Ogólna dyskusja o systemie

Forum systemów bitewnych "De Bellis Renationis", "Field of Glory" oraz "Field of Glory Renaissance".
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Pablo »

No i zaciągnąłem gada. :D

Gad to nie jest typowy pdf, tylko program do czytania instrukcji. Instalacja ma jakieś 26 MB do tego jest numer licencyjny.

Teraz jestem w fabryce, ale wieczorem odpalę gada w domu i zdam relację co i jak.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Greebo »

No to nie wiem czy się da tym dzielić ;)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: GRZ »

Wszystko się da :)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Pablo »

Złe wieści. Zgodnie z przewidywaniami Kretusa i Greebo możliwość wspólnej partycypacji nie jest prosta, a nawet mało prawdopodobna.

Po pierwsze do ceny 15$ doliczają vat 23%, co nico podraża zakup. Następnie dostajemy maila z linkiem do ściągnięcia i z numerem seryjnym programu Field of Glory Reader. Po zainstalowaniu programiku trzeba połączyć się z internetem i ściągnąć właściwą książkę, na razie są dwie FOG 2,0 i rozszerzone armii listy Rise of Rome. Oczywiście wszystko wymaga dodatkowego wpisania numeru seryjnego. Sam FoG zajmuje jakieś 117 MB na które składają się rulsy wyglądające jak książka w pdf tylko z lepszym interfejsem, a sam FoG Reader jest dosyć przyjazny w obsłudze.

Możliwość edycji i drukowania istnieje, ale tylko przez Print Screena i wklejanie do Painta np.
Do tego jest utrudniona przez to, że cała strona z książki nie moeści się na ekranie.

Na razie to tyle, jak coś wykoncypuje to dam znać. Chyba, że macie jakieś pomysły w tym temacie. ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Telamon »

A mógłbyś może zrobić testowa focie listy Seleukidów i Późnych Żydów z Rise of Rome? Interesuje mnie czy nanieśli jakieś poprawki.

Coś mi się zdaje iż trzeba będzie jednak wydać te 60 zł...
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: GRZ »

Pablo pisze: Możliwość edycji i drukowania istnieje, ale tylko przez Print Screena i wklejanie do Painta np.
Do tego jest utrudniona przez to, że cała strona z książki nie moeści się na ekranie.
Trzeba użyć lepszych narzędzi.
Na pewno jest coś w necie do zautomatyzowania procesu prtsc. Gdy mamy już wszystkie screeny trzeba je podocinać i posklejać, również batchowo. Użyłbym imagemagicka ale to wymaga znajomości pisania skryptów. Wydaje mi się że można by użyć do tego gimpa. Istnieje wtyczka umożliwiająca przetwarzanie batchowe. Potemu już tylko gotowe strony wrzucić do pdfa i rozsyłać.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Telamon »

Właśnie próbuję dowiedzieć się u źródła, chyba najlepszego - czyli z samego podręcznika. To jakieś dwa screeny, wrzucone na jakiś fotosik, całość operacji zajmie 1,5-3 min, a informacje w ten sposób pozyskane są jak najbardziej rzetelne. Myślę iż jest to ciut lepsze niż przegrzebywać obce forum. ;)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Pablo »

Armii listów do Rise of Rome na razie nie zaciągnąłem z kilku powodów. Jak się znajdą chętni to nie ma sprawy okres ten jest dla mnie wielce interesujący. Print screena z tabelek zrobić to dla mnie też nie problem (pomijam wtedy piękny rys historyczny i obrazki Ospreya:)), gorzej z całym podręcznikiem.

Jeśli chodzi o korzystanie z wersji elektronicznej 2.0 na razie nie widzę problemu. Z tego co oglądnąłem podręcznik, zmian za dużo nie ma (ale tymi informacjami podzielę się pewnie wkrótce), więc w zupełności do gry wystarczy stary podręcznik i zajomość przepisów z 2.0. Prawdopodobnie dlatego, że nie ma dużo zmian zdecydowali się na taką właśnie wersję, a nie drukowaną. Napewno potrzebna będzie do gry nowa skrótówka, bo w tabelkach się trochę pozmieniało. Doszły między innymi prostsze rozkazy dla piechoty undrilled z załączonym dowódcą. Jak dla mnie to w zupełności wystarczu print screen z tabelek.

GRZ - ja niestety naukę z programowaniem zakończyłem na Fortranie 77, więc takie java scripty są mi totalnie obce.
Jeśli masz czas i chęć zapraszam do siebie w sobotę możemy pokombinować nad zrzutem do pdf. Mieszkam na Bielanach.
Jestem też standardowo w niedzielę w Agresorze więc mogę zabrać kompa jak chciałbyś pokombinować.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: GRZ »

W jakich godzinach będziesz w Agresorze?
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Pablo »

GRZ pisze:W jakich godzinach będziesz w Agresorze?
W niedzielę będę od 10.00 do co najmniej 16.00 - 17.00.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Pablo »

Wieści z frontu ciąg dalszy...

Dzisiaj w zasadzie problem został rozwiązany. Zainteresowanych wersją pdf proszę o potwierdzenie ale już na pw.

Schodzimy do podziemia :twisted:
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Greebo »

W czasie świat miałem wreszcie trochę czasu żeby porównać tekst FoG z tekstem FoG 2.0.

Jest to pierwszy krok do przetłumaczenia zmian tak abyśmy mogli korzystać również z polskiej wersji FoG 2.0.

Ustaliłem już wszystkie zmiany i wydaje mi się że choć w sumie jest tego niewiele to jednak nie są to tylko zmiany kosmetyczne.

Zmianie uległa nie tylko tabela ruchów (gdzie rozróżnia się obecnie ruchy BG z dowódca lub bez), sami dowódcy zmienili swoje możliwości (obecnie od jakości dowódcy zależy iloma BG może dowodzić razem - przedtem ograniczał go tylko zasięg dowodzenia i nawet najsłabszy mógł dowodzić razem wieloma BG), no i nastąpiły spore zmiany w walkach. W którejś kategorii (nie pamiętam czy w strzelaniu czy w walce wręcz ale chyba w strzelaniu), nie ma już podwójnej przewagi (czyli "++") zmianie uległy też same przewagi (inaczej są teraz na pewno dawane "+" za niektóre bronie). Jeśli dobrze pamiętam słonie dostały dodatkową kość do walki (w każdym razie są jakieś zmiany w ilości kości do walki) Dodano co najmniej jedna zasadę z FoG R o tym co robią wrogie BG kiedy nasza robi zwrot (zmienia front w prawo lub w lewo) i kontaktuje się z wrogą BG. Są też nowe zasady dotyczące kolumny - dotyczące zarówno ruchu jak i walki z taka formacją. A jeszcze a propos ruchów zwiększono szybkość niektórych wojsk.

Generalnie będę się starał szybko przetłumaczyć wszystkie zmiany, dodać je do starego tłumaczenia i utworzyć w ten sposób polską wersję FoG 2.0
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Telamon »

Mógłbyś napisać coś więcej o dowódcach? Dalej mamy ten zasięg? I ile jaki dowódca może dźwigać BG (to dość poważna zmiana).
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Greebo »

"Zasięg dowodzenia" nadal jest i musi obejmować BG połączone do wspólnego ruchu (czyli w "Linii bojowej".)

Teraz jest jednak tylko dodatkowym warunkiem a głównym określającym ile BG może być w "Linii bojowej" jest "poziom dowódcy"

Inspirujący (najlepszy) może prowadzić 6 BG, Doświadczony (Polowy) - 4 BG a Niedoświadczony (Młodszy) - tylko 2.

W podręczniku (wersja podstawowa) był rysunek który pokazywał, że właśnie Niedoświadczony (TC) prowadził 4 BG bo wszystkie mieściły się w jego "Zasięgu dowodzenia" wynoszącym 4MU.

Teraz (W 2.0) ten sam rysunek ma generała Doświadczonego (Polowego) (FC) (bo dopiero on może dowodzić 4 BG) i z rysunku zniknął zupełnie "Zasięg dowodzenia" jaki był narysowany w wersji podstawowej.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Ogólna dyskusja o systemie

Post autor: Jarek »

Podręczniki po okazyjnych cenach, szkoda że nie do renesansowego.

http://northstarfigures.com/list.php?&man=77&page=1
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBR, FoG, FoGR”