III Grenadier (2008)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

III Grenadier (2008)

Post autor: Raleen »

Zbliża się czas trzeciego już Grenadiera. Nie mam jeszcze informacji co do dokładnego terminu. Rok temu był w pierwszy majowy weekend, z wykorzystaniem 1 i 3 maja jako dni wolnych. Za pierwszym razem w początkach kwietnia. Trzeba więc liczyć, że w tym roku czasowo odbędzie się mniej więcej w tych samych granicach.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 kwietnia 2010, 16:44 przez Raleen, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że Grenadier będzie w maju, najpewniej jak rok temu. Póki co kontakt z głównym organizatorem mam utrudniony, ale postaram się w niedługim czasie (mam nadzieję) wywiedzieć się o szczegóły. W każdym razie wiemy z tego na razie tyle, że nie w kwietniu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Wiadomo coś więcej. Maj się zbliża wielkimi krokami a tu cisza. Niech ktoś miejscowy przeprowadzi jakąś akcję wywiadowczą.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Faktycznie, przez te reorganizacje niemal zapomnieliśmy... a już czas bliski.

Postaram się wywiedzieć wkrótce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Post autor: ragozd »

Konwent odbędzie sie 17 maja w godz. 9-19 w DKŚ na Smolnej.
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Ponarzekam. Lepszego terminu nie było? W tym samym czasie odbywa się konwent gier wojennych w Łodzi. Wydaje mi się to kłopotliwą sytuacją co dla niektórych.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki ragoździe za info. Cóż, organizator rzadko zagląda do sieci, może gdyby robił to częściej, udałoby mu się lepiej skoordynować termin z innymi imprezami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Nastapila istotna zmiana w terminie imprezy.
Konwent odbedzie sie jednak 14 czerwca.
Strona tegorocznego Grenadiera jest aktualnie przygotowywana.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Wysłany: Sro 05 Mar, 2008 14:30
Raleen pisze:Świetna inicjatywa. Moje gratulacje!

Niewykluczone, że wpadnę na jeden dzień, ale dziś jeszcze trudno mi się deklarować.

Ja ze swojej strony zapraszam Was do wpadnięcia na konwent Grenadier, który będzie w początkach maja, tuż przed Wami, byłaby okazja się poznać i przy okazji możecie też zapromować swoją imprezę. W końcu z Warszawy do Łodzi i vice versa nie jest daleko.

Jeszcze raz życzę sukcesów!
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 12:25 Temat postu:
Raleen pisze:Dzięki ragoździe za info. Cóż, organizator rzadko zagląda do sieci, może gdyby robił to częściej, udałoby mu się lepiej skoordynować termin z innymi imprezami.
Data konwentu w Łodzi była ustalona w lutym a na tym Forum podana 3 marca, kiedy nikt nic jeszcze nie wiedział o Grenadierze.
Rzeczywiście za rzadko zaglądam, dopiero teraz takiego "kwiatka" zauważyłem :lol:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To szczęśliwie wyszło, że organizator Grenadiera przesunął termin. Chociaż 14 czerwca to jest zwykle sesja i studentów na ten konwent to zbyt wielu mu nie przyjdzie. Ale pewnie inaczej się nie dało.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zbliża się konwent Grenadier. Pora się decydować, kto się wybiera i w co będziemy grać, bo organizatorzy chcieliby wiedzieć.

Wszelkie propozycje mile widziane.

Apeluję jednocześnie by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zwierz »

Ja chcę zaprezentować Szwadron - trzeba mi będzie kawałka stołu tak z 120x200 cm - terenów będę trochę miał więc będę mógł też użyczyć jak będzie ktoś potrzebował do jakichś bitewniaków.
Semper incerti exitus proeliorum sunt
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

Hej :) bardzo chętnie przyjedziemy z PYRLANDII - ja i Markas (o ile nam nic nie wyskoczy ze studiami) :) chętnie zagramy w kircholm, grunwald, tannenberg - dragonowską klasykę :) ale otwarci jesteśmy na wszelkie propozycje - żadni z nas ortodoksi - także nawet w miarę szybko przyswoimy sobie zasady proponowanej przez kogoś gry - jesli znajda sie chętni :) Pozdrowienia !!
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Zamieszcze krótką notke:

GRENADIER 2008 – konwent gier historycznych


W dniu 14 czerwca 2008 r. odbędzie się w Warszawie kolejna, III już edycja Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych GRENADIER. Konwent tradycyjnie odbędzie się w Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej 9 w Warszawie.


Podczas trwania imprezy w godz. 10.00 – 19.00 przewidziane są liczne atrakcje:


- pokazy historycznych gier bitewnych i planszowych połączone z nauką gry dla początkujących,

- turnieje gier planszowych i bitewnych

- pokazy grup rekonstrukcji historycznej


Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie konwentu: www.grenadier.wargamer.pl


Zapraszamy każdego, kogo chce w niezapomniany i wyjątkowy sposób spojrzeć na historię do przeznaczenia kilku sobotnich godzin na odwiedzenie GRENADIERA, by przekonać się o tym jak fascynującym i ciekawym hobby jest historyczny wargaming.


Wstęp i udział w każdym punkcie imprezy jest bezpłatny a dla aktywnych uczestników imprezy organizatorzy przewidzieli darmowy poczęstunek.


Organizatorem imprezy jest Dom Kultury Śródmieście z Warszawy, pracownie mikromodelarstwa Strateg i Grot z Warszawy oraz firma Wargamer.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No, ja po południu koło 18 mam ślub mojego dobrego starego kolegi bywającego u nas na forum pod wdzięczną ksywką Czerwony Kapturek, a że takich kolegów ma się zwykle niewielu, to nie mogę go opuścić, ale do tego czasu i pewnie później, jeśli będziecie siedzieć późnym wieczorem, będę. Proza życia :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”