Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
szkola
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2017, 02:51

Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: szkola »

Na początku chciał bym się przywitać z racji że jestem tu nowy. A więc witam wszystkich na forum. Po wielu latach postanowiłem wrócić do gier bitewnych ale stwierdziłem ze zgrozą że w Polsce nigdzie nie mogę znaleźć figurek w skali 10 mm a tym bardziej z okresu renesansu :cry: Za to znalazłem sklep w Anglii Pendraken (zapewne doświadczeni gracze go dobrze znają ... ?) I tu pojawia się moje pytanie jakie mogą być koszty zakupu z tego sklepu planuje kupić figurki za około 60 funtów. Prosił bym o pomoc kogoś kto już kupował w tym sklepie bo chciałbym wiedzieć z jakimi kosztami za przesyłkę muszę się liczyć i jakie macie doświadczenia z tym sklepem? Jako że nigdy nie kupowałem nic z zagranicznego sklepu to jestem zielony w temacie.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: Szary »

Jest tutaj kilku użytkowników, którzy stamtąd coś zamawiali (więc nie obawiaj się - problem to żaden, a firma solidna), ale powinieneś skalkulować sobie koszty wysyłki (dla Pendraken to 15% wartości zamówienia, ale min. £3.50 / max. £15.00), i przyjąć, że za całość przyjdzie Ci zapłacić Pay Palem, to jest po kursie Pay Pal (zazwyczaj jest nieco wyższy od nominalnego) i może z jakąś kilkugroszową dopłatą. Ogólnie, dla posiadaczy kart to sprawa bezproblemowa i nie różni się od innych zakupów tą drogą, a o tym w internecie piszą dużo i mądrzej niż ja jestem w stanie.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: Kretus »

Zamawiałem tam kilka razy. Dokładnie jak Szary napisał:
https://pendraken.co.uk/TermsAndConditions/
Zamawiasz z koszyka, ale równie dobrze możesz wysłać mail do Leona (właściciel). Przy zapłacie paypalem za towary nie płacisz prowizji, niestety kurs zwykle odbiega od rynkowego.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: MichaelLando »

Pod koniec stycznia się szykuje zamówienie z Pendrakena jak coś to pisz na pw.
szkola
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2017, 02:51

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: szkola »

Dzięki panowie za odpowiedzi. Jak tylko dozbieram trochę kasy to zabieram się za zakupy :) A wiecie jak to jest z tym cłem i vat? Coś mi doliczą? Cło płaci się podobno gdy koszt paczki przekracza 150 euro a co z vat?
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: Jarek »

Cła nie płacisz dopóki Brexitu nie podpiszą ;). Więc nie ociagaj się ze zbieraniem kasy bo nie wiadomo jak się dogadaja z Brukselą.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: Raleen »

A ja apropos nicka zapytam, bo mnie zaintrygował - jesteś może nauczycielem i zamawiasz takie rzeczy na potrzeby jakichś szkolnych zajęć?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
szkola
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2017, 02:51

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: szkola »

Nick jest przypadkowy akurat takie słowo mi do głowy wpadło. Figurki są dla mnie :D Żonie tylko na razie napomknąłem że chcę kupić trochę figurek a tu już pytania po co ci to itd .... ach te kobiety wy też tak macie ...? :lol:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: Raleen »

Ja akurat nie, ale tyle razy już to słyszałem, że orientuję się w temacie :)
I wiem, że czasem to jest trudna walka, a wróg bywa wyjątkowo podstępny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Figurki Pendraken prośba o pomoc....

Post autor: Kretus »

Lepiej się pospieszyć, bo Pendraken zapowiedział podwyżkę cen.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”