Prośba o krytyczne uwagi

Yaruviel
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 20:15
Lokalizacja: Radom

Prośba o krytyczne uwagi

Post autor: Yaruviel »

Witam,
Jestem nowy na forum, a także w temacie gier bitewnych niemal "zielony". Właśnie pomalowałem swoją pierwszą podstawkę do Ogniem i Mieczem. Są to mołojcy z bronią palną. W związku z tym chciałbym prosić doświadczonych malarzy i graczy o jakieś rady odnośnie malowania. Jestem raczej kolekcjonerem a nie graczem, ale lubię wszystko robić dobrze. Dlatego jeśli ktoś mógłby powiedzieć co zmienić w moim malowaniu to będę wdzięczny za krytykę. Zamieszczam kilka zdjęć:

http://img175.imageshack.us/i/beznazwy2j.jpg/
http://img249.imageshack.us/i/beznazwy1tx.jpg/
http://img695.imageshack.us/i/3razemkopia.jpg/

Yaruviel.
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Całkiem nieźle :)
Jedyne do czego miałbym jakieś uwagi to:
-Czasami wychodzisz poza linie, co widać przy paskach (brąz na koszuli). Jeżeli wychodzisz od czarnego podkładu (zakładam, że tak) to zostaw ciemną linię na styku paska z ubraniem. Według mnie figurki wyglądają lepiej z lekkim zarysem konturów.
-Piasek wychodzi za krawędź podstawki.
-Oczy. Oko powinno mieć kontur. Nawet zbyt ostra linia wpadająca w emo jest IMO lepsza niż brak. Bez tego oczy wyglądają strasznie nienaturalnie. Sam w tej skali oczu nie robię, z innej przyczyny; dysproporcja wymiarów. Patrzałki na pół twarzy nie są atrakcyjne.

Konkluzja; jest dobrze :D Nieco staranności i będzie jeszcze lepiej :)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Nic dodać - nic ująć. Kadzik chyba napisał wszystko na ten temat :)
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

W zasadzie rażą mnie tylko zbyt duże oczy. Ja w tej skali oczy po prostu zaznaczam kropką, za pomocą pędzelka 00

Poza tym nie wiem czy to wina zdjęć, ale kolor zbyt błyszczący. Położenie bezbarwnego matowego lakieru (najlepiej w spray'u, bo wygodniej i szybciej) raz dwa to rozwiąże.

Jeśli to pierwsza praca, to na prawdę nie masz się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Możesz przechodzić do bardziej skomplikowanych figurek
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Yaruviel
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 27 kwietnia 2010, 20:15
Lokalizacja: Radom

Post autor: Yaruviel »

Dziękuję bardzo za rady. Na oczy się porwałem tak z czystej ciekawości jak to będzie wyglądało. Jeszcze mam pytanie. Jak zaznaczać oczy to kropką białą, czy czarną? A efekt błyszczenia pojawił się po potraktowaniu figurek Smokey Inkiem od Vallejo. Więc jak pomaluję trochę więcej to wypróbuje lakier jakiś. Dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Yaruviel pisze:Dziękuję bardzo za rady. Na oczy się porwałem tak z czystej ciekawości jak to będzie wyglądało. Jeszcze mam pytanie. Jak zaznaczać oczy to kropką białą, czy czarną? .

Pozdrawiam.
Ja robię czarną, dzięki temu oczy odcinają się od reszty twarzy.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Yaruviel pisze:Dziękuję bardzo za rady. Na oczy się porwałem tak z czystej ciekawości jak to będzie wyglądało. Jeszcze mam pytanie. Jak zaznaczać oczy to kropką białą, czy czarną? A efekt błyszczenia pojawił się po potraktowaniu figurek Smokey Inkiem od Vallejo. Więc jak pomaluję trochę więcej to wypróbuje lakier jakiś. Dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o oczy, to faktycznie w 15mm skali uważam ich malowanie za zbędne. W przypadku podejmowania sie tak karkołomnego wyczynu maluję w następującej sekwencji: czarna owal, na to mniejszy, biały owal, wreszcie najmnijesza, czarna kropka.

Co do błyszczenia inków - jak dla mnie, nic nie pobija washy firmy GW. Po dobrym wymieszaniu kryją idealnie bazowe kolory, niedociagnięcia, a na końcu wcale się nie błyszczą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”