IX Grenadier (2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – rekonstrukcja walk z I wojny św. i rekonstrukcje historyczne ogólnie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=148
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – rekonstrukcja walk z kampanii wrześniowej 1939 roku:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=148
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – rekonstrukcja walk z Powstania Warszawskiego:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=148
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Raleen »

Na koniec relacji z rekonstrukcji jeszcze bonusowo jedno zdjęcie japońskiego rekonstruktora (zwłaszcza jabu powinien być zainteresowany). Z tego co mi wiadomo, była na imprezie grupa rekonstrukcyjna japońska, niestety obawiam się, że jednoosobowa (ale to są informacje do potwierdzenia, jak widać nasi koledzy z grupy REKO mieli po sąsiedzku stanowisko, więc można sprawdzić).

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Petru Rares »

Japończyków było co najmniej dwóch. Oprócz Pana uwiecznionego na zdjęciu był też pewien młody żołnierz japoński. Wydaje mi się, że wzbudzali duże zainteresowanie i mieli sporo roboty z pozowaniem do zdjęć.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: clown »

Był i był ostro musztrowany przez tego starszego :) to chyba jedyny klimatyczny obrazek jaki zapamiętałem z części przebierankowej Grenadiera :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Grenadier (2014)

Post autor: Franek Strzała »

Chcialem bardzo podziekowac Organizatorom a w szczegolnosci Raleenowi za organizacje Grenadiera. Bylem tylko w sobote ale ubawilem sie po pachy przy grze Struggle of Empire. Dzieki Panowie za udana rozgrywke i juz mi sie morda usmiecha na przyszle rozgrywki :)
Dla Sylwka specjalne podziekowania za przytrzymanie stolika na ktorym potem moglismy grac :) Potem sam juz pilnowalem i musilem odganiac innych jak 'muchy od g...'.
Osobiscie forma Grenadiera bardzo mi sie podoba i obecnosc figorkowcow, grup rekonstrukcyjnych, sklepow i ludzi odwiedzajacych odbieram jako cos pozytywnego i w moich oczach zwieksza to atrakcyjnosc grania przynajmniej dla mnie :)
Jestem jak najbardziej za obecna forma konwentu. Dobrym pomyslem byloby spotykac sie czesciej w tak duzym jak na wargaming gronie :)
pozdrawiam
Franek
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”