Podstawki-samoróbki

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Podstawki-samoróbki

Post autor: Umpapa »

Można się dogadać z personelem w marketach budowlanych, osobiście zamawiałem w Castoramie za grosze.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Podstawki-samoróbki

Post autor: Mordred79 »

Spieniony PVC dowolnej grubości i koloru z Castoramy lub hurtowni. Pociąć można samemu nożykiem modelarskim lub "tapeciakiem" lub zlecić komuś, kto jest bardziej sprawny lub dysponuje odpowiednim miejscem. Koniecznie metalowa linijka. Modele naklejamy odpowiednim klejem... tzn zależnie od tego z czego wykonano modele używamy innego kleju. Może być cyjanoakrylowy, ale ja na wszelki wypadek używam kleju do polietylenu. Cyjanoakrylowe kleje jak tez wikol po wyschniętiu po prostu nie trzyma polietylenu - można go łatwo odczepić. W zasadzie niezwłoczne pokrycie podstawki powinno załatwić sprawę. Podstawkę można pokryć rożnym stuffem - wikol z piaskiem to chyba dość klasyczne rozwiązanie, ale ciekawe są też różne szpachle budowlane - zwłaszcza kleiste i elastyczne (sklejają się z pvc). Przymierzam się do użycia specjalnego środka "pękającego" do scrapbookingu na podstawkę pustynno/śródziemnomorską.

Dokładność wykonania podstawek ręcznie jest wystarczająca do podstawek DBA 25 mm przy froncie 6 cm. Margines błędu jest poniżej 0,5 mm więc zarówno do ciasnego upakowania podstawek jak też do mierzenia odległości w grze bez znaczenia. Niestety wiem, że do skali 15 mm już mogą pojawić się konflikty o to czy 0,5 mm wysunięta podstawka już flankuje czy nie.
johnke11y
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2015, 20:06

Re: Podstawki-samoróbki

Post autor: johnke11y »

Mordred79 pisze:[...] Może być cyjanoakrylowy, [...]
Z CA ostrożnie, bo "zjada" niektóre rodzaje tworzyw, zwłaszcza spienionych. Se tak dołożyłem roboty.
Maciej Różalski
MALUJĘ FIGURKI: Cennik, galeria, zasady
Wykonuję i sprzedaję makiety terenów.Szczegóły na blogu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”