Plan bohaterskiej śmierci kajzera?

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Plan bohaterskiej śmierci kajzera?

Post autor: AWu »

"Plan zakładał, że Wilhelm weźmie osobisty udział w bitwie i polegnie za ojczyznę, unikając hańby abdykacji wbrew swej woli. Było to bardzo niemieckie rozwiązanie typowo niemieckiego problemu.
Hindenburg (..) Zezwolił kilku zaufanym oficerom rozpocząć prace sztabowe nad planem bohaterskiej śmierci kajzera na polu walki."

To cytat z bardzo ciekawej i barwnie napisanej książki Besta "Najważniejszy dzień w historii. Jak skończyła się wielka wojna"
Którą nabyłem w taniej książce ostatnio. Dobrze wydane 15 zł (w przeciwieństwie do 20 za Największych bitew I wojny które dokładali do Mówią Wieki)

I teraz pytanie: czy jest gdzieś coś więcej o tym niedoszłym wydarzeniu ?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Plan bohaterskiej śmierci kajzera?

Post autor: Andy »

AWu pisze:I teraz pytanie: czy jest gdzieś coś więcej o tym niedoszłym wydarzeniu ?
I jeszcze ważniejsze: czy Wiluś coś wiedział o tych planach? :D

Oraz: gdzie jest ta "tania książka", bo w księgarniach internetowych Best jest po 34 PLN.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Plan bohaterskiej śmierci kajzera?

Post autor: Strategos »

Np. w Łodzi :) . Też nabyłem tanio ," czeka na półce ", a właściwie jak wiesz z uwagi na panujące u mnie "chwilowo" warunki. {wszystko w "... " to prznośnia - w rzeczywistości leży gdzieś w okolicach dużego pokoju :lol: } wśród silnej konkurencji .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plan bohaterskiej śmierci kajzera?

Post autor: Match »

Andy pisze:Oraz: gdzie jest ta "tania książka", bo w księgarniach internetowych Best jest po 34 PLN.
W Warszawie - Koszykowa i róg Chmielnej/Kruczej
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plan bohaterskiej śmierci kajzera?

Post autor: AWu »

Ja kupiłem na Chmielnej. Warto.
Książka świetna, ale trzeba lubić ten gatunek taki tuchmanowy, nie ma opisów operacyjnych, a wspomnienia rozmaitych ludzi często nie żołnierzy i z wybranego wąskiego okresu (choć niektóre wyraźnie streszczane.
Jakbym wiedział, że tak mi się spodoba, wydałbym i okładkowe 42 :>

Barbara to to nie jest ale dawno mi się tak dobrze nie czytało i są tam smaczki jak wiersz który wrzuciłem w Grenadiera :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia I wojny św.”