Choroba megalityczna

Od czasów najdawniejszych do upadku starożytnego Rzymu.
mala_moskwa
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 21:10

Choroba megalityczna

Post autor: mala_moskwa »

Muszę rozwinąć następujące zagadnienie: choroba megalityczna, z czego wynikała i jakie były jej skutki. Jakieś sugestie?? :)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: choroba megalityczna

Post autor: Match »

Wynikała zapewne z jakichś wirusów/bakterii/grzybów - tak jak wszystkie choroby.
.
..
...
Rozumiem, że potrzebne Ci to do szkoły? Może chociaż jakieś minimum własnego wkładu w postaci bardziej opisowego przedstawienia tematu?
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
mala_moskwa
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2011, 21:10

Re: choroba megalityczna

Post autor: mala_moskwa »

Wiem jedynie, że "choroba" megalityczna to przenośnia bezsensu budowania np. piramid. Nie wiem niestety nic poza tym, przeczesałam internet, też nic. Nie wiem czy to nie nazwa, którą wymyślił mój historyk.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Choroba megalityczna

Post autor: AWu »

To wirus w typie grypy H5N1 przez którego rozprzestrzenianie się wiele kultur wnosiło w podobnych okresach budynki megalityczne..
:>

Aczkolwiek to tylko teorie, alternatywą jest replikator kodu kulturowego (tzw. Mem) który skaził populacja takimi pomysłami..
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Choroba megalityczna

Post autor: Match »

Ja ostatnio oglądałem serial dokumentalny oparty na badaniach znanego archeologa - dr. Daniela Jacksona.
Tam wyjaśniono, że budowle megalityczne były lądowiskami - muszę przyznać że to ciekawa i nowatorska koncepcja.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Choroba megalityczna

Post autor: Frederick »

Ze swojego punktu widzenia jako architekta ... przy bliższym zbadaniu tych budowli w Egipcie jak i tych na przykład z Peru można powiedzieć z pewnością że:

1/ Albo Starożytny Egipt wyglądał w sposób kompletnie odmienny od tego co wiemy, jak też i inne cywilizacje starożytne albo ..

2/ Nie oni to wszystko zbudowali ... czy też zbudowali swoje niektóre rzeczy, ale wykorzystując potężne starsze budowle.
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Choroba megalityczna

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ale ten temat to jest dla jaj? :P Bo nie do końca rozumiem pytanie... czy mamy wyjaśnić sens koncepcji megalityzmu, czy też sens budowania lądowisk dla kosmitów...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia starożytna”