W co gramy - Pola Chwały 2011

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

@Leyas
Washington's War
Jak najbardziej, o ile gra bedzie na miejscu, albo moja dojedzie z Muszyny, gdzie zostawiłem ją w depozycie. Jeśli dojedzie, to będzie też Blackbeard i Hannibal CvR

Przywiozę z sobą na pewno Men of Iron i Infidela.

Co do reszty nie wiem. Może Republic of Rome?

Może będzie też ze mną polski Hannibal?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Część już się umawiała, ale myślę, że bardzo dobrze, że Leliwa założył ten temat.

Dajcie znać kto co bierze/zamierza zabrać w tym roku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leyas »

leliwa pisze:@Leyas
Washington's War
Jak najbardziej, o ile gra bedzie na miejscu, albo moja dojedzie z Muszyny, gdzie zostawiłem ją w depozycie.

Co do Washingtona, to jeżeli Twój egzemplarz nie dojedzie to spróbujemy pożyczyć od Petru ;).
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

Coś z GBoH (do dwóch pudeł góra) - tylko czy Silver bądź Raleen przywiozą ze sobą SPQR? Jeśli tak i nadal chcecie stanąć na ubitym niepołomickim... stole - mogę zabrać z domu coś innego.

Infidel jako konkurencja dla egzemplarza Leliwy (co by sobie nie wydzierać :P ).

Boots on the Ground w ramach łatwych i szybkich oraz podobnie nieskomplikowane Solar Marine (taktyczne s-f). Zestaw Wings of War.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Petru Rares »

Leyas pisze:
leliwa pisze:@Leyas
Washington's War
Jak najbardziej, o ile gra bedzie na miejscu, albo moja dojedzie z Muszyny, gdzie zostawiłem ją w depozycie.

Co do Washingtona, to jeżeli Twój egzemplarz nie dojedzie to spróbujemy pożyczyć od Petru ;).
Jakby co, myślę że bez problemu będę mógł pożyczyć Wam WWR (chętnie również zagram z Wami w Washingtona, jestem także ciekaw Infidela).

Poza tym biorę na pewno Wilderness War.

Ponadto chętnie dosiądę się jako współgracz do For the People, Halls of Montezuma lub Espany 1936 - tych gier jednak nie posiadam, więc gdyby ktos planował zabrać i poszukiwał współgracza proszę o wiadomość.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

RyTo pisze:Coś z GBoH (do dwóch pudeł góra) - tylko czy Silver bądź Raleen przywiozą ze sobą SPQR? Jeśli tak i nadal chcecie stanąć na ubitym niepołomickim... stole - mogę zabrać z domu coś innego.

Infidel jako konkurencja dla egzemplarza Leliwy (co by sobie nie wydzierać :P ).

Boots on the Ground w ramach łatwych i szybkich oraz podobnie nieskomplikowane Solar Marine (taktyczne s-f). Zestaw Wings of War.
Jako aktualny wicemistrz Galicyjskich Manewrów reflektuję na WoW.

Miło będzie też zginąć za Proroka z rąk chłopców w wojskowych butach.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Marcon »

Na pewno wezmę Ścieżki Chwały, Sukcesorów i ze 2 heksówki (prawdopodobnie nowe Ardeny i Wiedeń).

Jakby był ktoś chętny to mogę wziąć Grunwald, Rok 1920, Stalingrad lub polskiego Hannibala.

Jakby coś to byłbym chętny do grania w jakieś wieloosobówki (HiS? NW?)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Jak zwykle na takich dłuższych imprezach preferowałbym dłuższe i wieloosobowe gry.
Chciałbym się wcześniej umówić bo wolałbym nie dźwigać sterty pudełek na próżno jak w tamtym roku.
I mogę przywieźć coś z tego:
- Sword of Rome
- coś z serii Napoleonic Wars (tylko to mocno spracowana gra i nie prezentuje się najlepiej), Kutuzov, Wellington
- Orzeł i Gwiazda
- Smuta (produkcji rosyjskiej firmy StatusBelli, ale wszystko przetłumaczone)
- Imperium Romanum (kapitalna gra z lat 80tych gdzie na uniwersalnej mapie można zagrać w wiele scenariuszy 2 i wieloosobowych)
- HIS (ale dawnej produkcji samoróbka)
- Srebrna Flota (starsza polska produkcja – walki żaglowców, naprawy, zakupy, misje)
- Wyprawy krzyżowe (produkcji rosyjskiej Zwiezda)
- Hannibal Barkas
- Red Russia
Oprócz tego też i w 2 osobowe gry chciałbym się zmierzyć:
- SPQR (najlepiej w jakiś większy scenariusz i może niekoniecznie we 2 osoby ale we 3 lub 4 – preferuję Rzymian)
- Fire in the sky (nie mogłem tej gry kupić i mam samoróbkę)
- pewnie nie starczy czasu na inne produkcje: Wiedeń, Kirnholm (nie posiadam), Wildenress War, Espana 1936, War Galley, Kulikowe Pole, może będę miał do tego czasu Savannah.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: RyTo »

Ja natomiast unikałbym długich, wieloosobowych gier - nic ponad Sukcesorów/Sword of Rome, które raz, że antyk, dwa, że dają się zrobić w krócej niż 6 godzin. Preferencja moja własna.

Silver - z podanych przez Ciebie tytułów najbardziej uśmiechałby mi się SoR właśnie i ewentualnie War Galley... tylko że jeśli mamy zrobić coś z SPQR, to War Galley raczej odpada - w końcu nie mogę Ciebie zaangażować przy wspólnym stole przez dwa bite dni - zwłaszcza jeśli chcesz "dłuższe, wieloosobowe". Może zrobimy tak - ja wezmę ze sobą SPQR z dodatkiem Barbarian, ty przywieziesz wieloosobówki. Bitwy z Barbarian są mniejsze i są większe - jest scenariusz na 3 graczy/armie (Telamon 225 pne - Galowie i dwie armie rzymskie), jest na 4 graczy (Sentinum 295 pne - Galowie i Samnici kontra dwie armie rzymskie).

Marcon - do Sukcesorów mógłbym dołączyć jako jeden z graczy.

Muszę jakoś jeszcze uwzględnić kolegów, którzy na tym forum rzadko - lub wcale - się udzielają. Mam jednak nadzieję, że będę mógł wreszcie zagrać w Wings of War na więcej niż jeden samolot dla gracza :) Liczę na Ciebie, Leliwo - chętnie też przekonam się, czy "łatwiejsze" (niż GBoH) gry wojenne będą interesujące dla potencjalnych nowych graczy.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leyas »

@Silver

Sylwku chętnie zapoznałbym się z Fire in the Sky - jeżeli nie jest za bardzo skomplikowane (czytałem relacje z rozgrywki tylko), a co do wieloosobówek to piszę się na Napoleonic Wars. Również mógłby być HIS, ale myślę że zajmie sporo czasu, a NW jednak krótsze troszeczkę ;). Poza tym mógłbym się pisać na Orła i Gwiazdę, chociaż nie grałem.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

RYTO - Z SPQR to mi się przykładowo Magnesia marzy, choć nie wiem jakie tam Rzymianie mają szanse. Te z barbarzyńcami też są duże. Fabularny jest Beneventum. Tez ten Telamon kusi i wspaniale byłoby zagrać na 4 graczy. W ogóle to w wielu bitwach trzeba dobrze zapoznać się z przepisami szczegółowymi a to dużo czytania.

LEYAS - Ja w planszówkach unikam tematyki 2 Wojny Światowej (na komputerze nie) ale w Fire in the sky zagrałem już raz bo interesują mnie od dawna zmagania na Pacyfiku w tym okresie. Tylko że ta rozgrywka ciągnęła się koszmarnie. Ale można na luzie podejść do niej. Zrobiłem do tej gry tłumaczonko na swoje potrzeby to mogę przesłać.
NW (rzeczywiście szybko się gra jak osoby zaznajomione z mapą i zagrały choć 1-2 razy) lub Orzeł (tylko w wiecej osób się w ta grę szybciej gra) jak najbardziej – tylko jak pisałem moje NW już to mocno zużyta gra i przydałoby się gdyby ktoś inny ja przywiózł.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:Jak zwykle na takich dłuższych imprezach preferowałbym dłuższe i wieloosobowe gry.
Chciałbym się wcześniej umówić bo wolałbym nie dźwigać sterty pudełek na próżno jak w tamtym roku.
I mogę przywieźć coś z tego:
- Sword of Rome
- coś z serii Napoleonic Wars (tylko to mocno spracowana gra i nie prezentuje się najlepiej), Kutuzov, Wellington
- Orzeł i Gwiazda
- Smuta (produkcji rosyjskiej firmy StatusBelli, ale wszystko przetłumaczone)
- Imperium Romanum (kapitalna gra z lat 80tych gdzie na uniwersalnej mapie można zagrać w wiele scenariuszy 2 i wieloosobowych)
- HIS (ale dawnej produkcji samoróbka)
- Srebrna Flota (starsza polska produkcja – walki żaglowców, naprawy, zakupy, misje)
- Wyprawy krzyżowe (produkcji rosyjskiej Zwiezda)
- Hannibal Barkas
- Red Russia
Oprócz tego też i w 2 osobowe gry chciałbym się zmierzyć:
- SPQR (najlepiej w jakiś większy scenariusz i może niekoniecznie we 2 osoby ale we 3 lub 4 – preferuję Rzymian)
- Fire in the sky (nie mogłem tej gry kupić i mam samoróbkę)
- pewnie nie starczy czasu na inne produkcje: Wiedeń, Kirnholm (nie posiadam), Wildenress War, Espana 1936, War Galley, Kulikowe Pole, może będę miał do tego czasu Savannah.
Miecze Rzumu jak najbardziej, choć wolałbym tytuł Miecze Samnitów :D Piszę się na Samnitę.
Może spróbowałbym tego Imperium Romanum. HIS kusi, ale lepiej wziąć wtedy jakieś porządne wydanie.

@MARCON
Sucesorów wezmę ja bo mam 3 wydanie na twardej planszy.


@RyTo
O tak Wings of War to prawdziwa przyjemność, a które masz części?

W sumie piszę się na
Washington's War z Leyasem
Miecze Rzymu i Sukcesorzy - jak bedzie komplet
Imperium Romanum, ewentualnie Fire in the Sky jak Sylwek wyjaśni reguły.
Wings of War i może jeszcze coś z RyTo

Zapraszm ze swej strony na

Men of Iron albo Infidela
Hannibal RvC - jak dojedzie
Ścieżki hwały
A może Republic of Rome?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z Imperium Romanum to mogę przesłać różne materiały by zobaczyć jakie są scenariusze ale chyba tez warto zobaczyć na platformie cyberboard jaka jest mapa i ustawienie jednostek w poszczególnych scenariuszach.
http://flavioezio.interfree.it/Imperium%20Romanum.htm
Tylko wg mnie najciekawsze są scenariusze dziejące się w naszej erze i które są na 3 i więcej osób.
To niestety samoróbka ale ta gra chyba nieosiągalna do kupna.
Ja grałem w nią parę razy ze 20 lat temu a potem sam ze sobą rozegrałem wszystkie scenariusze mając obok odpowiednią lekturę historyczna wypożyczona z bibliotek co by zapoznać się dokładniej z realiami danego okresu.
Jeszcze chyba 3 lub 4 lata temu zagrałem w jeden ze scenariuszy na 3 osoby.

Sword of Rome może przywieźć (choć to bardzo ciężkie pudełko jak na swe wymiary) – ostatnio grałem parę razy ale tylko na 3-4 osoby. Nareszcie wreszcie też bardziej prawidłowo przetłumaczyłem instrukcję i karty do tej gry.

Szkoda że Fire in the sky jest na 2 osoby.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z Imperium Romanum to mogę przesłać różne materiały by zobaczyć jakie są scenariusze ale chyba tez warto zobaczyć na platformie cyberboard jaka jest mapa i ustawienie jednostek w poszczególnych scenariuszach.
http://flavioezio.interfree.it/Imperium%20Romanum.htm
Tylko wg mnie najciekawsze są scenariusze dziejące się w naszej erze i które są na 3 i więcej osób.
To niestety samoróbka ale ta gra chyba nieosiągalna do kupna.
Ja grałem w nią parę razy ze 20 lat temu a potem sam ze sobą rozegrałem wszystkie scenariusze mając obok odpowiednią lekturę historyczna wypożyczona z bibliotek co by zapoznać się dokładniej z realiami danego okresu.
Jeszcze chyba 3 lub 4 lata temu zagrałem w jeden ze scenariuszy na 3 osoby.

Sword of Rome może przywieźć (choć to bardzo ciężkie pudełko jak na swe wymiary) – ostatnio grałem parę razy ale tylko na 3-4 osoby. Nareszcie wreszcie też bardziej prawidłowo przetłumaczyłem instrukcję i karty do tej gry.

Szkoda że Fire in the sky jest na 2 osoby.
Sword of Rome na 5 koniecznie! Mam nadzeję, że masz rozszerzenie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Tak, mam z rozszerzeniem i "niestety" na mapie deluxe (strasznie ciężka).
I wszystkie karty przetłumaczone. Warto się z nimi wcześniej zapoznać by wiedzieć jakie dane nacja ma "pięty achillesowe".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”