[A] Udało mi się zbudować wielki mikroświat (wywiad)

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

[A] Udało mi się zbudować wielki mikroświat (wywiad)

Post autor: Raleen »

Wywiad na Portalu Strategie (cz. 1):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=133
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: [A] Udało mi się zbudować wielki mikroświat (wywiad)

Post autor: Radosław Kotowski »

Bardzo ciekawe :) Nie miałem pojęcia że tak wyglądały początki...
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: [A] Udało mi się zbudować wielki mikroświat (wywiad)

Post autor: Raleen »

Wywiad na Portalu Strategie (cz. 2):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=133
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: [A] Udało mi się zbudować wielki mikroświat (wywiad)

Post autor: clown »

Teraz czekamy na artykuł o planszówkach :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: [A] Udało mi się zbudować wielki mikroświat (wywiad)

Post autor: Raleen »

Mam w planach wywiady dotyczące planszówek, m.in. z bliżej nieznaną w naszych kręgach osobą, ale co do wywiadów planszówkowych to było już kilka - przede wszystkim te z Jaro Andruszkiewiczem i Robertem Gołębiewskim. Tam jest mnóstwo informacji o dawnych dziejach planszówek, a i o swojej obecnej działalności obaj panowie nieco powiedzieli.

Wracając do tego wywiadu - trochę dałem się zagadać, ale to dla dobra sprawy i myślę, że warto przeczytać to o czym mówi Sławomir Rakowiecki. W dalszych częściach wywiadu padła propozycja zrobienia jakiejś wspólnego spotkania w jego Pracowni dla chętnych chcących poznać ich systemy i działalność. Jeśli będzie odzew z Waszej strony, możemy pomyśleć o zorganizowaniu takiego spotkania. Moją intencją, gdy pytałem o te sprawy, była możliwość zorganizowania czegoś większego - takiego "drugiego Grenadiera". Mój rozmówca, jak widać, przekuł to na "mniejszy" pomysł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”