Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: fidor111 »

Witam!

Rozglądam się za jakimś w miarę 'żywym' systemem, osadzonym w czasie II Wojny. Kiedyś szukałem czegoś podobnego, ostatecznie z braku motywacji i kompanów do gry projekt upadł - czas na kolejną próbę.

Zależy mi na czymś, co nie jest kompletnie niszowe i do czego (z większym bądź mniejszym trudem) będzie się dało znaleźć przeciwników. Uzbierało mi się trochę niemieckiej piechoty z DAK i trochę różnorodnych maszyn w 1/72 i /76 tejże strony konfliktu. Stąd pytanie - poleciłby mi ktoś coś konkretnego? Staram się coś znaleźć na własną łapkę, ale tyle tego jest (a połowa pewnie wymarła) że ciężko coś wybrać.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: AWu »

fidor111 pisze:Witam!

Zależy mi na czymś, co nie jest kompletnie niszowe !

To zmień skalę..

W 1:72 jako skala Wargamingowa praktycznie nie istnieje.

Jedyny system grany w tej skali to Battlegroup Kursk, ale widocznie coś ci w nim nie pasuje skoro nie zadałeś pytania w jego poddziale :)

Innych po prostu nie ma :>
Za to można grać w wiele systemów w 1:72 ale znaleźć przeciwnika już nie bardzo.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: GRZ »

Przesadzasz, 1/72 jest popularna, bo tania. Battlegroup to najpopularniejszy system w tej skali.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Telamon »

Zależy mi na czymś, co nie jest kompletnie niszowe i do czego (z większym bądź mniejszym trudem) będzie się dało znaleźć przeciwników. Uzbierało mi się trochę niemieckiej piechoty z DAK i trochę różnorodnych maszyn w 1/72 i /76 tejże strony konfliktu. Stąd pytanie - poleciłby mi ktoś coś konkretnego? Staram się coś znaleźć na własną łapkę, ale tyle tego jest (a połowa pewnie wymarła) że ciężko coś wybrać.
1. Zmień skalę na 28mm.
2. http://www.boltaction.pl/
http://krakbolt.pl/index.php?sid=4474c4 ... 10b7a15cba

Zainteresuj się Bolt Action, system ma Rzesze fanów w Polsce. Akurat DAK jest armią tanią, ze sporą ilością ładnych modeli. Podobnie 8 armia, Amerykanie (mam pięknych US armistów na sprzedaż). Francuzi i Włosi trochę drożsi...
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: WarHammster »

Raporty bitewne (w których brałem udział) - czy żywe, sam oceń. BG jak i skala 1/72 moim zdaniem tryska życiem (przynajmniej u mnie):
http://warhammster.blogspot.com/p/rapor ... wne_1.html
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: AWu »

Kolega pyta o tryskanie zyciem, które się przejawi ilościa graczy :?
fidor111
Sergent
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 12:47
Been thanked: 7 times

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: fidor111 »

Dzięki wszystkim za informacje

Zobaczę z czym się je Battlegroupa, a nuż we Wrocławiu mieszka ktoś chętny do wspólnej gry
Właściwie to raczej chciałem znaleźć zastosowane dla już nagromadzonych modeli, niż kupować kolejne. Znaczy no rozumiem że każdy szanujący się fan dłubania w plastiku musi mieć w danej chwili co najmniej 20 rozgrzebanych projektów, ale kurcze no... Coś bym sobie wreszcie skończył :)

Jeśli z BG kompletnie nie wypali będę drążył dalej, ale na początek spróbuję właśnie jego

Zapytam jeszcze tutaj, żeby nie zakładać niepotrzebnie nowych tematów: jak jest z dostępnością podręczników do BG i Bolt Action w języku polskim? Tłumaczone hurtowo, wybiórczo, czy w ogóle? I co ważniejsze - jak jest z reedycjami? Od wh40k odrzucił mnie fakt, że nie zdążyłem jeszcze pomalować armii, a już próbują wcisnąć mi kolejny dex i kolejny rulebook, który totalnie miesza cały balans i jednostki dotychczas co najmniej grywalne odsyła na półeczkę. Czy w tych systemach też doświadczę podobnych przyjemności?
Ostatnio zmieniony środa, 23 września 2015, 21:04 przez fidor111, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Telamon »

Bolt Action jest tylko po angielsku, ale gracze i forum rozwieją wszelkie twoje wątpliwości. Jeżeli nastąpi reedycja to tylko podręcznika głównego i nie nastąpi to zbyt szybko. W Bolt Action tylko "flametanki" są niegrywalne z powodu ich mocy, a resztę możesz swobodnie wystawiać i próbować.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Sarmor »

fidor111 pisze:Zobaczę z czym się je Battlegroupa, a nuż we Wrocławiu mieszka ktoś chętny do wspólnej gry
W Breslau jest kilkuosobowa grupa fanów Battlegroup, mogę dać Ci kontakt do nich. :)
fidor111 pisze:I co ważniejsze - jak jest z reedycjami? Od wh40k odrzucił mnie fakt, że nie zdążyłem jeszcze pomalować armii, a już próbują wcisnąć mi kolejny dex i kolejny rulebook, który totalnie miesza cały balans i jednostki dotychczas co najmniej grywalne odsyła na półeczkę. Czy w tych systemach też doświadczę podobnych przyjemności?
Takie rzeczy to tylko we Flames of War, a to i tak nie tak często, co w młotkach.
Choć kto wie, w jaką stronę pójdzie Bolt Action... :P
TheNode.pl – zapraszam!
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Umpapa »

Nie zgodzę się z Szanownymi Przedpiszcami dezAWuującymi 20 mm . ;)

Graczy w Polsce w 20 mm/1:72 2 WŚw jest porównywalnie, jeśli nie więcej niż w w 28 mm.
Jest sporo systemów uniwersalnych, pasujących do obu skal (Bolt Action, Chain of Command, IASBM, Rapid Fire...).
Jest sporo systemów wskazujących na 20 mm (BGK, Operation Overlord 2, Band Of Brothers, Rules Of Engagement, TW&T, w przyszłości First To Fight Wrzesień 1939...).

I tak w polskich realiach musisz mieć pomalowane obie strony konfliktu i zrobione tereny.
Potem znajdujesz/namawiasz graczy.
Na końcu sprawdzasz systemy i grasz w taki, który najbardziej Tobie podpasuje.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Telamon »

Graczy w Polsce w 20 mm/1:72 2 WŚw jest porównywalnie, jeśli nie więcej niż w w 28 mm.
Umpapo - ile jest imprez organizowanych przez II WW 1/72?
Bolt Action w samym Krakowie ma comiesięczny turniej + gry szkoleniowe. Liczba graczy wynosi dobrze ponad 50-siąt i stale rośnie.
Sęk w tym iż ci ludzie grają 28mm bo to skala producenta. Figurki są tanie, pojazdy plastikowe podobnie.
Na forum BA fiodorze masz listę miast, jakie dorobiły się środowisk i tam będzie Ci wystarczyć jedna armia. Słowem większość roboty jest już wykonana.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: AWu »

Umpapa pisze: Graczy w Polsce w 20 mm/1:72 2 WŚw jest porównywalnie, jeśli nie więcej niż w w 28 mm.
.

Musze się zgodzić z Telamonem Umpapo, i za to mi jesteś winny colę.. niesmak i tak pozostanie ale cukier mi to osłodzi..

Właścicieli modeli w 1:72 rzeczywiście jest więcej, ale graczy 28 jest na moje oko z 10 razy tyle co najmniej :P
(I pisze to nie znając żadnego osobiście, moi kumple za to grywają w 1:72 :>



Odpowiadając na pytanie fidora111

Jedyny w ogóle istniejący podręcznik do 2 wojennego bitewniaka dostępny po Polsku to tłumaczony przez Xardasa Operation WWII - ale żywotnym nie można go nazwać absolutnie - martwy od wielu lat to lepsze określenie :P

Do gier bitewnych trzeba się uczyć angielskiego..
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: Telamon »

Jedyny w ogóle istniejący podręcznik do 2 wojennego bitewniaka dostępny po Polsku to tłumaczony przez Xardasa Operation WWII - ale żywotnym nie można go nazwać absolutnie - martwy od wielu lat to lepsze określenie
Podręcznik do Battlegroup Kursk został przetłumaczony na polski co chyba może potwierdzić Przemos.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: AWu »

Nawet jeśli to nieoficjalnie, półlegalnie i fanowsko.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Szukam 'żywotnego' systemu, II WŚ, 1/72

Post autor: GRZ »

AWu pisze: Operation WWII - ale żywotnym nie można go nazwać absolutnie - martwy od wielu lat to lepsze określenie :P
What is dead may never die
:P
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”