Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Orthan
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2016, 20:38
Lokalizacja: Poznań/Leszno

Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Orthan »

Jako nowy użytkownik, witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie :).

Słowem wstępu :)

Nie tak dawno, w sumie będzie to kilka miesięcy, rozpocząłem przygodę z bitewniakami. Pierwszym systemem w który zagrałem była ''Wojnacja'', wraz z kolegami rozegraliśmy kilka starć wykorzystując do tego zakupione kiedyś figurki Lotr i zrobione papierowe podstawki.
System nam się spodobał, a jako że miał drobne oszczędności zakupiłem kilka figurek w klimatach Warhammera, dość dużo grywam w RPGi więc uznałem, że figurki przydadzą się do odwzorowywania starć na sesji. Wtedy też natrafiłem na system Warheim, jednak rozegraliśmy tylko jedno starcie - niestety graczom nie spodobała się że tak ujmę "grubość i ilość zasad" :|.
Po tym jeszcze postanowiłem poszukać jakiegoś systemu, który spełniałby jakoś wymagania moich graczy i przypadkowo na pewnym blogu natrafiłem na system - Clash prosty skirmishowy system w klimatach WFB wraz z kolegami pograliśmy trochę i system się spodobał i bardzo przyjemnie się grało, a dzięki temu ja wykorzystałem figurki jak i zrobioną makietę :).
Obecnie wraz z kolegami postanowiliśmy poszukać jakiegoś nowego systemu, przy czym koledzy, którzy są fanami WH40K, wybrali angielski skirmisherowy system Kill Team, w którym mamy rozegrać kilka starć.

Jako że zrobiłem makietę w klimatach Japonii samurajów, a także zakupiłem potrzebne figurki - poszukuję systemu w klimatach samurajskiej Japonii. Wiem że jest skirmishowy system RONIN, ale jak na razie jest trochę dla mnie za drogi i w drużynie nie każdy zna dobrze angielski.

Prócz tego czy grał ktoś z drogich forumowiczów może w system Battletech? Wiem że gra się kroczącymi robotami i prawdopodobnie można grać w tym systemie w kilka osób. Może ktoś powiedzieć jak wygląda mechanika rozgrywki w tym systemie - jest prosta? Zostały do tego systemu wydane zasady po polsku?

Czy ktoś może opowiedzieć o systemie Fubar jakieś wrażenia czy spostrzeżenia. Wydaję się bardzo prosty - kartka A4 to niewiele :D

PS. To by było na tyle, jeśli popełniłem jakieś błędy lub uchybienia to bardzo przepraszam. To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. :)
Systemy w które grałem - Clash, Warheim, Wojnacja. Planuję spróbować - Fubar, Full-thrust.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Sarmor »

Warheim wbrew pozorom nie jest taki straszny, tj. zasady podstawowe to jakieś 20-30 stron, a resztę najlepiej traktować jako opcjonalne dodatki. :)

A jeśli lubicie RPG i macie już jakieś figurki fantasy, to pozwolę sobie zaproponować (czytaj: bezczelnie zareklamuję ;) ) darmowe Ballady o Herosach do pobrania stąd: http://assaultpublishing.com/heroic-ballads/

Co czyni Ronina zbyt drogim? Figurki już masz, zostaje podręcznik za ~60 zł. To (niestety?) niska cena jak na bitewniaka, a w przypadku gier o samurajach nic tańszego raczej nie znajdziesz.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Orthan
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2016, 20:38
Lokalizacja: Poznań/Leszno

Re: Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Orthan »

System ciekawy :), ale bardzo podobny do systemu w który gramy - CLASH - http://maniexite.blogspot.com/ ale i tak pewnie za jakiś czas z kolegami przetestujemy :D.

Nie mówię że RONIN za drogi, tylko obecnie złotówek w portfelu trochę brak - jak coś znajdzie się w portfelu to zapewne dokonam zakupu ;). Jedyny problem jaki pozostanie to znalezienie chętnych do grania.

Co do Warheimu to pewnie będę musiał się rozejrzeć po Poznaniu i tam może poszukać chętnych do grania. I przy okazji wreszcie odwiedzić klub bitewny Drugiej Ery :).
Systemy w które grałem - Clash, Warheim, Wojnacja. Planuję spróbować - Fubar, Full-thrust.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Sarmor »

Orthan pisze:System ciekawy :), ale bardzo podobny do systemu w który gramy - CLASH
Zajrzałem w zasady i trudno mi się zgodzić - mechanicznie zupełnie inne. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Eldritch Monk
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 19 kwietnia 2015, 17:40
Lokalizacja: Poznań/Luboń

Re: Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Eldritch Monk »

Od Ronina lepszą IMHO alternatywą jest Daisho http://northstarfigures.com/prod.php?prod=7585, także skirmish, nie dużo figurek, ale dodatkowo pozwala grać na trzech poziomach. Historycznym (to co Ronin), fantastycznym z mocami jak z filmów akcji oraz mitologicznym z całą niesamowitą mitologią japońską. Dodatkowo system użyty w Daisho jest używany m.in. w Blood Eagle skirmishu w mrocznych wiekach.

A i jak jesteś z Poznania, to sprawdź tutaj https://www.facebook.com/wargamingpoznan/ można nawiązać kontakty z innymi graczami z Poznania.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Sarmor »

Daisho to podobno gra autora In the Emperor's Name i In Her Majesty's Name. Czy mechanika jest podobna do tych dwóch systemów (jeśli ich nie znasz, to ItEN jest dostępny tutaj)?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Orthan
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2016, 20:38
Lokalizacja: Poznań/Leszno

Re: Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Orthan »

Z ItEN się jakiś czas temu się zapoznałem, by zagrać w coś w klimatach WH40K. Ale w drużynie bardziej spodobały się zasady WH20K Kill Team więc obecnie będziemy w niego się zagrywać.

Daishi wygląda ciekawie, a że to klimaty fantasy to sądzę że uda mi się znaleźć kogoś do grania :). Rozumiem też że system przeznaczony jest do skali figurkowej 28mm ?

Spostrzegłem też że jeden z użytkowników forum - Warchoł stworzył system bitewny Prawem i Lewem, po zapoznaniu się z zasadami doszedłem do wniosku że po lekkiej zmianie nadawał by się do klimatów Japonii :D. Po za tym wreszcie wykorzystam moje figurki które użyłem kiedyś do stworzenia makiety Soplicowa na lekcji Polskiego - o ile ocalał przez ten czas :).

PS. Dzięki za link do grupy na fb Eldritch Monk i podziękowania dla Warchoła za świetny klimatyczny skirmish :D.
Systemy w które grałem - Clash, Warheim, Wojnacja. Planuję spróbować - Fubar, Full-thrust.
Eldritch Monk
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 19 kwietnia 2015, 17:40
Lokalizacja: Poznań/Luboń

Re: Pytania, problemy i wątpliwości co do wyboru systemu

Post autor: Eldritch Monk »

W Daisho można używać każdych figurek byleby były na osobnych podstawkach. Więc 28mm jak najbardziej.
Ostatnio w Poznaniu sporo się dzieje, głównie w Cube, więc jest spora szansa na pogranie w coś ciekawego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”