Możliwość turnieju GBoH na Polach 2012

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Możliwość turnieju GBoH na Polach 2012

Post autor: RyTo »

Znajomy z Uniwersytetu Pedagogicznego został już powiadomiony.

Prace nad konstrukcją zasad turnieju będą trwały obecnie nieco "podskórnie", poza obrębem tego tematu, poprzez pocztę elektroniczną oraz wiadomości.

Myślę, że mogę wyznaczyć koniec lipca jako koniec okresu nadsyłania zgłoszeń na turniej poprzez niniejsze forum. Jeśli turniej miałby się odbyć, muszę być pewien ilości uczestników.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Możliwość turnieju GBoH na Polach 2012

Post autor: Leliwa »

No to zapiszcie i mnie.
Czy zastosowana będzie przy konstrukcji armii specyfika sił zbrojnych każdej z potęg?
tzn., czy będzie treba zadeklarować się jako Kartagińczyk, Pers, Macedończyk, Grek, Rzymianin albo Samnita, ew. Gal i będą do dyspozycji tylko oddziały danego mocarstwa (nacji)? Takie rozwiazanie byłoby jak dla mnie wskazane.
Scenariusze z Tyranta (mniejsze) są OK jako wzorzec.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Możliwość turnieju GBoH na Polach 2012

Post autor: RyTo »

Witaj Leliwo :)

Dotychczasowe próby tworzenia list armii przewidują określone proporcje pomiędzy konnicą, piechotą i np. dowódcami. Jest to dla mnie trochę problematyczne (czyt. jeszcze do rozwiązania), bo armie np. Hindusów (Czandragupta) lub Greków "klasycznych" posiadają owe proporcje odmienne. Idea byłaby jednak rzeczywiście taka, by były to nie "armie-składaki", ale m.in. galijskie, greckie-hellenistyczne, rzymsko-republikańskie. W obrębie takich kategorii gracze mieliby swobodę wyboru jednostek. Celem pobocznym byłoby doprowadzenie do bitew pomiędzy stronami, które niekoniecznie posiadają "swoje" scenariusze.

Jeśli trafiłoby się więcej egzemplarzy poszczególnych gier, można też doprowadzić do starcia Scypiona Afrykańskiego z... Scypionem Afrykańskim. Na przykład.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Możliwość turnieju GBoH na Polach 2012

Post autor: Leliwa »

Niestety po ewentualnym zwycięstwie żaden ze Scypionów Afrykańskich nie mógłby liczyć na triumf w Rzymie, ponieważ zwyciężył w wojnie bratobójczej. :lol:
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”