DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

Czy ktoś z Krakowa lub okolic miałby ochotę na w miarę regularne (2-3 razy w miesiącu) pogrywanie w DBA w wyżej wymienione dni (wtorek / czwartek)?
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
headache

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: headache »

Hej

Jeśli masz gdzie i pouczysz zasad to ja chętnie.
Mam nawet jedną armię Włoską Condottę
Awatar użytkownika
Corsarii
Sergent
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 5 października 2009, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Corsarii »

Ja również chętnie zagram od czasu do czasu.
Na warsztacie - wszystkiego po trochu....
"Rzucisz szelmę w jedną przerębel, to on ci drugą wypłynie i jeszcze śledzia żywego w pysku trzyma"
"Oj oj oj wojna panna zła, chłopca zabrać chce, a on jej kosza da"
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

Ok, to ja postaram się załatwić miejsce, jeszcze w tym tygodniu. Dam znać czy mi się udało - docelowo są to okolice Dworca PKP.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

Ok, dogadałem się z (bardzo miłą i sympatyczną) obsługa sklepu http://vanaheim.pl, siedzibe mają na ulicy Lubicz 34/6 (dokładnie naprzeciwko przystanku Lubicz, jeden przystanek od dworca PKP). Mają otwarte do 19:00 choć mówili że zazwyczaj siedzą we wtorki dłużej.

Moja pierwsza propozycja: jutro (wtorek) o 17:00. Co Wy na to?

(Druga zapasowa to czwartek 17:00, choć okazało sie ze mnie może byc trudno w czwartki bo mam seminarium katedry od 16:15 do 17:45 na kampusie UJ).

Moge przynieść dwie-trzy armie, blat lub dwa, makiety, wzorniki, miarki, jestem gotowy do prowadzenia nauczania początkowego i bardziej zaawansowanego zasad ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Telamon »

A jak piszesz o dwóch/trzech armiach to jakie konkretnie masz na myśli?
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

Mam: III/65 Fatimid Egyptian, III/64 Nikephorian Byzantine, III/14 Early Bulgar (c) (numerki armi mogą sie róznic o +/-2 bo dokładnie nie pamietam ;) ale w tych okolicach na pewno bedą, nazwy na pewno są dobre). Zapraszam do testowania DBA ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Telamon »

Może w listopadzie, po praktykach, we wtorki wpadnę. Chociaż bardzo lubię Romaioi ( http://www.youtube.com/watch?v=wg8f7tOG ... e=relatedi, kiedyś żywiej się nimi interesowałem ) i to chyba jedyna armia z tych trzech, którą mógłbym zagrać... to trudno nie przyznać iż drastycznie się różni się składem od mej Syryjskiej FoGowo-DeBeowej.

Romaioi Nicefora II Fokasa

http://www.dbaol.com/armies/army_117_figure_1.htm (mym zdaniem trochę za dużo "zwykłej" kawalerii kosztem strzeleckiej)

Armia Seleukidów

http://www.dbaol.com/armies/army_41b_figure_1.htm
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

Armie na DBA OL są juz w nowej wersji (2.0) zmodyfikowane. Nikeforjańskie bizancjum ma troche wiecej łucznuków (8Bw).

PS. nie ma sie co sugerować tym ze ta armia mogę zagrac bo ją znam, a ta nie bo nie ;) W DBA bardzo łatwo przerzucić się z jednej na drugą.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Telamon »

PS. nie ma sie co sugerować tym ze ta armia mogę zagrac bo ją znam, a ta nie bo nie W DBA bardzo łatwo przerzucić się z jednej na drugą.
Skoro tak piszesz. ;) Ja w DBA w życiu nie grałem, znam tylko trochę teorii z tego forum. Armia Fokasa to armia głównie konna, z wielką podstawką katafraktów, jakimiś czterema BW, Psiloi i aż sześcioma kawalerii (w tym jedna lekka). Mobilna. Podobnie dwie pozostałe (Bułgarzy, Fatymidzi). Natomiast Seleukidzi to mało jazdy (głównie Kn), słoń i mnóstwo piechoty... w pewnym sensie przeciwieństwo i wymaga innej filozofii.
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

Ogłaszam niniejszym pierwsze Krakowskie Wtorki Wargamingowe za zakończone! ;)

Dzieki Headache za świetną grę i za pogawędkę. Teraz trzeba tylko pomysły wcielić w życie ;)

A sklepowi http://vanaheim.pl za udostępnienie miejsca i bardzo przyjazne nastawienie!

Kto wstepnie zainteresowany graniem w przyszły wtorek (albo ewentualnie czwartek za tydzień)?
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
headache

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: headache »

Ja też dziękuję za naukę gry i miłe towarzystwo.
Do zobaczenia w następny wtorek :)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

PS. następnym razem wezmę aparat, żeby udokumentować nasze poczynania dla potomnych ;)

PS2. Dla potomnych: zagraliśmy jedna bitwę (około 2h), która była raczej niehistoryczna (Bułgarzy kontra Fatymidzi), choc armie z tego samego okresu ;)
Wygrał Headache 4:2 grający Fatymidami, szczególnie w pamięć zapadły wyczyny lekkiej kawalerii muzułmańskiej na skrzydle piechoty słowiańskiej, która zniszczyła ochraniającą skrzydło lekką jazdę bułgarską i zniszczyła próbujacych przyjść z pomocą włóczników. Sama zginęła w brawurowej akcji ratunkowej przeprowadzonej przez bułgarskich jeźdźców (3Cv). Kolejne dwie lekkie jazdy zostały zmasakrowane przez grad strzał ze zwartych szyków łuczników (jedna przed szarżą bułgarskiej jazdy a druga po odepchnięciu). Moja rozpaczliwa próba przedarcia sę przez wydmy i szarża na linie łuków przyniosła śmierć jednemu z nich.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Corsarii
Sergent
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 5 października 2009, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Corsarii »

W przyszłym tygodniu na bank się stawiam !!
Na warsztacie - wszystkiego po trochu....
"Rzucisz szelmę w jedną przerębel, to on ci drugą wypłynie i jeszcze śledzia żywego w pysku trzyma"
"Oj oj oj wojna panna zła, chłopca zabrać chce, a on jej kosza da"
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: DBA w Krakowie - wtorki albo czwartki

Post autor: Robson »

Dostałem wiadomość że Headache jutro nie może tak późno się pojawić na granie.
Jeśli jesteś Corsarii chetny to mozemy się umówic na ustawkę jeden na jednego o 17:00 pod vanaheimem ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”