Książka o Imperium Rzymskim

Od czasów najdawniejszych do upadku starożytnego Rzymu.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Kubo Zieliński to dobry start na rozpoczęcie przygody z najlepszym z Imperiów :)
Książki Profesora Krawczuka to też obowiązkowe pozycje. Po tym można się zagłębiać w wojskowość powoli.

Polecam na początek "W imię Rzymu" Goldsworthy, reprint jest za 15 zł (jak kupiłem za 50 :wall: 1 wydanie swego czasu).
Ciekawe i niedrogie są książki o bitwach Rzymu z serii Bellony Historyczne Bitwy i Infort Editions, tylko unikaj Pana Gazdy i Dzieszyńskiego bodajże.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Inkub »

Jesli jestes anglojezyczny (w stopniu powiedzmy lekkosrednim) to godna polecenia na poczatek jest ksiazka dotyczaca scisle interesujacego Cie tematu. Imperium Rzymskie i wojna - a w zasadzie Rzym i wojna, bo dotyczy ona dziejow od zalozenia Rzymu do okresu upadku Cesarstwa Zachodniego. To publikacja Osprey'a, zatytulowana Rome and her Enemies. Krotka recenzje napisalem parenascie dni temu u siebie na blogu - jest tutaj.http://miniwojna.blogspot.com/2011/01/rome-and-her-enemies.html
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Książka o Imperium Rzymskim

Post autor: Frederick »

Ja bym polecił *Greece and Rome at War* autora Petera Connoliego. Bardzo solidna rzecz bardzo fajnie zilustrowana. Podoba mi się takie bardzo dokładne badanie każdej kwestii opisywanej w książce w oparciu o archeologiczne znaleziska. Schematy bitew dokładne ... zdjęcia miejsc bitew, schematy taktyczne rozrysowane co do żołnierza, schematy rozwoju zbroi i broni chronologiczne. Jest prawie wszytko ... jedyna wada jest taka, że w opisie historycznym ma luki ta książka. No ale żeby wszystko opisać od początków i do końca epoki antyku trzeba było 6 takich książek.
Szkoda też że po polsku podobno ją nie wydano :?
Obrazek
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia starożytna”