V Grenadier (2010) - rozgrywki w DBA

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pewnie sprawy organizacyjne odnośnie Grenadiera będą się klarować w okolicy najbliższego weekendu, w każdym razie osoby spoza Warszawy, jeśli szukają noclegu, proszę się kontaktować ze mną (chyba że ktoś ma załatwiony gdzie indziej), najlepiej przez PW na forum. I generalnie, im szybciej w tych kwestiach, tym lepiej. Część grających w DBA gra jednocześnie w Operation Overlord, tak że będzie łatwiej się zgrać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Potwierdzam że w poprzenią niedzielę Tomek dokonywał juz osobistej inspekcji Cytadeli więc wszystko się powoli domyka.

Przepraszam że ostanio mnie raczej nie ma ale byłem troche zajęty ale mam nadzieje że po świętach będe już normalnie.

Mam również swiadomość że rozgrywko Ligi trochę nam się skumulowały (koniec kwietnia i początek maja) ale jest to niezależne ode mnie Tki termin Grenadiera.

Mimo wszystko proszę o zgłaszanie się chętnych do Ligi w Warszawie na Grenadierze.

Wstepnie zarezerwowałem u Tomka 6-7 stołów dla 12-14 graczy!

Mam nadzieje że spotkamy się włąśnie w takim gronie!
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Na niedzielę proszę mnie wpisać od razu.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Również potwierdzam swój udział w niedzielnym turnieju :)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Zgłaszam się na niedzielę :)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Cieszę się z pierwszych zgłoszeń!

Mam nadzieje że będzie nas wiećej niż ostatnio.

Dokładniejsze zasady turnieju postram się przedstawic niebawem.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Ja sie niestety nie zadeklaruje... Jak będzie marna pogoda to będę, ale jak będzie dobra to będę latał.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

No to wbrew tradycji należałoby zyczyć nam złej pogody na 9 maja ;)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Niedziela, 9 maja? Będę. Wszak to 'djeń pabiedy', więc uznaję to za doby omen, ho, ho. Kto jeszcze z Południa się wybiera?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Byłem na wspomnianym wcześniej spotkaniu na Cytadeli. Jest kilka miejsc dla DBA i ogólnie figurek, tak że ostateczna lokalizacja nie jest jeszcze przesądzona. Widziałem też cały teren, zapowiada się naprawdę niezła impreza, w której mam nadzieję wszyscy nasi forumowicze zaprezentują się jako jedna ekipa. Więcej informacji będzie jeszcze w ogólnym wątku konwentowym:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... c&start=45
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

[center]II Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA w ramach OL DBA '10 [/center]

Ogólnopolska Liga DBA 2009/2010 działa dzięki stronie „Bitewny Zgiełk” i „Forum Strategie” umożliwiającym graczom z całej Polski kontakt ze sobą.

[center]TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ NA KONWENCIE GRENADIER
9 MAJA 2010
[/center]
Turniej jest rozgrywany zgodnie z ustalonymi zasadami Ligi i poniższym regulaminem.

[center]ZACZYNAMY O 9:00 [/center]
Niestety ze względu na fakt iż najprawdopodobniej będziemy musieli skończyć ok. 16 (przewidywana godzina zakończenie Grenadiera) bardzo ważne jest żebyśmy zaczęli punktualnie.

[center]REGULAMIN WRL DBA [/center]

Wstęp i lokalizacja:
Wstęp na Grenadiera jest bezpłatny. Wśród graczy WRL zebrane zostanie ŁĄCZNIE 10zł jako składka na nagrody dla zwycięzców w Ogólnopolskiej Ligii. GRENADIER odbywa się w tym roku na terenie Warszawskiej Cytadeli. Dokładna lokalizacja WRL na terenie Grenadiera zostanie określona przez organizatorów.


Armie:
1. Każdy z uczestników powinien posiadać w pełni pomalowaną armię i obóz. Każda armia powinna składać się z 12 elementów + element Ciurów Obozowych lub obóz z figurkami. Obóz bez elementu Ciurów Obozowych lub figurek jako części składowej obozu będzie traktowany zgodnie z przepisami jako nie broniony i przeciwnik będzie mógł go zająć bez walki.
2. Jeśli armia posiada możliwość alternatywnego zestawienia składu, należy przed pierwszą bitwą ustalić skład armii. Skład ten nie może uleć zmianie w trakcie trwania turnieju.
3. W turnieju mogą wziąć udział wszystkie armie z podręcznika DBA 2.2. Gramy armiami w skali 15mm.
4. Armie do gry można wypożyczyć od koordynatora lokalnego pod warunkiem zgłoszenia tego do 7 maja do godz. 20 (przy zgłoszeniu do Gry).

Pomoce:
Każdy z graczy w miarę możliwości proszony jest o przyniesienie zestawu własnych miarek i kości.

Bitwy:
1. Liga jest rozgrywana w formule OPEN.
2. Każda bitwa powinna być zakończona w ciągu godziny i piętnastu minut od rozpoczęcia.
3. Jeśli w tym czasie gracze nie zakończą rozgrywki, sędzia podliczy punkty, które zdobyli do tej pory gracze (zniszczone elementy/obóz) i tylko te punkty zostaną zaliczone graczom. Bez DUŻYCH punktów.
4. Jeśli gracz podda bitwę przed jej zakończeniem druga strona strony otrzymują punkty normalnie.
5. Jeśli ze względu na zakończenie imprezy nie wszyscy gracze ukończą swoje gry WSZYSTCY gracze (również Ci którzy zakończą swoje bitwy) otrzymają tylko małe punkty. Duże punkty nie zostaną przyznane nikomu za ostatnią grę.

Punktacja:
1. Zwycięzca otrzymuje 1 DUŻY punkt za wygraną bitwę.
2. Przegrany otrzymuje 0 DUŻYCH punktów za przegraną bitwę.
3. O zwycięstwie w turnieju decyduje większa liczba zdobytych DUŻYCH punktów.
4. W przypadku równej liczby DUŻYCH punktów, o zwycięstwie w turnieju, decyduje większa liczba zniszczonych elementów przeciwnikom.
5. W przypadku równej liczby zniszczonych elementów przeciwnikom, decyduje mniejsza liczba straconych elementów własnych.

Pary graczy:
1. Graczy do pierwszej gry rozlosuje koordynator przed imprezą.
2. Kolejne pary będą dobierane według wyników wcześniejszych gier.
3. W przypadku wątpliwości do wyników gier będą dodawane wyniki uzyskane dotychczas przez gracza w Lidze.
4. O ile pozwoli na to liczba uczestników żaden gracz nie będzie grał dwa razy z tym samym graczem.
5. Jeżeli par nie będzie można dobrać w sposób określony w pkt 2 i 3 powyżej pary zostaną dobrane przez koordynatora z zachowaniem zasady określonej w pkt. 4.

Harmonogram:

9:00 - 10:15 I GRA
10:20- 11:35 II GRA
11: 40 – 12:55 III GRA
13:00 – 13:30 Przerwa
13:30 – 14:45 IV GRA
14:50 – 16:05 V GRA
16.10 -rozdanie nagród

Zgłoszenia:
Zgłoszenie proszę wysłać na pw, podając imię, nazwisko, pseudo i miasto, które się reprezentuje. Wszystkie armie są niejawne do momentu rozpoczęcia gier, byle spełniały warunki regulaminu. Termin zgłaszania do gry mija 8 maja o godz. 20:00.

Plansze i tereny:
Jeśli któryś z graczy ma możliwość przywiezienia planszy do gry a zwłaszcza terenów do gry, proszę zaznaczyć to w zgłoszeniu. Chętnie skorzystamy z Waszej pomocy.



Prośba do Administratora:
Taką samą wiadomość zamieszczę w tematach DBA. Proszę jej stamtąd nie kasować!
Ostatnio zmieniony środa, 28 kwietnia 2010, 09:00 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Na dzień 27 kwietnia (11 dni do dnia D ;)) lista graczy którzy zgłosili się na WRL DBA na Grenadierze wygląda następująco:

[center]1. Jarek Kocznur (Greebo)
2. Piotr Ciszewski (Cisza)
3. Konrad Brzozowski (Kadzik)
4. Piotr Cichy (Yori)
5. Adrian Stolarczyk (Szeperd)[/center]


Serdecznie zapraszam wszystkich którzy się jeszcze nie zgłosili do udziału w zabawie.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”