Możliwość turnieju Men of Iron na Polach 2012

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Możliwość turnieju Men of Iron na Polach 2012

Post autor: RyTo »

W związku z propozycją Dajmiecha dotyczącą rozgrywek turniejowych w Men of Iron (tak pierwsza, jak i druga część) tworzę ten temat. Zadanie pierwsze to sprawdzenie ile osób byłoby chętnych na takie rozgrywki?

Proszę więc się zgłaszać - dyskusje też mile widziane, ale przede wszystkim potrzeba odpowiedniej ilości uczestników.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Możliwość turnieju Men of Iron na Polach 2012

Post autor: Raleen »

Byle się chętni znaleźli, ja oczywiście w pełni popieram i postaram się wesprzeć. Jak w przypadku drugiego turnieju, można też pomyśleć o jakichś nagrodach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Możliwość turnieju Men of Iron na Polach 2012

Post autor: Dajmiech »

Tak więc zgłaszam się jako pierwszy (i mam nadzieję, że nie ostatni :)) chętny.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Możliwość turnieju Men of Iron na Polach 2012

Post autor: Dajmiech »

Ogólnie z MoI podstawowy pomysł jest taki:
Gralibyśmy, w zależności od ilości graczy, systemem pucharowym, lub każdy z każdym. Przed każdą rozgrywką losowałoby się bitwę i strony.
Jako bitwy turniejowe proponowałbym:

Courtrai 1298
Bannockburn 1314
Poitiers 1356
Najera 1367


Falkirk i Crecy wydają się zbyt mało zrównoważone. Z Courtrai też się lekko waham, ze względu na nieprecyzyjne moim zdaniem zasady z zamkiem i jego załogą.

Gralibyśmy na podstawowych zasadach MoI ze wszystkimi oficjalnymi erratami / doprecyzowaniami.

Można by podobnie urządzić to z Infidelem, choć mam na razie zbyt małe doświadczenie w tej grze, by ustalać coś więcej. Ale jestem otwarty na propozycje.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Możliwość turnieju Men of Iron na Polach 2012

Post autor: Leliwa »

Z Infidela moglibyście wziąć Harran i Askalon (ten drugi bez zaskoczenia ze strony krzyżowców).

Ja niestety już się zadeklarowałem do GBoH i wydaje mi się że będzie to ciekawsza rzecz.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Możliwość turnieju Men of Iron na Polach 2012

Post autor: Dajmiech »

Dzięki za radę, właśnie muszę się dokładniej przyjrzeć "Infidelowi".

Osobiście wolę ten system, bo jest jak dla mnie bardziej grywalny dzięki swojej dynamice, ale oczywiście rozumiem argumenty tych co preferują GBoH.

Jak nie znajdą się chętni, to najwyżej sam na wstępie ogłoszę się zwycięzcą i może jakiś śmiałek zechce mi odebrać ten tytuł ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”