Transport i przechowywanie figurek

Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: MichałeK »

Kadzik pisze:... Misia znam od ładnych parę lat (...) a sam wspomniany powinien pomyśleć o zawodzie dilera...
Dobre! Podpisuję się pod tym!
Greebo pisze:Basic Impetusa :)
A może coś więcej? Najlepiej w osobnym temacie, bo w dyskusji o pudełkach do figurek nie spodziewał bym się reklamy nowych systemów :P
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

MichałeK
To nie reklama nowego systemu a co najwyzej propozycja gry.

Impetus (przynajmniej Besic) wydaje mi się średnio atrakcyjny ale mogę zagrać. Może przy okazji uda mi się namówić Kadzika na moim zdaniem podobny ale lepszy system - ARMATI.

Moim zdaniem zresztą (znam Besic Impetus i Armati) Impetus jest zrobiony dość mocno wdług mechaniki Armati :)
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Nie mam pojęcia kiedy skończę te kilka elementów. Na razie mam 2 (rycerstwo i harcwoników).
W czawartki nie przychodzę, bo czasu nie mam. W inne dni w sumie też :P Maluję od godziny 21....
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No to szkoda Kadzik

Mam nadzieje że chociaż uda nam się spotkać i zgrać w Krakowie.
ungrim
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 13:49
Lokalizacja: wawa

Post autor: ungrim »

Ja jak narazie jestem fanem metalowych podstawek na macie magnetycznej. Ale tez raczej przez pol polski ich nie przewoze, wiec nie mialem hardkorowych sytuacji.

Swoja droga, spiesze powiadomic, ze udalo mi sie namowic (WSTAC) nasz ukochany sklep Wargamer (MOZNA USIASC) i na polkach na Wilczej pojawila sie partia podstawek metalowych o wymiarach 4x1,5 (tylko tego wymiaru brakowalo jesli chodzi o DBA w 15mm). Koniec reklamy;]
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Dobra wiadomość ungrimie, niektórym się przyda.
Sam wolę grubsze podstawki 2mm HDF + mata magnetyczna. Dzieki temu wyglądają tam bardziej....figurkowo :) Lubię widzieć pomalowany brzeg podstawki.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Metalowa plytka pod mdf, tak jak folia magnetyczna pod mdf. Gdybym mial taki zapas metalowych blaszek przycietych w wymiarach podstawek pod DBA, jaki mam zapas folii magnetycznej, robilbym mdf plus plytka metalowa - latwiej znalezc jakiekolwiek pudelko i wykleic folia magnetyczna, niz zajadac sie czekoladkami, zeby miec metalowe pudelko do podstawek z folia magnetyczna:)
ungrim
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 13:49
Lokalizacja: wawa

Post autor: ungrim »

Ano wlasnie, stawianie figurek bezposrednio na blaszce tez do mnie za bardzo nie przemawia, jestem po kilku testach "podwyzszenia" jej wizualnie (a przynajmniej tyle zeby nie bylo widac podstawki pod zolnierzem). Zapas metalowych blaszek mam jak najbardziej, co polecacie w takim razie na material do przyklejenia na nich?

Gdzies w miare srodka warszawy mozna sie zaopatrzyc w niewielkie ilosci plyty hdf czy mdf jakbym chcial na niej sprobowac?;]
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Sklepy dla plastyków (Szkolna i Mazowiecka) i budowlane (w Arkadii jest Liroy)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Cięcie mdf pod wymiar tak niewielki jak podstawki do DBA jest upierdliwe. Zamawialem pol roku temu przez E-bay z UK duzy zestaw podstawek, co prawda czekalem miesiac na dostawe ale jestem zadowolony. Mozna bylo wybrac grubosc na ten przyklad...
Inna sprawa, ze podstawki, mimo ze ciete laserem, to nie do konca prosto - w tej wielkosci roznica milimetra juz jest widoczna. Ja jednak i tak szlifuje podstawki pilnikiem, po nasaczeniu cyjanoakrylem brzegow, wiec sie wyrownuje wszelkie odstepstwa od katow prostych:)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Post autor: stelker »

Nie wiecie w jakich sklepach mogę kupić odpowiednio duże kawałki gąbki żeby nadała się na przechowywanie figurek. Niestety nie mam dostępu do sklepu modelarskiego.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez stelker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Spróbuj w muzycznym poszukać pianki do wyciszania ścian, kumpel kiedyś mi coś o tym wspominał. Albo w budowlanym.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Folia babelkowa i pudelka na narzedzia i srubki - koszt takiego, w ktorym mozna przechowac jedna cala armie sredniej wielkosci - ok. 15 zl. Plastikowe, twarde, wyjmowane i przestawne przegrodki, z raczka, wielkosci A4.
Kadzik

Post autor: Kadzik »

stelker pisze:Nie wiecie w jakich sklepach mogę kupić odpowiednio duże kawałki gąbki żeby nadała się na przechowywanie figurek. Niestety nie mam dostępu do sklepu modelarskiego.
Z tym jest spory problem, bo w budowlanych są tylko wielkie paczki. Cenowo drogie, a gąbki wystarczy dla każdej armii z podręcznika (ze wszystkimi wariantami :P ).
Warto poszukać u tapicera, może odsprzeda kilka arkuszy.
Awatar użytkownika
Fork
Sergent-Major
Posty: 164
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fork »

Tworzenie armii jak dla mnie kończy się dopiero po zapakowaniu jej we własnoręcznie robione pudło :D Skrzynia dla ryżowych Szkotów, którą właśnie skończyłem, jest wyposażona w skrót zasad dotyczących tylko używanych w tej armii elementów (żeby ograniczyć czas na szukanie ich po tabelkach), miarkę (też przystosowaną do tej konkretnej armii) i wysuwaną podstawkę z metalowymi płytkami, na której bezpiecznie spoczywają podklejone folią magnetyczną elementy. Wreszcie mogę być spokojny o przyszłość moich "dzieci" ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Dnia nie wiemy, gdyż kalendarza nie mamy; miesiąc na niebie, rok w książce, a dzień taki sam u nas, jak i u was, pocałuj nas w d...ę!

Ataman koszowy Iwan Sirko
wraz z całym Koszem Zaporoskim"
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”