Polskie figurki

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Asienieboje »

headache pisze: A podrzucił byś link do tego bloga chętnie pooglądam, bo mam podobny pomysł :)
Proszę bardzo:

http://wpggamegeeks.blogspot.co.uk/2012 ... ngrad.html

i kilka wcześniejszych postów, musiałbyś przewertować bloga.
headache

Re: Polskie figurki

Post autor: headache »

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Asienieboje »

Proszę bardzo :)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

Trzy miesiące działania strony minęły, krótkie podsumowanie.

Unikatowych uzytkownikow we wrzesniu 2347 (wobec 1594 w sierpniu i 967 w lipcu).
48 obserwujacych.
127 newsów w sierpniu

Po trzech miesiacach mam juz pewne przemyslenia dotyczace zarowno polskich producentow, jak i odbiorcow newsow. Po zakonczeniu probnego okresu dzialalnosci strony postaram sie dopasowac jej ksztalt i sposob dzialania nieco lepiej do odbiorcow, wprowadze takze prawdopodobnie kilka podstron, juz nie newsowych ale nadal wiazacych sie z dzialalnoscia polskich firm figurkowych. Ale to plany.
Ogolnie o polskich firmach produkujacych miniaturki historyczne mozna powiedziec - sa. Nie ma ich wiele, rozumiem tez, ze ich wlasciciele sa zadowoleni z obecnego poziomu sprzedazy, promowania swoich wyrobow itd.
Osobiscie, obserwujac przez te minione trzy miesiace codziennie sposob dzialania polskich firm figurkowych, to w jaki sposob sprzedaja swoje wyroby, promuja je, prowadza dialog z klientami, moge stwierdzić, że polskie firmy produkujace miniaturki historyczne tkwia gleboko w latach 90. minionego wieku. Nawet Wargamer, ktory dziala najprezniej, moim zdaniem nie wypada najlepiej.

Kilka ostatnich linków, mogących zainteresować graczy "historycznych":

http://polskiefigurki.blogspot.com/2012 ... iem-i.html Nowe informacje o Potopie, pierwszym dodatku do Ogniem i Mieczem

http://polskiefigurki.blogspot.com/2012 ... es-qr.html Aktualizacja strony QR Miniatures.

http://polskiefigurki.blogspot.com/2012 ... nches.html Umocnienia z workow z piaskiem firmy Basicks.
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Polskie figurki

Post autor: Marcin2501 »

Czego Inkubie oczekujesz od polskich wytwórców figurek historycznych? Promować się gdzie - w Polsce? Z głębokim szacunkiem i sympatią dla moich polskich klientów, to stosunek nakładów do zysków może być raczej kiepski...

Pozdrowienia z lat 90-ych ;)
Marcin
Oddział Ósmy
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

Przyznam sie, ze troszke pilem do OO wlasnie, aczkolwiek z pewnoscia nie jedynie;)
Wiesz, co ja bym oczekiwal, to jest jedna sprawa, co innego co oczekiwalby przecietny odbiorca - dla OO to z pewnoscia jest hobbysta z zagranicy. Rozumiem, ze dystrybucje na Zachodzie robi Wam Pico ale...
Kurcze... aktywnosc w sieci - zerowa, firmowy sklep sieciowy, nawet jakis prosty - brak. Jest profil na fejsbuku, uaktualniany raz na pare miesiecy. Ludzie zadaja tam jakies pytania, odpowiedzi brak... troszke szkoda, bo to sa wlasnie potencjalni i obecni klienci.
A piszac o latach 90. mialem na mysli wlasnie brak polityki informacyjnej. Jakos tak bywa, ze spora czesc firm produkujacych rzeczy do wargamingu historycznego - mam na mysli teraz zagraniczne - uwaza, ze strona z napisem dajmy na to "Ancients" i lista 30 produkowanych modeli w stylu "Hoplite, spear, standing" jest wystarczajaca. A nie jest:) PicoArmor wyroznia sie tutaj pozytywnie, modele sa obfotografowane i widoczne, ale... PicoArmor to nie jest Oddział Ósmy...
Takie tam moje marudzenie może, ale serio... szkoda marnować potencjał, jaki obecnie daje sieć.
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Polskie figurki

Post autor: Marcin2501 »

Ale my naprawdę jesteśmy małą firmą i działamy ostatnio prawie na granicach możliwości (w pozytywnym znaczeniu). Staram się czasem coś w sieć wrzucić, ale mam tylko dwie ręce i jedną głowę ;) Na specjalistę od marketingu mnie nie stać... Sklep on-line z różnych względów odpada, filmików na Youtube'a robić nie mam zamiaru ;)

Póki co wychodzimy z założenia, że klient oczekuje dobrego produktu i na tym się skupiamy. Z tego co widzę po sieci, to promocję załatwiają nam zadowoleni właściciele naszych miniaturek ;)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Sarmor »

O ile uwagi Inkuba są po części prawdziwe (co do aktywności w sieci, to Marcin chyba udziela się na TMP, więc zerowa może nie jest), to akurat na tle polskich firm O8 moim zdaniem wyróżnia się pozytywnie. Lepsze są tylko MAS, Kromlech i inne firmy robiące części zamienne głównie dla fanów GW.
Mimo to bardziej rozruszany profil na FB i jakiś sklep internetowy nie zaszkodziłyby - jednak łatwo dostępna strona oficjalna robi lepsze wrażenie niż dystrybutor i dział na forum.

I nie wstydźcie się pokazywać wstępnych rzeźb (jak ten mech, który śni mi się po nocach ;) ). Co z tego, że jeszcze się zmienią - GW pokazuje nawet rzeźby robione dla wprawy, które nigdy nie doczekają się odlewów (choć nie naśladujcie GW we wszystkich względach ;) ).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Jarek »

Oj tak, mechy w tej skali to było by fajnie mieć. Ale takie klasyczne.

Wracając do tematu, Marcin chyba w miarę regularnie wrzuca tu nowości.
A jak mu się jego pomysł szczególnie podoba, to nawet zielonych pokaże :D
headache

Re: Polskie figurki

Post autor: headache »

Sarmor pisze:I nie wstydźcie się pokazywać wstępnych rzeźb (jak ten mech, który śni mi się po nocach ;)
Ech, widziałem już częściowo zrobiony i też nie mogę się doczekać gotowego :)
I zwiadowców i husarzy też widziałem na żywo i są jeszcze fajniejsi niż na zdjęciach :)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Sarmor »

Nie zapominajmy o dowództwie dla rebeliantów! :D
Może po takich komentarzach Marcin wrzuci zdjęcia. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Polskie figurki

Post autor: Marcin2501 »

OK, OK - powrzucam ;)
Ale to w innym miejscu i wątku.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Polskie figurki

Post autor: MKG »

Nie dajesz mi Inkubie szansy. Zazwyczaj w ciągu kwadransa od pojawienia się newsa jest on już na Twoim blogu. Następnym razem muszę wysyłać najpierw do Ciebie, a później na TMP/TNG, aby nie było, że się nie współpracuję... :D
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

To po prostu rezultat zastosowania najnowszego oprogramowania do przeczesywania sieci ;)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Pablo »

Wydaje mi się, że problem o którym napisał Inkub dotyczy dużej większości małych firm i to nie tylko w Polsce i nie tylko figurkowych. Oczywiście bywają wyjątki.

Natomiast jak się chce to i efekty mogą być znaczące co widać poniżej, a projekt Inkuba w tym świetle wygląda jeszcze bardziej chwalebnie.
Inkub pisze:Trzy miesiące działania strony minęły, krótkie podsumowanie.

Unikatowych uzytkownikow we wrzesniu 2347 (wobec 1594 w sierpniu i 967 w lipcu).
48 obserwujacych.
127 newsów w sierpniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”