Pokazy DBA w Warszawie 5 grudnia 2009

Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Pokazy DBA w Warszawie 5 grudnia 2009

Post autor: MiSiO »

Ze strony imprezy:
Pomarańczowa Twierdza to spotkanie z grami bitewnymi i planszowymi, organizowane w dniach 5-6 grudnia 2009 w Warszawie. Idea zrodziła się z pomysłu organizacji jubileuszowego turnieju gry bitewnej Mordheim, która to gra w roku 2009 obchodzi swoje 10-lecie. Szybko jednak okazało się, że wydarzenie będzie większe, niż przewidywaliśmy. Do współpracy zaprosiliśmy znajomych, graczy innych systemów bitewnych, a także gier planszowych. Prócz turnieju odbędą się pokazy i nauka licznych gier, podczas których z pewnością macie szansę spotkać wiele ciekawych osób. Mamy nadzieję, że dzięki temu te dwa dni staną się dla wszystkich uczestników niezapomnianym przeżyciem!
Według programu pokazy DBA zaczną się o godz. 17.00 w sobotę, 5 grudnia.
Warszawa, 5-6 grudzień
II L.O. im. S.Batorego w Warszawie, przy ul. Myśliwieckiej 6


Tutaj strona spotkania: http://pomaranczowatwierdza.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Czekam z niecierpliwością na relację. Chętnie bym wpadł, ale trochę daleko ;)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja będę :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dziękuję za spotkanko Panowie. Nie było za dużo czasu, żeby pogadać, bo dużo graczy napaliło się na DBA, ale to tym lepiej dla przyszłości systemu w naszym kraju.

A ja przy okazji miałem okazję trochę rozejrzeć sie w towarzystwie Mordheimowym.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

gdzie foootki!!!!????
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Snajk
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 6 grudnia 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa - Dębowa Tarcza...

Post autor: Snajk »

Witajcie bo to pierwszy post na tym forum napisane prze ze mnie :rotfl: ...

Chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować za pokaz jako jeden z widzów ale też i jako jeden z organizatorów całej imprezy :P ... Nie udało nam się zrobić pokazu mordheim ale pokaz DBA wypadł wspaniale. Bardzo spodobał mi się ten system i zaczynam już myśleć nad armią i powrotem do figurek i ich składania (Misio wie jaki mam z nimi problem :P )... Poza tym jak rozmawiałem z ludźmi to pokaz im się bardzo podobał ^^ ...

Co do zdjęć. Niedługo powinny się pojawić z całej imprezy więc i z pokazu będą (lecz ile ich zrobiliśmy to nie wiem)... Zarzucę wtedy też linka...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Czy w Wwie są planowane jeszcze jakieś pokazy DBA. Niestety 5 nie mogłem być.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Ja tez niestety 5. nie dałem rady wpaść ;) Więc tez jestem za powtórką ;)
Snajk
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 6 grudnia 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa - Dębowa Tarcza...

Post autor: Snajk »

Ja swoich zdjątek nie mam jednak jeszcze... ale już niedługo.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Snajk pisze:Witajcie bo to pierwszy post na tym forum napisane prze ze mnie :rotfl: ...

Chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować za pokaz jako jeden z widzów ale też i jako jeden z organizatorów całej imprezy :P ... Nie udało nam się zrobić pokazu mordheim ale pokaz DBA wypadł wspaniale. Bardzo spodobał mi się ten system i zaczynam już myśleć nad armią i powrotem do figurek i ich składania (Misio wie jaki mam z nimi problem :P )... Poza tym jak rozmawiałem z ludźmi to pokaz im się bardzo podobał ^^ ...

Co do zdjęć. Niedługo powinny się pojawić z całej imprezy więc i z pokazu będą (lecz ile ich zrobiliśmy to nie wiem)... Zarzucę wtedy też linka...

Pozdrawiam!
Witaj Snajku

Miło, że wpadłeś :) .

Cóż, gdybym wcześniej wiedział, może dałoby się zorganizować jakiś pokaz planszówkowy, ale ten ostatni tydzień był jakiś "zajęty". Ale może kiedyś w domu kultury.

Co do grania w DBA, gdybym miał tylko jeden system, pewnie bym grał, ale tyle tego jest, że często nie wiadomo za co się zabrać. Planszówki nowe co miesiąc sie pojawiają z różnymi, często obszernymi zasadami, poznaję też coraz więcej systemów bitewnych ostatnimi czasy, głównie praktycznie. Jest tego trochę :) .

Pozdrowienia również
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

No i proszę. Snajk we własnej osobie :D Cześć.
Awatar użytkownika
Natalia
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 7 grudnia 2009, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Natalia »

Ja również się przywitam, bo jestem tu pierwszy raz :)
Snajk pisze:Poza tym jak rozmawiałem z ludźmi to pokaz im się bardzo podobał ^^ ...
Ano, tak właśnie było. Przy pokazie DBA było sporo osób (sporo jak na realia imprezy która niestety nie wzbudziła takiego zainteresowania, jak byśmy chcieli...), widziałam też, że wiele z nich się zapaliło do gry. Snajk, który w życiu figurki nie pomalował, na przykład :>

Ale tak serio. Po tym pokazie pojawiły się co najmniej 3 osoby w naszym klubie, które jakoś właśnie w tej chwili kupują sobie armie ;) To chyba nie wymaga komentarza, prawda? Jeszcze raz dzięki, bo pokaz był świetny.

Aha... i dzięki też za możliwość zagrania po pokazie. Chyba po każdym pokazie powinna być nauka gry, bo motywuje ona tak samo jak patrzenie na grę innych. Fajnie, że byliście.

Jeśli chodzi o fotki, to te z planszówek i DBA są tutaj - http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... A/?start=0
Zapraszam do obejrzenia :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj również
Natalia pisze:Ano, tak właśnie było. Przy pokazie DBA było sporo osób (sporo jak na realia imprezy która niestety nie wzbudziła takiego zainteresowania, jak byśmy chcieli...), widziałam też, że wiele z nich się zapaliło do gry.
Ano z pierwszymi edycjami (jeśli się nie mylę ta była pierwsza?) tak bywa. Z reguły też jest tak, że określony procent osób deklarujących się, że przyjedzie nie przyjeżdża - to z doświadczenia.
Natalia pisze:Snajk, który w życiu figurki nie pomalował, na przykład :>
To chyba ja mam tak samo ^^ . Też owszem w różne rzeczy zdarzyło mi się zagrać czy raczej spróbować zagrać, ale jak to mawiają niektórzy przygodę z zajęciami ZTPT (czy jakoś tak to się nazywało) zakończyłem w podstawówce :) .

Ogólnie zapraszamy rozejrzyjcie się po forum, z kolei ja obiecuję tym bardziej wpaść do klubu i kiedyś można też porozmawiać o współpracy przy imprezach, bo z jednej strony nie jesteśmy do końca ta sama branża, ale ja działam np. w gronie organizującym w Warszawie "Grenadiera", a w Niepołomicach pod Krakowem "Pola chwały". To są dość spore imprezy poświęcone szeroko pojętemu wargamingowi historycznemu - jeśli komuś z Was będzie się chciało poszperać (mam nadzieję), trochę relacji (w tym zdjęć) jest w naszym dziale konwentowym, np. tutaj z ostatniej edycji:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... c&start=90
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Ano, tak właśnie było. Przy pokazie DBA było sporo osób (sporo jak na realia imprezy która niestety nie wzbudziła takiego zainteresowania, jak byśmy chcieli...), widziałam też, że wiele z nich się zapaliło do gry. Snajk, który w życiu figurki nie pomalował, na przykład :>

Ale tak serio. Po tym pokazie pojawiły się co najmniej 3 osoby w naszym klubie, które jakoś właśnie w tej chwili kupują sobie armie ;) To chyba nie wymaga komentarza, prawda? Jeszcze raz dzięki, bo pokaz był świetny.

Aha... i dzięki też za możliwość zagrania po pokazie. Chyba po każdym pokazie powinna być nauka gry, bo motywuje ona tak samo jak patrzenie na grę innych. Fajnie, że byliście.

Jeśli chodzi o fotki, to te z planszówek i DBA są tutaj - http://s96.photobucket.co...%20DBA/?start=0
Zapraszam do obejrzenia :)
I jak tu się dziwić mojej sympatii dla Was?

Zapraszam do współpracy ze Zgiełkiem. Chętnie pomogę przy wyborze armii, modeli itp. Walcie śmiało.

Natalio, jaki fajny avatar. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”