ok (choc na tej "oryginalnej" sa bugi, ktore mozna by w CB poprawic - np. linia kolejowa z A15 powstala dopiero w okresie miedzywojennym).
Co do tych bugów, poczatkowo chciałem zachować oryginalny stan mapy ale jednak doszedłem do wniosku, ze rzeczywiscie warto by wyłapac bugi.
Tak wiec linie A14 wzwyz do granicy pruskiej wymażę. Coś jeszcze mozna poprawić ?
Z moich inforamcji wynika, ze Chan dowodzil cala kawaleria 1 Armii, nie tylko gwardyjska. Tzn. dowodzilw ten sposob,ze w trakcie bitwy pod Gumbinnen 4 DK sie wypasaly na tylach
Może jezeli tak faktycznie było podpiać cała kawalerie pod niego, albo jednak zrezygnowac z niego. Jak uwazacie ?
Get the graal or die tryin.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Obecnie, jak sądzę, temat ma znaczenie archiwalne, więc zamykam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”