Bitwa w lesie gałkowskim 23 listopada 1914 r.

Rhetor
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rhetor »

Raleen pisze:Dzięki za informacje o konferencji Rhetorze.

Co do bibliotek, to niestety raz w CBW też miałem podobny problem, ale kiedyś podobno było z tym jeszcze gorzej.

Ja całkowicie nie rozumiem uporu niektórych bibliotek, by pod żadnym pozorem nie pozwolić książce opuścić budynku. Nawet jeśli chodzi o prace, które ostatnio ktoś zamawiał do czytelni w latach 60-tych.
Kserować też nie wolno. W Gdańskiej Bibliotece PAN nie pozwolono mi kserować pewnych artykułów z "Bellony" z lat 30tych, mimo że z całą pewnością byłem w 2005 r. pierwszym czytelnikiem, który w ogóle te artykuły w tych egzemplarzach czytał. Jestem pewien, bo musiałem zaopatrzyć się w linijkę, bo zeszyty były jeszcze nie rozcięte!
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 332
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 297 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: Witold Janik »

Trzeba było pisać, to bym Ci skserował tutaj i wysłał pocztą ;)

Szczerze powiedziawszy nawet u mnie w instytucie - kto by pomyślał - musiałem z jeden numer "Bellony" rozdziewiczyć :D Na szczęście w lektorium było mało osób ;)

Powinniśmy sobie pomagać. Ja na przykład ostatnio prowadzę chów wsobny "Armii polskiej II połowy XVII wieku" Wimmera. Sklonowałem raz, a ostatnio kolejna sztuka "wypączkowała" i poleciała do Glagow :D ...i tak zwiększam liczbę Wimmerów we wszechświecie :lol: :lol: :lol:

Dlateog też od dłuższego czasu myślę nad założeniem wątku pt. roboczym "Udostępnie książkę", gdzie forumowicze pisaliby jakie rzadkospotykane książki mają i mogą je... pożyczyć powiedzmy :roll: . Chodziłoby o prace, które z różnych powodów normalnie nie są dostępne w bibliotekach, albo księgarniach.
Rhetor
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rhetor »

Witold Janik pisze:Trzeba było pisać, to bym Ci skserował tutaj i wysłał pocztą ;)

Szczerze powiedziawszy nawet u mnie w instytucie - kto by pomyślał - musiałem z jeden numer "Bellony" rozdziewiczyć :D Na szczęście w lektorium było mało osób ;)

Powinniśmy sobie pomagać. Ja na przykład ostatnio prowadzę chów wsobny "Armii polskiej II połowy XVII wieku" Wimmera. Sklonowałem raz, a ostatnio kolejna sztuka "wypączkowała" i poleciała do Glagow :D ...i tak zwiększam liczbę Wimmerów we wszechświecie :lol: :lol: :lol:

Dlateog też od dłuższego czasu myślę nad założeniem wątku pt. roboczym "Udostępnie książkę", gdzie forumowicze pisaliby jakie rzadkospotykane książki mają i mogą je... pożyczyć powiedzmy :roll: . Chodziłoby o prace, które z różnych powodów normalnie nie są dostępne w bibliotekach, albo księgarniach.
Dobra inicjatywa. Wiele książek to prawdziwe unikaty.

Witoldzie, czy otrzymałeś maile ode mnie? Bo jeśli nie, to chyba nie mam Twojego aktualnego adresu email. Jeśli możesz, prześlij mi na mój email. Nie zmienił się od lat :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia I wojny św.”