KONKURS OSPREY'OWY - XXIV edycja

Zakończone edycje Konkursu Historycznego Forum Strategie i innych konkursów z nagrodami.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KONKURS OSPREY'OWY - XXIV edycja

Post autor: AWu »

Moja odpowiedz na 3 byłaby taka: Był to jedyny język znany przez wszystkie uczestniczące osoby :>
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: KONKURS OSPREY'OWY - XXIV edycja

Post autor: Raleen »

Tym razem odpowiedź otrzymałem tylko jedną (od Leliwy) i częściowo nie była ona prawidłowa, ale ponieważ to jedyna odpowiedź jaką otrzymałem, nagroda wędruje do Leliwy :).

Nie przypuszczałem, że ci dragoni rosyjscy sprawią taki kłopot. Jeśli ktoś wiedział, że car forsował wykorzystanie dragonów w szyku pieszym, można się było domyślić. Tutaj jednak Leliwa także poległ. Pytanie drugie - myślę, że istotną podpowiedzią było stwierdzenie, że generał ten pochodził z Wielkopolski, niezbyt wielu takich generałów było w tym okresie, a akurat Dezydery Chłapowski był bardzo charakterystyczny, bo po powstaniu powrócił do Wielkopolski i prowadził tam pracę organiczną, był też silnie związany z tym regionem Polski. Pytanie trzecie - podobnie jak pierwsze, także było trochę na inteligencję ;). Tutaj Leliwa prawidłowo odgadł, że na naradzie musiał być obecny Francuz, tylko wytypował złego generała. Pytanie czwarte - sądzę, że najprostsze. Jeśli ktoś interesował się choć trochę tym okresem i uważał na lekcji historii w szkole, powinien skojarzyć Giełguda i to, że go zastrzelono przy przekraczaniu granicy, także tematycznie było to związane z pozostałymi pytaniami, co powinno ułatwiać ewentualne poszukiwania.

Zgadzam się jednak, że ta edycja konkursu była bardziej wymagająca.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: KONKURS OSPREY'OWY - XXIV edycja

Post autor: Kretus »

1 i 4 nie sprawiły nam problemów, w 2 nie mieliśmy pewności ale Maciejus obstawiał właściwą osobę. Za to język nas rozłożył, więc nic nie wysłaliśmy.
Gratulujemy zwycięzcy.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KONKURS OSPREY'OWY - XXIV edycja

Post autor: AWu »

Język był dla mnie najprostszy :>
Pozostałe Ok.

Ale 1 ..
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Konkursowe”