Pudełko na karty

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Pudełko na karty

Post autor: Sarmor »

Gry bez figurek to trochę nie moja branża, ale mam nadzieję, że dobrze wybrałem dział. :)

W zeszłym roku sprawiłem sobie grę karcianą Gloom i tak nam się z dziewczyną spodobała, że dokupiliśmy już dwa najciekawsze dodatki. W związku z tym pojawił się problem przechowywania gry, bo wygodniej byłoby ją trzymać w jednym pudełku zamiast rozdzielać po każdej grze do trzech różnych.
Karty mają rozmiar 88x63mm (czyli AFAIK taki sam, co standardowe pokerowe), a jest ich 220 (czyli nieco ponad 4 talie zwykłych kart) - choć liczba zawsze może się powiększyć. ;)
Myślę nad zakupem drewnianego pudełka o odpowiednich rozmiarach i dorobienia przegródek (marzy mi się podział kart według typu, bo nie wszystkie lądują w talii), ale może macie jakieś propozycje gotowych pudełek?

(Wiem, że łatwo dostać pudełka na dwie talie, ale to o dwie talie za mało ;) Choć oczywiście mogę się zaopatrzyć w dwa pudełka.)
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”