Aktualne przepisy

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Aktualne przepisy

Post autor: wujaw »

Nabyłem właśnie drogą kupna wysyłkowego polskie wydanie Scieżek chwały.Niezłe tempo.W czwartek 16 dowiedziałem się o istnieniu forum i gry,zamówiłem z Białegostoku,a w sobotę już było do odbioru na poczcie.Od wczoraj studiuję przepisy i oglądam posty z nimi związane.System dla mnie całkiem nowy,więc tym bardziej chciałbym się dowiedzieć,czy przepisy dołączone do gry są aktualne,albo na ile nieaktualne. Otrzymałem wydanie kartonikowe(bardzo ładne),zafoliowane. Zetony przypominają mi tylko te ze starej gry Wojna o pierścień(chyba nie przekręciłem tytułu)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Tutaj:

http://www.gmtgames.com/nnpg/pog_main.html

masz linka do najaktualniejszej wersji przepisów, FAQ-a, erraty, spisu kart i calej reszty niezbędnej do grania.

Powodzenia!
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Napisz chociaż proszę,czy różnice przepisów są bardzo duże i na co zwrócić uwagę.Link jest angielski,a oryginalna instrukcja po polsku.Przy całkowitej nieznajomości systemu to duża różnica w nauce.Przy okazji chciałbym też zapytać,czy większość graczy szła z postępem,czy trwała przy starych rozwiązaniach. :?:
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

nie bój nic - tak naprawde zmiany są kosmetyczne. wiekszość pytań i odpowiedzi znajdziesz na forum tutejszym.

Życzę pzyjemnego grania. Polecam też podszkolić się w zakresie programu cyberboard to będziesz mógł pograć z forumowiczami...

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Tak jak napisał Hubertok - możesz śmiało pominąć róźnice i wdrożyć się w grę z przepisami dołączonymi do wydania polskiego.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
jalkavaki
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 18 października 2007, 19:13
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: jalkavaki »

Witam.
Znalazłem wzmianki o dodatkowych kartach do PoG.
Czy wiadomo gdzie można je jeszcze zdobyć/zobaczyć poza tą stroną:http://www.gmtgames.com/nnpg/pog_main.html ?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

W tym celu należy wysłać do mnie na privie swój adres mailowy. Wyślę pliki z kartami w polskiej wersji językowej. Podziękowania należy kierować do Dartha Stalina, autora spolszczenia.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Nie wygodniej by było wrzucić je na BGG, żeby każdy mógł sobie ściągnąć?
Awatar użytkownika
jalkavaki
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 18 października 2007, 19:13
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: jalkavaki »

Wielkie dzięki dla Darth Stalina i dla Andiego.
Czy wiecie jak ma się sprawa z drukowaniem? Tzn. czy wydrukowane karty są tej samej wielkości co oryginalne? Jakie macie pomysły na "zamaskowanie" tych kart, aby nie odróżniały się od pozostałych w talii? Po głowie chodzą mi koszulki dla wszystkich kart,ale może ktoś ma lepszą ideę?
Są jeszcze jakieś dodatkowe takie smaczki, ulepszające grę? :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

jalkavaki pisze:Wielkie dzięki dla Darth Stalina i dla Andiego.
Czy wiecie jak ma się sprawa z drukowaniem? Tzn. czy wydrukowane karty są tej samej wielkości co oryginalne?
Z tego co pamiętam trzeba kombinować z ustawieniami wydruku, bo karty nie są takie same jak te w grze.
jalkavaki pisze: Są jeszcze jakieś dodatkowe takie smaczki, ulepszające grę? :)
Są jeszcze dodatkowe przepisy, które wprowadzają dodatkowe cele/wymagania dla każdej ze stron. Lososwane przed rozgrywką, ale nie pamiętam gdzie to było.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
jalkavaki
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 18 października 2007, 19:13
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: jalkavaki »

Arteusz pisze:Są jeszcze dodatkowe przepisy
Gramy z kolegą z założeniami historycznym wyczytanymi w necie. Czyli:
-BKE uszkodzony jest rozstawiony w Amiens, bez okopów;
-PC zaczynają od Sierpniowych salw;
-1 GE w Brukseli;
-2 i 3 GE atakują.
Na takie rozwiązanie zgodziliśmy się jednogłośnie.
Problem pojawia się dalej: otóż póki obie strony nie osiągną poziomu wojny totalnej nie można na terenie Włoch i polach przyległych (twierdze w Trencie i Treście itp.) operować armiami innymi niż KuK i It. i tu pojawia się problem gdyż za wczasu gracz CP może w treście umieścić CK armię z korpusem (nie daj boże niemieckim, jeszcze po uprzednim zagraniu Armii Południowej) i gdy Włochy wchodzą do wojny to od razu 2Armia IT dostaje strzała od tego zgrupowania i cofa się o dwa pola. W tym momencie odcięte od zaopatrzenia są dwie armie włoskie (3 i 4). Austriacy pełną armią siedzą w Wenecji mając naprzeciw siebie jedną osłabioną, okopaną włoską armię. Nie muszę wspominać, że za etap, dwa Włochy są spacyfikowane a Francuzi muszą wysłać armię, dwie w Alpy coby Madziarzy Marsylii nie zajęli i dalej się nie "rozlali".
Co z tym fantem? Myślałem nad rozstawieniem korpusu IT zamiast w Turynie to właśnie w Wenecji, lub wszystkim armiom IT dać okopy na poziomie 1. :ost:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Arteusz pisze:Są jeszcze dodatkowe przepisy, które wprowadzają dodatkowe cele/wymagania dla każdej ze stron. Lososwane przed rozgrywką, ale nie pamiętam gdzie to było.
Tu Strategos przybliża Pre-War Options: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=3219 W ogóle Strategos jest chyba w Polsce najlepszym znawcą tych opcji. Jak wróci z urlopu, to może więcej napisze.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Właśnie o Player Guide chodziło. Gdzieś były w necie całe opcje wypisane, bo w tym wątku nie ma. Może Strategos je wypisze w podanym wątku.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Na stronie GMT pojawiły się reguły w najnowszej wersji (2010): http://www.gmtgames.com/living_rules/POG_Rules-2010.pdf

Nie mam czasu bliżej się temu przyjrzeć, ale pierwszy z brzegu pkt. 7.1.2 jest tu zaznaczony jako nowy, a pojawił się w identycznej postaci już w edycji 2004. Walnęli się nawet w Rules Note na s.2, sugerując że poprzednia wersja instrukcji pochodzi z 2001 r. (zpomnieli o 2004!). Nazywają też zmiany sprzed 6 lat "recent changes" :rotfl:

Niezły burdel tu macie, siostry! ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Aktualne przepisy

Post autor: Indar »

Czy poprawiona instrukcja znajdująca się w ładowni portalu Strategie jest aktualna? Są jeszcze jakieś erraty z którymi powinienem się zapoznać przed grą?
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”