Liga DBA na Grenadierze

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Liga DBA na Grenadierze

Post autor: Greebo »

[center]II Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA w ramach OL DBA '10 [/center]

Ogólnopolska Liga DBA 2009/2010 działa dzięki stronie „Bitewny Zgiełk” i „Forum Strategie” umożliwiającym graczom z całej Polski kontakt ze sobą.

[center]TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ NA KONWENCIE GRENADIER
9 MAJA 2010
[/center]
Turniej jest rozgrywany zgodnie z ustalonymi zasadami Ligi i poniższym regulaminem.

[center]ZACZYNAMY O 9:00 [/center].
Niestety ze względu na fakt iż najprawdopodobniej będziemy musieli skończyć ok. 16 (przewidywana godzina zakończenie Grenadiera) bardzo ważne jest żebyśmy zaczęli punktualnie.

[center]REGULAMIN WRL DBA [/center]

Wstęp i lokalizacja:
Wstęp na Grenadiera jest bezpłatny. Wśród graczy WRL zebrane zostanie ŁĄCZNIE 10zł jako składka na nagrody dla zwycięzców w Ogólnopolskiej Ligii. GRENADIER odbywa się w tym roku na terenie Warszawskiej Cytadeli. Dokładna lokalizacja WRL na terenie Grenadiera zostanie określona przez organizatorów.


Armie:
1. Każdy z uczestników powinien posiadać w pełni pomalowaną armię i obóz. Każda armia powinna składać się z 12 elementów + element Ciurów Obozowych lub obóz z figurkami. Obóz bez elementu Ciurów Obozowych lub figurek jako części składowej obozu będzie traktowany zgodnie z przepisami jako nie broniony i przeciwnik będzie mógł go zająć bez walki.
2. Jeśli armia posiada możliwość alternatywnego zestawienia składu, należy przed pierwszą bitwą ustalić skład armii. Skład ten nie może uleć zmianie w trakcie trwania turnieju.
3. W turnieju mogą wziąć udział wszystkie armie z podręcznika DBA 2.2. Gramy armiami w skali 15mm.
4. Armie do gry można wypożyczyć od koordynatora lokalnego pod warunkiem zgłoszenia tego do 7 maja do godz. 20 (przy zgłoszeniu do Gry).

Pomoce:
Każdy z graczy w miarę możliwości proszony jest o przyniesienie zestawu własnych miarek i kości.

Bitwy:
1. Liga jest rozgrywana w formule OPEN.
2. Każda bitwa powinna być zakończona w ciągu godziny i piętnastu minut od rozpoczęcia.
3. Jeśli w tym czasie gracze nie zakończą rozgrywki, sędzia podliczy punkty, które zdobyli do tej pory gracze (zniszczone elementy/obóz) i tylko te punkty zostaną zaliczone graczom. Bez DUŻYCH punktów.
4. Jeśli gracz podda bitwę przed jej zakończeniem druga strona strony otrzymują punkty normalnie.
5. Jeśli ze względu na zakończenie imprezy nie wszyscy gracze ukończą swoje gry WSZYSTCY gracze (również Ci którzy zakończą swoje bitwy) otrzymają tylko małe punkty. Duże punkty nie zostaną przyznane nikomu za ostatnią grę.

Punktacja:
1. Zwycięzca otrzymuje 1 DUŻY punkt za wygraną bitwę.
2. Przegrany otrzymuje 0 DUŻYCH punktów za przegraną bitwę.
3. O zwycięstwie w turnieju decyduje większa liczba zdobytych DUŻYCH punktów.
4. W przypadku równej liczby DUŻYCH punktów, o zwycięstwie w turnieju, decyduje większa liczba zniszczonych elementów przeciwnikom.
5. W przypadku równej liczby zniszczonych elementów przeciwnikom, decyduje mniejsza liczba straconych elementów własnych.

Pary graczy:
1. Graczy do pierwszej gry rozlosuje koordynator przed imprezą.
2. Kolejne pary będą dobierane według wyników wcześniejszych gier.
3. W przypadku wątpliwości do wyników gier będą dodawane wyniki uzyskane dotychczas przez gracza w Lidze.
4. O ile pozwoli na to liczba uczestników żaden gracz nie będzie grał dwa razy z tym samym graczem.
5. Jeżeli par nie będzie można dobrać w sposób określony w pkt 2 i 3 powyżej pary zostaną dobrane przez koordynatora z zachowaniem zasady określonej w pkt. 4.

Harmonogram:

9:00 - 10:15 I GRA
10:20- 11:35 II GRA
11: 40 – 12:55 III GRA
13:00 – 13:30 Przerwa
13:30 – 14:45 IV GRA
14:50 – 16:05 V GRA
16.10 -rozdanie nagród

Zgłoszenia:
Zgłoszenie proszę wysłać na pw, podając imię, nazwisko, pseudo i miasto, które się reprezentuje. Wszystkie armie są niejawne do momentu rozpoczęcia gier, byle spełniały warunki regulaminu. Termin zgłaszania do gry mija 8 maja o godz. 20:00.

Plansze i tereny:
Jeśli któryś z graczy ma możliwość przywiezienia planszy do gry a zwłaszcza terenów do gry, proszę zaznaczyć to w zgłoszeniu. Chętnie skorzystamy z Waszej pomocy.


Prośba do Administratora:
Taką samą wiadomość zamieściłem w temacie o Grenadierze. Proszę jej jednak stamtąd nie kasować! Myślę że gracze w DBA zaglądaja tu cześciej :)
Ostatnio zmieniony środa, 28 kwietnia 2010, 08:57 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

A gdzie jest ten temat o Grenadierzie? Bo chciałem się dowiedzieć coś na temat lokalizacji.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Na dzień 27 kwietnia (11 dni do dnia D ;)) lista graczy którzy zgłosili się na WRL DBA na Grenadierze wygląda następująco:

[center]1. Jarek Kocznur (Greebo)
2. Piotr Ciszewski (Cisza)
3. Konrad Brzozowski (Kadzik)
4. Piotr Cichy (Yori)
5. Adrian Stolarczyk (Szeperd)[/center]


Serdecznie zapraszam wszystkich którzy się jeszcze nie zgłosili do udziału w zabawie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 maja 2010, 12:34 przez Greebo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Może być, że "Szepard", choć przezwali mnie "szeperd". Dzięki za linki - myślałem raczej, że jest jakaś strona konwentu osobna...

Widzę, że na dwa tygodnie przed imprezą jest nas mocna piątka. Z Południa się nikt nie rusza? Co z Wami?
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Ja PRAWDOPODOBNIE bede i w sobote i w niedziele, nawet jesli tylko na parenascie minut jednego dnia. Nie wiem czy dam rade dokonczyc armie do imprezy, wiec jeszcze sie nie zglaszam... A jesli dam rade, to na pewno bede dawal punkty;)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Inkub
Oczywiście życzę żebyś skończył swoją armie przed Grenadierem ale jeśli jest to jedyny problem to przypominam że mogę Ci pożyczyć armie lub pojedyncze elementy do armii.

szeperd
nie wiem gdzie Cię "przekręciłem" na "szepard" ale bardzo przepraszam!!!

Generalnie
Nie podaje przy graczach nazw armii bo tylko jedna osoba podała ją przy zgłoszeniu. W związku z tym myślę że nowi gracze też nie muszą mi podawać nazw swoich armii!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Właśnie wysłałem ponad 20 wiadomosci na pw osób z tego tematu.

Zobaczymy jak to wpłynie na liste graczy ;)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Nie ma problemu, każdemu się zdarzy przekręcić to i owo. Lista na razie raczej skromna ilościowo. Inna sprawa, że jej jakość jest bezdyskusyjna ;D

Patrząc ze statystycznego punktu widzenia (Warszawa) to spodziewałem się właśnie około 20 graczy. Zapisywać się, zapisywać!!!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No bez przesady! Z Warszawy aż 20 chyba byśmy nie zebrali, ale jak wczoraj spisywałem sobie do kogo wysłać zaproszenie (uwzględniając tych co już się zglosili lub powiedzieli że nie mogą) to wyszło mi około 30 osób (z tego forum plus parę jeszcze nie sforumowanych :))

A swoją drogą zdaje się że nasze forum nie przeszło na czas letni.
Piszę to przed ósmą a godzina wpisu "wychodzi" mi przed 7 :rotfl: !
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Do Rozgrywek Ligi DBA na Grenadierze zostało zaledwie 3 dni a lista graczy którzy zgłosili się jest niestety dość krótka :] .
Z tym większą raodością podaje, że dopisało się do niej kolejnych DWÓCH graczy:

[center]1. Jarek Kocznur (Greebo)
2. Piotr Ciszewski (Cisza)
3. Konrad Brzozowski (Kadzik)
4. Piotr Cichy (Yori)
5. Adrian Stolarczyk (Szeperd)
6. Robert Szczelina (Robson)
7. Jakub Gowin (Gobos) [/center]


Jeżeli ktoś jeszcze rozważa udział to serdecznie zapraszam do zabawy.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Ja nie dam rady... sucho w kieszeniach :/

Barni się nie wybiera?!
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Muszę pogonić :D Myślałem, że się zapisał....
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

W temacie Ogólnopolska Liga DBA podałem wyniki naszego dzisiejszego spotkania i zmiany w Lidze.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Jak było?
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”