VIII Grenadier (2013)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

VIII Grenadier (2013)

Post autor: Raleen »

VIII edycja GRENADIERA odbędzie się, zgodnie z planem, w weekend 24-26 maja 2013 na Cytadeli warszawskiej. Zakładam temat na wszelkie sprawy związane z tegoroczną imprezą.

W tym roku będą pewne zmiany natury organizacyjnej, na samej Cytadeli, ale o tym postaram się napisać w ciągu tygodnia.

Jak w latach poprzednich, zachęcam do pojawienia się i wzięcia udziału w imprezie. Mam nadzieję, że uda nam się pojawić w licznym gronie i że będzie dobra okazja spotkać zarówno nowe osoby, jak i starych bywalców. Wątek tradycyjnie można wykorzystywać do umawiania się na rozgrywki i wszelkie ogłoszenia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Samuel »

Ja bardzo wstępnie deklaruję obecność, acz nie przez cały czas, z uwagi na odbywającą się w Warszawie Komisję Bizantynistyczną w sobotę pojawię się dopiero ok. 16.00, będę jednak już w piątek. Mam nadzieję, że parę osób z Młodej Gwardii dotrze do Stolicy, jeśli chodzi o Starą, słyszałem już deklaracje ;) . Mam pytanie do Organizatora, jak wygląda kwestia grania w wieczór piątkowy (miejsce, godzina) i do której gramy w niedzielę?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Raleen »

Ano w piątek granie będzie jak wszystko na to wskazuje, i tym razem już zdaje się na miejscu, natomiast będą też pewne zmiany organizacyjne, o czym postaram się napisać w ciągu tygodnia. Będzie można siedzieć w piątek wieczór i w sobotę prawie dowolnie długo. W niedzielę impreza kończyła się zwykle o 16-tej, ale i tu w tym roku sądzę, że da się ponegocjować by było można posiedzieć dłużej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Silver »

W tym roku mogę grać od piątku do niedzieli ale mogę zostawać „tylko” do 22:00 ale liczę szczególnie chyba w sobotę na wieloosobową wielogodzinna partię.
Chętny jestem aby przynieść coś z tego (alfabetycznie): Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar (w to jeszcze nie grałem), Crown of roses (w to jeszcze nie grałem), Imperium Romanum, Italia, Orzeł i Gwiazda, Smuta, SPQR, Sun of york, Sword of Rome, Tannenberg,
Ewentualnie mogę też wziąć: Eagles of the empire Eylau, Espana 1936, Fire in the sky, Hammer of the scott, Here I Stand, Kutuzov, Napoleonic Wars, Onward Christian Soldiers, Wellington, inne rosyjskie gry o znanych bitwach z ich historii np. Borodino.
Może będę miał Rebel Raiders oraz Iron&Oak ale nie gwarantuję że do tej pory będę gotowy do tych rozgrywek bo nie wiem czy zdążę do tego czasu przetłumaczyć instrukcje.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: clown »

Ja również się deklaruję z obecnością, natomiast jak z graniem nie wiem, bo możliwe, że będę z córką, więc raczej będzie to wtedy szansa na krótsze i lżejsze gry oraz spotkania towarzyskie. Poza tym chcę jej pokazać stolicę :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Samuel »

Ja deklaruję się przywieźć "Orła" - nawet, jeśli nie znajdzie się czas i ekipa na rozgrywkę 6-osobową, zawsze będę mógł zainteresowanym zademonstrować mechanikę w wersji na 2 osoby. ;) Mam nadzieję, że Rebelianckie Rajdery Kapitana Silvera będzie można choćby pomacać ;) , jestem chętny do gier (planszowych) prostych, łatwych i przyjemnych typu UKC i No Retreat (ten ostatni tytuł zdecydowanie mi podszedł, ale, że zapewne krakowski egzemplarz zwrócę już Właścicielowi, musiałby się pojawić ktoś z własnym). Fascynująca byłaby rozgrywka z Raubritterem w jego przepysznie wyglądającą Italię. Z gier wymienianych przez Silvera chyba najciekawiej brzmi Espagna 1936. :)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Kretus »

Czy nocleg z soboty na niedzielę w jakiejś szkole (?) przy konwencie można zorganizować przez forum, czy też lepiej zwracać się bezpośrednio do organizatorów przez stronę internetową konwentu ?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Raleen »

Do końca tygodnia dam znać jak to będzie wyglądać, bo najprawdopodobniej z tego noclegu będzie korzystała głównie ekipa planszówkowa i reszta ludzi od nas z forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: maciunia »

Witam, ja mogę być w piątek od początku do końca. Najchętniej zagram w coś dwuosobowego albo jakieś heksy, mogę przynieść Wilderness War, The Caucasus Campaign, Coral Sea albo Orły i Rakiety :)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: clown »

Ja bardzo chętnie Orły i Rakiety przetestuję :) oprócz tego 1863 i jedną niespodziankę od siebie (nie moją rzecz jasna) :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Wilk »

Jeśli będę (będę tuż po powrocie z objazdu ze studentami, a to bywają męczące imprezy ;) ), to wyłącznie w niedzielę. Chętnie poznałbym Infidela, na ten przykład. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Raleen »

VIII Grenadier - zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=127
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Leliwa »

Niniejszym zgłaszam się na całość. Od piątku do niedzieli z noclegami, co uprzejmie zgłaszam Koordynatorowi.

Tradycyjnie przytaskam Sukcesorów.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Petru Rares »

Zgłaszam swój udział jako gracz w Grenadierze; niestety ze względu na zajęcia ze studentami tylko na późnopopołudniowe i nocne granie w piątek i sobotę. Ale mam ambicję ciorać w sobotę i może również w piątek w nocy do upadłego.

Tradycyjnie mogę przynieść (i przyniosę kilka z nich):
Monmouth
Washington's War
Wilderness War (samoróbka)
Reds! (samoróbka)
Mountains aflame - samoróbka o C.K. ofensywie na Włochów w 1916 (proste I go You go)
Zwycięstwa Maurycego Saskiego
Nieuport
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Grenadier (2013)

Post autor: Leliwa »

To może:
1) skończymy Nieuport, który zaczęlismy w Niepołomicach,
2) nauczysz mnie Monmouth
3) Albo pykniemy Waszyngtona, ja wtedy nie będę musiał taskać swojego.

Czy jesteś zainteresowany którąś z wersji?
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 maja 2013, 10:37 przez Leliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”