Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Telamon »

To zależy jacy modelarze... ale przynajmniej jest co konwertować. ;)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: LordDisneyland »

Racja :)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Sarmor »

anonim pisze:LOtR teraz faktycznie jest popularnym tematem po 6 filmach kilku grach komputerowych i planszowych wydanych w Polsce tylko gdy system wyszedł była w kinach 1 może 2 część trylogii i nic więcej. To już Wiedźmin był bardziej popularny.
Pisząc o popularnej tematyce miałem na myśli nie grę figurkową, a świat, z którym w momencie pojawienia się filmów nie mogło konkurować żadne uniwersum fantasy.
Natomiast popularność gry figurkowej spada od kilku lat i nie pomogło na to nawet wydanie ekranizacji Hobbita. Natomiast szczyt popularności gra osiągnęła w momencie wydania gazetki DeAgostini, kiedy to fora zaroiły się od dzieciaków malujących dołączone do nich modele. Teraz część z tych dzieciaków gra w inne gry, część dalej w LotRa, a większość dała sobie spokój.
I tak wyobrażam sobie "sukces" Września - środowisko dostanie zastrzyk graczy, z których część przejdzie na inne systemy (tu mocnym kandydatem jest Battlegroup), a część pozostanie przy Wrześniu. O ile nie znudzą się czekaniem na zasady i nie dadzą spokoju z serią, co w moim odczuciu właśnie się dzieje.
anonim pisze:W każdym kraju obywatele chcą oglądać własną armie wygrywającą z wrogiem, (...) Można by się zastanowić czy system ogniem i Mieczem w Polsce by się dobrze sprzedawał gdyby polaków tam nie było.
Złośliwie postawię tezę, że najpopularniejszą armią w Polsce (i nie tylko) są Niemcy - oczywiście trzymając się systemów o II wojnie światowej.
Ok, siedzę głównie na forach zdominowanych przez Anglosasów, ale nie widziałem wielu Francuzów składających armię francuską, Belgów - belgijską, etc. Co gorsza, nacje te są raczej słabo reprezentowane, jeśli chodzi o figurki (oferta wojsk polskich jest chyba podobna do francuskich - a zauważmy, że w większości mamy do czynienia z modelami produkowanym przez Anglosasów).
Ogniem i Mieczem jest popularne, bo większość ludzi w tym kraju kojarzy trylogię Sienkiewicza i husarię. Tak samo, jak kojarzą Szeregowca Ryana i Tygrysa. A niestety pod względem popularności 7TP nie może konkurować z Tygrysem.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: WarHammster »

Ignacy, zgodzę się i się nie zgodzę z tym co napisałeś. Ze zbieraniem Niemców to tak jak ze zdradami - najczęściej zdradzają mężczyźni: ale z kim. Tak też jest w środowisku graczy. Aby grać i zbierać Niemców, ktoś musi mieć oponentów.

Statystyka:
Niemcy x27, Rosjanie x18, Brytyjczycy x12, Polacy x6, USA x9, Araby, Rumuni, Francuzi, Włosi, Japonia, Belgia, Finowie

- Niemcy (Oś) 29
- Alianci 29
Sowieci 18

Pozostałe:
- Rumuni
- Araby
- Finowie

- Oś 29
- Sojusz 46
- Inne 3

Do statystyki nie liczyłem Września - gdybym podliczył to Niemcy spadli by na 2 pozycję lub na równi ;). Statystyka pochodzi z trzech for. Mogłem się rąbnąć na kilka punktów ale nie robi to większego znaczenia. Wniosek jest jeden, Oś jak i Alianci są tak samo popularni czyli mężczyźni najczęściej zdradzają z kobietami.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”