Bitewny Zgiełk się żegna...

Admin Pomocniczy
Appointé
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2006, 13:44
Lokalizacja: z odmętów sieci

Bitewny Zgiełk się żegna...

Post autor: Admin Pomocniczy »

http://www.zgielk.pl/
Żegnamy się
Napisał: Adrian Stolarczyk
03.01.2011.

Tytuł naszej poprzedniej aktualizacji mógłby nawiązywać do ostatniego dnia 2010 roku. Jednak wiąże się też pośrednio z innym faktem: żegnamy się z Bitewnym Zgiełkiem. Na dniach strona, którą znacie od kilku lat, znika z sieci. 365 tekstów o przeróżnej tematyce, 437 wpisów blogowych i niepoliczone komentarze - to tylko suche statystyki, które nigdy nie oddadzą ogromu pracy, energii, pomysłowości, entuzjazmu czy pasji, jaką włożyliśmy w tę Przygodę. Warto było. Zawsze.

Dzisiaj chciałem podziękować Wszystkim, którzy mieli w Zgiełku udział - autorom i pomysłodawcom na równi z czytelnikami i komentującymi. Mam przeczucie… ba! jestem przekonany, że stworzyliśmy niezły kawałek z hobbystycznego repertuaru.

Żegnamy się, ale nie znikamy zupełnie. Dla tych, którzy będą mieli ochotę zajrzeć, co słychać w naszych warsztatach hobbystycznych, zapraszamy już wkrótce tutaj:

http://www.zgielk.blogspot.com

Do zobaczenia!

W imieniu całej ekipy Bitewnego Zgiełku - Szeperd
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Panowie, jak nie macie czasu dodawać nowych rzeczy to przynajmniej dobrze by było zachować jakoś w sieci ten Wasz wielki dorobek, który stworzyliście. Na pewno nie ma sensu tak po prostu tego zamykać na cztery spusty.

Dobijający jest ten brak czasu, który coraz częściej dopada i to bywa, że ludzi, którzy najwięcej wnoszą do tego hobby.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Wlasnie mialem o to pytac... Wczoraj zauwazylem, ze na bloga wpadal ktos z bloga zatytulowanego zgielk, chcialem tam zajrzec ale na razie jest zahaslowany. Zerknalem na strone Bitewnego Zgielku i zauwazylem notke Adriana, w ktorej pisal ze bedzie blog...
Mam nadzieje ze stare teksty zostana przeniesione, to byla SWIETNA i bardzo fajnie zroznicowana strona, zawsze zagladalem na nia z duza przyjemnoscia...
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Faktycznie tak jak napisałem, forma, którą znacie, odchodzi już do historii. Powodów jest kilka, nie w tym rzecz.

Nasz plan jest taki, żeby w pierwszej kolejności przenieść wpisy blogowe i kontynuować tę formę pisania o hobby. Mogę Was zapewnić, że przeniesiemy też najciekawsze i najbardziej wartościowe materiały, w tym na pewno 'dorobek' z zakresu DBA, który jest niemały.

Jeszcze raz zapraszam w nowe miejsce - po przeprowadzce i urządzeniu się, damy znać, kiedy 'parapet'!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czyli to tak naprawdę zmiana formy jak rozumiem.

Tym "żegna się" podejrzewam, że jednak wystraszyliście trochę przynajmniej część czytelników :) .

Tak czy inaczej życzę powodzenia, ważne żeby materiały się zachowały, a jaki będzie format strony, czy jako blog czy inny to jest drugorzędna sprawa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Cóż, w pewnym sensie to się 'żegnamy'. Każdy ze zgiełkowiczów pewnie z czymś innym. A straszyć nie chcemy nikogo. Wystarczy, że nasze prace to robią ;D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zabezpieczcie tylko materiały, gdyby coś miało zniknąć, to lepiej choćby na forum dać...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Ależ naturalnie... :]
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: Umpapa »

W DBA nie gram, a z przyjemnością czytywałem, zwłaszcza porady modelarskie, ale nie tylko. Szkoda.

Zarchiwizujcie porady, bardzo Was proszę.

Choćby tutaj, na forum, Rysiek Was na pewno przygarnie. ;)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Bitewny Zgiełk to jest jedna z najciekawszych stron wargamingowych w Polsce, są tam też moje pierwsze pomalowane figurki historyczne (obecnie na wygnaniu w Australii) co powoduje, że mam do niej wyjątkowy sentyment.

http://www.zgielk.pl/index.php?option=c ... &Itemid=57

Generalnie szkoda :'(
szeperd pisze:Ależ naturalnie... :]
Jakbyś mógł to napisz coś więcej co chcecie zrobić z częścią historyczną.

Umpapa pisze:W DBA nie gram, a z przyjemnością czytywałem, zwłaszcza porady modelarskie, ale nie tylko. Szkoda.

Zarchiwizujcie porady, bardzo Was proszę.

Choćby tutaj, na forum, Rysiek Was na pewno przygarnie. ;)
Forum to może niekoniecznie, ale jest nowy portal strategii myśleliście o czymś takim.

http://portal.strategie.net.pl/
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Smutno, mnie się strona bardzo podobała, choć nie miałem czasu nic od siebie dodać... Oby nic nie zginęło!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Naprawdę wielka szkoda!!!!

Może jednak napiszecie co się stało?
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: MichałeK »

Cholera, cały czas odkładałem napisanie artykuliku o swojej armii, widzę że dane mi nie będzie :(

Wielka szkoda :(
Kadzik

Post autor: Kadzik »

MichałeK pisze:Cholera, cały czas odkładałem napisanie artykuliku o swojej armii, widzę że dane mi nie będzie :(
Będzie, będzie. Tylko podejrzewam w nieco innej (blogowej) formie :)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Jak ktoś coś ma do wrzucenia, tekst, armię itp. Ślijcie do mnie. Wrzucę na nowy zgiełk michal.ciemniewski @ gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”