Farby

Kadzik

Post autor: Kadzik »

Polecam markę Talens. Matowi absolutnie! Nie pamiętam teraz dokładnej nazwy, ale sprawdzę wieczorem.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

A ja nie polecam:)
Probowalem rozmaitych matow, spray, nakladane pedzlem, itd.
Talens wypadal dosc dobrze, ale jednak to byl polmat, nie mat. Jedyny lakier naprawde matowy, do jakiego mialem dostep i ktorego obecnie uzywam to - zdziwienie - Army Painter Anti-Shine. 100% mat.
ungrim
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 13:49
Lokalizacja: wawa

Post autor: ungrim »

Hmm, zapach rozumiem tez przyjemny jak łąka pelna kwiatow?;]
Poszukam, sprawdze. Brakuje mi tego efektu matowienai figurek (nawet niekoniecznie blyszczacych). Swego czasu stare lakiery humbrola byly swietne (te nowe do niczego sie nei nadaja) nigdy nie udalo mi sie powtorzyc takiego odcienai niebieskiego czy czerwonego jak po dobrym macie.

Co do dipow to jestem na etapie czytania o nich niedlugo zaczne zameczac co poniektorych pytaniami, mam jeden taki projekt w ktorym by sie pewnie sprawdzily.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Zapach jest... upojny. Psiukam w piwnicy, za zamknietymi drzwiami. Po jakichs 5 minutach czuje go w swojej kanciapie na gorze (3 pietra), aczkolwiek juz znacznie mniej intensywnie. Psiukalem tez w pokoju w ktorym maluje ale to bylo: raz, latem, przy otwartym oknie a narzekania zony trwaly dlugo:)

Testors dullcote, ale Modelmaster matt to juz nie to samo. Dullcote oficjalnie nie jest sprzedawany w ramach UE ze wzgledu na zawartosc jakichs zabronionych skladnikow, Modelmaster Matt ma inny sklad chemiczny i jest polmatowy. Wyprobowalem co najmniej cztery rozne sloiczki tego specyfiku i za kazdym razem efekt jaki osiagalem byl jedynie polmatowy.
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Robson pisze:Przyznam się że tez próbowałem dipów army paintera i też (po zapachu:P) wnioskuję że to sama bejca, może troche lepiej rozcienczona i zebrana "z góry" zeby nie było kluchów, ale 90zł za 200ml bejcy chocby nie wiem jak dobra była? Spodziewałem się czegoś więcej :P

Ale sama bejca (czy to AP czy zwykła) ma jeden dobroczynny wpływ na figurki - to jest najlepszy laier jakikiedykolwiek widziałem w akcji. Figurki zabejcowane (trzepane) po prostu biją w wytrzymałości wszystko. Stąd bejca rzeczywiście jest bardzo dobra do malowania 20 wojowników do WHB, którzy często będą wożeni, nie zawsze w doborowych warunkach.

Ja wypracowałem taki standard malowania dipem, że napierw maluje jasnymi kolorami, potem dipuję, potem psiknięcie lakierem bezbarwnym (minimalnie), zeby usunąć połysk, potem poprawki/rozjasnienia krawędzi i na końcu jeszcze jedno drobne psiknięcie lakierem bezbarwnym. Wychodzi naprawdę fajnie.
Potworze byś zapodał jakieś fotki-żebym się musiał z Forum Strategie dowiadywać zamiast z tutoriala na BZ-wstyd!
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 stycznia 2011, 19:35 przez Cezary29, łącznie zmieniany 1 raz.
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
ungrim
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 13:49
Lokalizacja: wawa

Post autor: ungrim »

Popieram w całej rozciągłości i publicznie się dopraszam o jakiś know how;]
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2011, 08:31 przez ungrim, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”