Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Torgill »

Z uwagi na zakupy w sieci wydaje mi się, że przyszłością tego typu miejsc są kluby w rodzaju Hex'a (Kraków i Wrocław). Czyli mamy klub gdzie można zjeść, napić się kawy, piwa itd., który jest specjalnie zaaranżowany do grania. Ma też wypożyczalnię gier. Taki klub nie musi prowadzić nawet sprzedaży gier, czy akcesoriów modelarskich (choć może), ale jest miejscem do grania właśnie. Zarabia na gastronomi i alkoholach, to daje mu pieniądze żeby się utrzymać, a ludzie mają miejsce do grania. Zakupy modelarsko - figurkowe robią w sieci.
To jest przyszłość, przynajmniej na najbliższe lata.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Telamon »

Ja tam nie widzę aby Vanaheim w Krakowie miał się nagle zacząć zwijać. Tłok panuje tam prawie zawsze, a modele to schodzą pudłami i co ważniejsze ma magazyn na makiety dzięki czemu faktycznie da się w te gry grać. :P
johnke11y
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2015, 20:06

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: johnke11y »

A ja myślę, że takie klubogralnie są nieodzowne, niemniej towar branżowy winny mieć, przynajmniej podstawowy (farbki, akcesoria) i do najpopularniejszych u nich systemów, plus opcję zamawiania towaru z dostawą do sklepu. Czasem mi brakuje czegoś takiego, bo potrzebuję pierdołę za pińćzłotych, w normalnym sklepie brak, robią łaskę, że zamówią, a koszta przesyłki przekraczają wartość towaru.
Maciej Różalski
MALUJĘ FIGURKI: Cennik, galeria, zasady
Wykonuję i sprzedaję makiety terenów.Szczegóły na blogu.
Eldritch Monk
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 19 kwietnia 2015, 17:40
Lokalizacja: Poznań/Luboń

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Eldritch Monk »

Hex i tym podobne klubokawiarnie sprawdzają się przy planszówkach i karciankach. To nie są miejsca dla bitewnaków.
Bez FLGS zazwyczaj hobby popada w marazm i się nie rozwija. Tak to działa na całym świecie i o dziwo u nas także ;)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Torgill »

Eldritch Monk pisze:Hex i tym podobne klubokawiarnie sprawdzają się przy planszówkach i karciankach. To nie są miejsca dla bitewnaków.
Tu się stanowczo nie zgodzę, co popieram własnym doświadczeniem. Oczywiście nie wyobrażam sobie, żeby do Hexa wpadło 20 ludzi i zaczęło grać turniej w WH40k, ale na fajne granie na jednym - dwóch stolikach jest to świetna opcja.
Eldritch Monk
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 19 kwietnia 2015, 17:40
Lokalizacja: Poznań/Luboń

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Eldritch Monk »

No i dokładnie potwierdziłeś to co napisałem. Nikły albo zerowy wpływ na rozwój hobby, bo to hobby czy tego chcemy czy nie, nadal nakręcają systemy takie jak Bolt Action, Flames of War, Warhammer 40k i AoS. Do tego są potrzebne miejsca nie na jeden stolik tylko na kilka, z makietami i zapleczem. To zapewniają właśnie FLGS, a nie klubokawiarnie nakierowane na planszówki a czasami też na karcianki. Co z punktu klubokawiarni jest jak najbardziej sensowne oczywiście.
johnke11y
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2015, 20:06

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: johnke11y »

Ale to jest kwestia logistyki. Jeśli cały sklep mieści się w przysłowiowym pokoiku na zapleczu, to i na karcianki może mieć za mało miejsca.
Maciej Różalski
MALUJĘ FIGURKI: Cennik, galeria, zasady
Wykonuję i sprzedaję makiety terenów.Szczegóły na blogu.
Eldritch Monk
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 19 kwietnia 2015, 17:40
Lokalizacja: Poznań/Luboń

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Eldritch Monk »

Takie sklepy przegrywają z internetem, nie mają nic do zaoferowania, oprócz kilku drobiazgów na szybko za 5 złotych gdzie nie opłaca się robić zamówienia.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Torgill »

Na przykładzie zbliżającego się otwarcia nowego Boltera we Wrocławiu, któremu bardzo kibicuję, widzę jednak trend pójścia w stronę "klubokawiarni". Bolter co prawda nie będzie chyba aż taki jak Hex, ale będzie miał pewną ofertę gastronomiczną i napoje. To, że nie ma jeszcze miejsc w rodzaju Hexa, które będą bardziej dostosowane do bitewniaków, nie znaczy, że takowe nie powstaną, ba myślę, że jest to przyszłość branży.
Eldritch Monk pisze:No i dokładnie potwierdziłeś to co napisałem. Nikły albo zerowy wpływ na rozwój hobby, bo to hobby czy tego chcemy czy nie, nadal nakręcają systemy takie jak Bolt Action, Flames of War, Warhammer 40k i AoS.
To by oznaczało, że jest tylko jedna ścieżka wejścia w hobby. Zaczynam w Bolt Action, a potem dopiero mogę bawić się w jakieś bardziej niszowe systemy. Tak jest, ale nie zawsze, jest grono osób, które zaczyna bez doświadczenia z bitewniakami, a grając wcześniej w planszówki. Natomiast co do efektu oddziaływania, to wracam do pierwszego akapitu w tym, moim wpisie.
Zorg
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 2 października 2010, 13:43
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Zorg »

W przypadku Katowic masz Inny Wymiar, który jest klubem. Jakieś podstawowe możliwości gastronomiczne tam są ale clue programu jest konieczność opłaty abonamentowej: rocznej, półrocznej lub za dzień. Moim zdaniem to przyszłość hobby: płać za miejsce do grania chyba, że masz dom/piwnicę/garaż przystosowaną do gry. Ale wtedy i tak musiałeś wyłożyć kasę żeby takie miejsce przygotować.

Co do Boltera to też im kibicuje, wygląda to bardzo obiecująco ^_^
http://osttfront.blogspot.com/ ---> subiektywny blog o Wargamingu i nie tylko :)
Awatar użytkownika
Reiner
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 lipca 2012, 19:56
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Kontakt:

Re: Nowe sklepy wargamingowo-modelarskie w Katowicach

Post autor: Reiner »

Wraz z kumplami już ponad 3 lata wynajmujemy pomieszczenie, które zagospodarowaliśmy sobie pod gry bitewne. Są dwa wymiarowe stoły, krzesła i meblościanka na tereny. Nikt mi się nie snuje i nie obmacuje modeli... gram kiedy chcę. Jeśli nie uda się skończyć partii, to zostawiam modele na kolejny szpil :) La bomba jednym słowem:]
http://dominiumabsolutum.blogspot.com/
Battlegroup Series, Warmaster, Frostgrave, Full Thrust.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”