VI Grenadier (2011)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Raleen pisze:Ok, to kto się jeszcze wybiera i kto z Was byłby w piątek wieczorem?

Yautay, z SPQR damy radę, mi się już udało zagrać i jest to do ogarnięcia.
Ja z chęcią przyjadę w piątek :) Jeżeli tylko będzie możliwość przespania się na miejscu.
Odnośnie SPQR nie będzie problemu jeśli wykorzystamy Twój egzemplarz, ja przyjadę z plecakiem, więc mam ograniczoną ilość miejsca ;/

Pozdrawiam!
Michał
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Petru Rares »

Zgłaszam swoje przybycie w piątek wieczorem na granie w pracowni. W moim przypadku natomiast nocleg w pracowni nie będzie konieczny.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Leyas »

Ja jestem chętny na nocleg w pracowni, a także również w sobotę (to już obojętnie gdzie). Chętnie zagram w Men of Iron (@ Petru), a także zapoznałbym się z M&P (@ Yautay). ;)
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Yautay pisze:Odnośnie SPQR nie będzie problemu jeśli wykorzystamy Twój egzemplarz, ja przyjadę z plecakiem, więc mam ograniczoną ilość miejsca ;/
Oczywiście, będę miał SPQR, Silverowy dokładnie rzecz biorąc, nie mój ;) .

Co do chętnych do grania ze mną mam natomiast taką uwagę: ze wszystkimi nie zagram na raz, więc starajcie się ze sobą także poumawiać, a w sobotę i niedzielę trochę sprawy organizacyjne też mnie mogą pochłaniać, choć na pewno nie więcej niż na Polach chwały.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Ja zgłaszam się na nocleg w pracowni! :)

Przywiozę RoR-a

Petru, ja byłbym chętny na Ścieżki.

Do SPQR mogę także zasiąść...
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Raleen pisze:Pomysł z TDC fajny, ale obawiam się, że będzie ciężko zebrać więcej graczy do tej gry.

Apel do wszystkich - napiszcie co będzie grane w tym roku/co szykujecie. Potrzebujemy tego do ogłoszenia konwentowego. W ciągu najbliższych dni powinno przybrać ostateczne kształty.
Jeśli się pojawię to chętnie przyniosę i zagram w:
Horus Heresy (krwawy chrzest już był w Agresorze)
coś z gier duetu Leonhard-Matthews (Founding Fathers, Campaign Manager 2008, 1960 The Making of the President)
Battletech
Ktoś chętny ?
Chętnie dosiądę się do RoRa, Bożego Igrzyska, ewentualnie Orła i Gwiazdy lub Smuty 1612.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Petru Rares »

Ha, zatem plany na Grenadiera krystalizują się. Gerhardzie, cieszy mnie bardzo Twoja chęć zagrania w Ścieżki. Nie mogę się też doczekać konfrontacji w Men of Iron z Leyasem ;D
Ostatnio zmieniony środa, 6 kwietnia 2011, 21:18 przez Petru Rares, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

Ja też zamierzam się pojawić. W piątek nie będę, ale w sobotę chętnie zagram w coś wieloosobowego, np. w RoR.
Ścieżki...aż się łza w oku kręci...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Ja także chciałbym zacząć od piątku i oczywiście preferuje wieloosobówki, szczególnie z osobami spoza Warszawy.
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Petru Rares pisze:Ha, zatem plany na Grenadiera krystalizują się. Gerhardzie, cieszy mnie bardzo Twoja chęć zagrania w Ścieżki. Nie mogę się też doczekać konfrontacji w Men of Iron z Leyasem ;D
Ok Petru więc jesteśmy wstępnie umówieni :)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Oki, Grenadier się przybliża, zostało już miesiąc czasu, więc kolejny monit z mojej strony.

Kto się jeszcze wybiera? Bo powoli warto by się zastanowić ile potrzeba stołów. Wszystko wskazuje, że w tym roku będzie nas więcej niż rok temu.

I co do planowanych rozgrywek, także zachęcam do interesowania się tematem :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lipa
Sergent
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek, 24 lipca 2006, 11:49
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Lipa »

Też zamierzam sie wybrać.
Tylko głupcy uczą się na własnych błędach, mądrzy ludzie uczą się na cudzych.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Świetnie. Jak byś wziął AVL albo Britannię przy okazji byłyby mi przydatne, choćby do celów zdjęciowych ;) .

Co do planowanego tutaj (i w jeszcze jednym temacie) Battletecha, też dobrze by było się sprecyzować, bo jakiś kącik trzeba będzie na to wydzielić i trochę pogadać z głównym organizatorem, bo niby konwent jest historyczny :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Post autor: brathac »

Powiemy że to wariacja na temat Weird War. A organizacyjnie? Tak na 8 osób stół by się przydał.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Oficjalnie zgłaszam się jako szeregowy uczestnik w tegorocznej edycji. Przyjedzie Aleksander, ja, śpiwór i karimata, co czyni mnie skłonnym do uczestniczenia przy stole z GBoH i SPQR. Postaram się przywieźć ze sobą kilka rozpisek do punktowych składów armii z SPQR i Aleksandra. Może uda się ustawkę jakąś ułożyć?

Chciałbym gościć w stolicy od soboty do niedzieli... i myślę, że korzystałbym z noclegów bezpłatnych, jeśli są one jeszcze dostępne.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”