Grafika do gry Maj 1926

Gra o zamachu majowym w 1926 r.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Bardzo dziękuję za niezasłużone pochwały.
Jeśli reszta gry będzie podobnej jakości
Też mam nadzieję, że jak pogracie to się Wam dalej będzie gra podobała. :)
Ok. rozumiem. W końcu grafik zna się najlepiej.
"Grafik ma zawsze rację." Rozpuścisz Piotra do reszty. ;D

A art deco to jeden z moich ulubionych prądów w sztuce (secesja zresztą też )
Mój też. ^^ Choć to chyba oczywiste...

***

Właściwie to nie umieściłem legendy (opisu) do tych grafik.


1. Karty wykładane na stół i na tym stole pozostające (do końca gry) są to karty poziome: głównie Karty obiektów, pare kart innych kolorów.


2. Od górnego prawego narożnika wzdłuż górnej krawędzi karty ciagnie się nagłówek: kolor jest tożsamy z kolorem talii: czerwony dla piłsudczyków, niebieski dla rządu, zielony dla talii kart neutralnych (dsotępnych obu stronom), czarny dla Obiektów. Znajduje się tam nazwa karty.

3. Od górnego lewego narożnika wzdłuż lewej krawędzi karty ciągnie się pasek z ikonami.

3A. Pod ikonami znajduje się numer kart w talii (potrzebne do układania talii wg numeracji w Scenariuszu Ściśle Historycznym) oraz (tylko w przypadku kart Obiektów) współrzędne Obiektu na planie Warszawy (w celu ułatwienia znalezienia Obiektu). Np "12/C4".

3B. Kolor tła paska koduje czas zagrania karty:

- żółty - w każdym momencie
- czerwone/niebieskie - w dowolnym momencie całej Rundy Piłsudczyka/Rządu
- szary - we własnej Fazie Stategicznej
- turkusowe - we własnej Fazie Zdarzeń
- fioletowe - we własnej Fazie Akcji (w tym "zagraj jako Akcję")
- pomarańczowy - w Bitwie ("Wyłóż kartę do bitwy", wszystkie karty dowódców)
- czarnogranatowe (z ikonką zegara) - w Fazie Północy północy (kart zagrywalnych o północy jest zaledwie parę, Faza Północy jest odrębna od pozostałych Rund (nocnych i dziennych), to takie podsumowanie dnia, etapu, Status).
- biały -tło pod Warunki.

Kolory są dobrane ze względów dystynktywności i logiki (na każde mamy racjonalne wyjaśnienie).

WARUNEK?
Warunek, czyli sytuacje (okoliczności w grze), w których dana karta może być wykorzystana:
- minimalna własna Determinacja ("D>x"),
- maksymalna Determinacja Przeciwnika (ten sam obrazek, tylko literki czewone i znak mniejszości a nie większości),
- minimalne Ryzyko (nie wprowadzisz dyktatury ani reformy rolnej bez odszkodowania ot tak, sytuacja musi być skrajna),
- ładna pogoda (Pułki Lotnicze, Sterowiec, Bat Broni Gazowej),
- warunek pod postacią karty (kolorowa karta z numerem na tle niebieskiego kwadratu).



3C. Ikony kodują i przypominają najpopularniejsze efekty kart.

Większość kart można zagrać tylko w jeden sposób. Mniejszość na dwa lub więcej sposóbów.

Rodzaj zagrania karty pionowej:
-odrzucalne (usuwane po zagraniu z gry)
-zużywalne (trafiają do Stosu Kart Zużtych, skąd mogą w pewnych okolicznościach z powrotem trafić na rękę)
-niezużywalne/nieodrzucalne/powrotne (po zagraniu natychmiast wracają na rękę)

Jak to się przekłada na grafikę?
-każda biała ikonka na czarnej tarczy (niezależnie od tła paska) oznacza "odrzuć tę kartę by..."
-każda czarna ikonka na białej tarczy (niezależnie od tła paska) oznacza "zużyj tę kartę by..."
-każda czarna ikonka na białej tarczy (niezależnie od tła paska) otoczona znaczkiem recyklingu oznacza "zagraj i wróć na rękę"


ZUŻYWALNOŚĆ?
Karta zużyta (np wykorzystany w bitwie Pułk Czołgów, Dywizjon Samochodów Pancernych, Pułk Saperów, czy Pułk Lotniczy) trafia na stos kart zużytych. Stos kart zużytych jest odrębny dla każdego Gracza. Symbolizuje zmęczone rezerwy obu stron i dochowując wierności realiom ogranicza wielkość ręki ("jednostrzałowy", odrzucalny Pułk Saperów byłby przyznacie mało historyczny)

Z tego Stosu karta/y może zostać podjęta/e na rękę:
- po przeprowadzeniu Reorganizacji (taka zeroakcyjna Karta Zdarzenia) ,
- w Fazie Północy
- i w innych rzadszych sytuacjach (np zagraniu neutralnej Karty Zdarzenia Walec, patrz stare pliki kart)

Niektóre rzadkie Karty uderzają w stos kart zużytych, powodując usuwanie(=odrzucanie) kart ze stosu.

Przeciętnie każda Karta zużywalna jest zagrywana w trakcie rozgrywki od 3 do 4 razy.


3E. W kwadratowych ikonach przedstawione są efekty, wynik zagrania kart. Tak dla jasności.


***

To chyba wszystko...
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Podpisuję się pod zachwytami, nawet jeśli perspektywa brania udziału w bratobójczej wojnie jest dla mnie przerażająca :f .
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

nawet jeśli perspektywa brania udziału w bratobójczej wojnie jest dla mnie przerażająca .
"All wars are civil wars, because all men are brothers... Each one owes infinitely more to the human race than to the particular country in which he was born."

François de Salignac de la Mothe Fenelon

;)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Umpapa pisze:
nawet jeśli perspektywa brania udziału w bratobójczej wojnie jest dla mnie przerażająca .
"All wars are civil wars, because all men are brothers... Each one owes infinitely more to the human race than to the particular country in which he was born."

François de Salignac de la Mothe Fenelon

;)
Nie ma co dawać uśmieszków - tak poważnie, to najświętsza racja :wall: . Czapki z głów!
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

Kurcze Piotro :) bardzo dobre - winszuję. No playtesterzy - rzeczywiście jest czego zazdrościć :)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Teraz kończę remont w domu, niestety pechowo skręciłem nogę i naderwałem więzadła w stawie skokowym - więc na razie idzie nam z mojej winy wolniej. I remont, i gra ... :oops:
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Post autor: brathac »

Szkoooda. Miałem cichutką nadzieję, że zdążycie na OŁ z prototypem. No ale cóż. Wracaj szybko do zdrowia :pom:
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Dziękuję bardzo. Dziś się dowiedziałem, że jednak będą mnie szyli. :/
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Oj :/

Dołączam się do życzeń zdrowia.

Na Grenadierze też niektórzy się już dopytywali o grę :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

Dziękuję. Dobrze, że się nie zgłaszałem na Grenadiera, bo i tak bym nie mógł dojechać z racji urazu.

Zabieg, jak zabieg, zdziwiłbym się, jakbym nie przeżył ;) (Jednak jakbym nie przeżył, to w testamencie przekazuje wszelkie prawa do gry i obowiązek jej ukończenia Piotrowi ;) - proszę się wówczas zgłosić do Wdowy, Ona udostępni komputer i chętnie odda materiały). Gorzej z rehabilitacją - parę razy na tydzień. :wall:

A dodatkowo na urodziny parę miesięcy temu dostałem od starszego Brata kolekcję kilkudziesięciu czołgów z Amercomu (kupił hurtem na Allegro) + figurki + prośbę o wargaming... :>
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maj 1926”