Kostka uśredniona

Awatar użytkownika
murass
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Kostka uśredniona

Post autor: murass »

Jestem ciekawy jak sie zapatrujecie na granie w DBA kostka usredniona. Jesli ktos nie wie o co chodzi: jest to kostka ktora ma na sciankach wartosci: 2, 3, 3, 4, 4, 5 i uzywa jej sie do losowania PIP. Jakis czas temu udalo mi sie ja kupic w ktoryms ze sklepow internetowych (byla zabawnie opisana - jako kosc oszustwa idealna na smieszny prezent).

My czasem jej uzywamy podczas grania i spisuje sie calkiem niezle, wydaje mi sie ze w pewnym sensie wyrownuje szanse podczas rozgrywki, gdyz nic nie jest bardziej frustrujace gdy wyrzuca sie ciagle 1 na ilosc PIP.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez murass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Mnie nie kusi :)
Wercyngetoryks
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 2 października 2009, 19:57
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Wercyngetoryks »

Raz jedynka innym razem dwie 6, pominę już rozpisywanie się na temat podkręcania kostek, wiary w dobre rzuty itp., ale takie już są uroki turlania kostkami. :P
Seba
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Tak. Można tak uśrednić, że albo 3 albo 4 będzie wypadać... a wtedy i tak ktoś powie, że czasem wypada 3 :)
Awatar użytkownika
KANE
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 22:39
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: KANE »

Co do kostek sprawa się jak widać rozjaśniła :)
Ja zastanawiam się nad wielkością pola. Jaki macie pogląd co do jego wielkości. Moim zdaniem przepisowe "boisko" jest za ciasne i to trochę psuje zabawę manewrowania, jednak czy powiększenie go nie popsuje mechaniki gry?
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Grałem na stole 60x75 kilka razy - polecam.
Awatar użytkownika
murass
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: murass »

Ja osobiscie wole szerszy stol do grania, ale to glownie z tego wzgledu, ze w kazdej mojej armii mam lekka kawalerie, ktora na wiekszym stole radzi sobie duzo lepiej niz na standardowym. Ale w przypadku niektorych armii szerszy stol jest tylko problemem, na przyklad ostatnia moja gra z anglikami z czasow wojny stuletniej: przeciwnik majacy artylerie i mnostwo lucznikow, ktoremu bardzo nie na reke jest zeby stol byl szerszy. Czyli jak zwykle punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;-)
Awatar użytkownika
Szyderca
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 11:42
Lokalizacja: ty mieszkasz?
Kontakt:

Post autor: Szyderca »

Jestem przeciwnikiem kostek uśrednionych - stosując je miałbym mniej powodów do narzekania na swoje rzuty.

Natomiast, odnośnie kostek, wprowadziłbym zasadę "rzucania z kubka" (liczą się rzuty wykonane wyłącznie z jakiegoś pojemnika). Mniej strat w terenie i figurkach, nie mówiąc o przypadkowych przesunięciach tego czy owego.

Szerszy stół tak, ale wtedy więcej terenów niż w standardzie. Z drugiej strony dośredniowieczne pole bitwy nie obfitowało w GPS-y i ta swoboda manewrowania zdobywana dzięki szerokości stołu może zostać uznana za nieco naciąganą. [tak jak pisałem - mam małe doświadczenie z DBA, ale moje wrażenie po 2 grach jest takie, że i tak źle i tak niedobrze - no ale ostatnio było więcej niż 15cm dodane - może 75cm faktycznie jest idealną szerokością).
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Ja nie rzucam z kubka a jeszcze niczego nie zniszczyłem. :) O podkręcaniu kostek tez już legendy krążą. Na szczęście w historyki nie grają kombinatorzy - ot, problemu nie ma.
Awatar użytkownika
Szyderca
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 11:42
Lokalizacja: ty mieszkasz?
Kontakt:

Post autor: Szyderca »

Eee - z kubka też można rzucać co się chce. Tylko potrząsać nim nie można. Zwyczajnie nie lubię flakowatych rzutów, a dodatkowo kubek ułatwia miotanie na ograniczonej przestrzeni.
Awatar użytkownika
KANE
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 22:39
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: KANE »

Kubek mi się podoba bo fajny (klimatyczny)
szersze pole daje możliwości których nie musi nikt wykorzystywać . Zresztą śledząc wielkie bitwy w historii widać że manewr oskrzydlania był często wykorzystywany oczywiście jeśli tylko woja i pola starczyło.
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

E taka kosc to perwersja, za malo emocji w grze:) nie jestm zwolennikiem usredniania wynikow rzutow bo te eskremy daja smaczku chociaz czasami wkurzaja
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”