Granie na ścianie

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Granie na ścianie

Post autor: ghostdog »

Taki tytuł. Czy ktoś z Was próbował zamontować mapę na ścianie i grać za pomocą klipsów magnetycznych?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Granie na ścianie

Post autor: Indar »

Cos mi się skojarzyło - czy kiedyś Bzura albo któraś gra z tej serii nie była sprzedawana w opcji magnetycznej właśnie?
Zupełnie nie wiem skąd mi to przyszło do głowy i teoretycznie mogło to być problematyczne w czasach kiedy wydano "Bzurę", ale coś mi świta ze były takie plany.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 stycznia 2016, 00:12 przez Indar, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granie na ścianie

Post autor: ghostdog »

W jednej ze swoich recenzji Marco na YT grając w AfricaII właśnie pokazał tablicę magnetyczną oraz żetony wkładane w klipsy magnetyczne. Stąd moje pytanie czy ktoś próbował takiego rozwiązania w naszych warunkach.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Granie na ścianie

Post autor: Raleen »

Indar pisze:Cos mi się skojarzylo - czy kiedyś Bzura albo ktoras gra z tej serii nie była sprzedawana w opcji magnetycznej właśnie?
Zupełnie nie wiem skąd mi to przyszło do głowy i teoretycznie moglo to byc problematyczne w czasach kiedy wydano "Bzurę" ale cos mi świta ze były takie plany.
Kiedyś owszem Zalewski zapowiadał w Dragonach czy starym SiT, że coś takiego będzie zrobi, ale skończyło się na zapowiedziach, a potem stwierdził w którymś z kolejnych numerów, że to za dużo kosztuje. To była chyba tak luźno rzucona myśl, żeby rozbudzić wyobraźnie graczy... Może dziś są w tym względzie inne możliwości. W tamtych czasach gry wojenne były wyłącznie kartonikowe, dziś są bloczki i inne rozwiązania.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Granie na ścianie

Post autor: Raleen »

A w którym to roku było? To była ta "Bzura" robiona w "Dragonie" w odcinkach, która potem miała być wydana? Czy to jeszcze było za czasów SiT? Bo z pierwszego okresu działalności magazynu "Dragon" nie przypominam sobie tego, tzn. żeby to było wtedy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Granie na ścianie

Post autor: Indar »

O właśnie, była zapowiedż w MiMie!
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granie na ścianie

Post autor: ghostdog »

Patrzyłem na klipsy magnetyczne do żetonów ale do kupienia tylko w USA i koszty makabryczne. Pomysł jest wg mnie super ale niestety nie do zrealizowania w naszych warunkach i przy tych kosztach USD.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Granie na ścianie

Post autor: clown »

Ciekawe, że w Polsce nie ma takich manufaktur. Przecież od groma można kupić nad morzem, czy na wypoczynku magnesy na lodówki. Na pewno nie produkują tego w Chinach :/ chyba :o
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granie na ścianie

Post autor: ghostdog »

Zdjęcia wskazywały na USA ;)
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Granie na ścianie

Post autor: Radosław Kotowski »

To by było coś super, szczególnie u mnie w domu. Nie mam za dużo miejsca. Jakiś link do tych klipsów?
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Granie na ścianie

Post autor: clown »

Dla mnie byłoby idealnie nawet nie ze względu na umieszczenie na ścianie (chociaż to byłby wypas), ale bardziej ze względu na koty :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Granie na ścianie

Post autor: Neoberger »

clown - dokładnie. Koty by wreszcie mogły pograć w planszówki. Bo teraz jak dotkną łapką żetonów by je przesuwać to się robi Sajgon na planszy. A przy magnetycznych mogłyby precyzyjniej przesuwać. Marzenie mojej kotki. Ostatnio jak wpadła na stół to Clash of Monarchs dosłownie się pod stół schował. :)
Koty też chcą grać. :D
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Granie na ścianie

Post autor: clown »

Ano :) Kot też człowiek i grać musi :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Granie na ścianie

Post autor: ghostdog »

Ogólne pytanie. Ile mniej więcej żetonów jest jednocześnie na planszy w grach tylu Paths of Glory, Unconditional Surrender, itp? Nie chodzi o dokładna liczbę tylko rząd wielkości - 100? 200?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”